Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Projekty PA » Subwoofer B&C 18PZB100 (MT18SUB/X)

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 21]

(upravil antonio 1. 4. 2012 23:24)

Téma: Subwoofer B&C 18PZB100 (MT18SUB/X)

Zdravim, po roce stravene s temito suby v garazi a v mem pokoji, cekanim na penize z brigady a naslednym rozmyslenim jestli repro nekupovat a prodat neosazene skelety jsem repro koupil osadil a subwoofery dodelal. Jak sem slibil davam zde odkaz na par fotek ze stavby a par fotek kdy uz bylo hotovo. Doufam ze odkaz bude fungovat http://libor018.rajce.idnes.cz/mt18sub/ Hlavni inspiraci k tomuto projetku byl projekt, ktery delal Age

Re: Subwoofer B&C 18PZB100 (MT18SUB/X)

Moc šroubů jsi té dřevotřísce nedal, ale jinak to ujde. Tak ať ti hrajou.

Re: Subwoofer B&C 18PZB100 (MT18SUB/X)

diky, videl sem obrazky konstrukci kde ty srouby byly od sebe vzdaleny jen asi 5 cm ale zdalo se mi to zbytecne moc ale v techto pripadech neni asi sroubu nikdy dost

Re: Subwoofer B&C 18PZB100 (MT18SUB/X)

Já bych jich ani víc nedával, tu bednu má držet lepidlo a ne vruty, ty se tam dávají víceméně místo svěrek než lepidlo zaschne. To o čem mluvíš, každých 5cm vrut je naprostá hovadina, která má za následek maximálně to, že se hrana rozštípne, teda pravej opak původního záměru. Máš to osazený PZB100?

Re: Subwoofer B&C 18PZB100 (MT18SUB/X)

Bohužel mám tu zkušenost, že lepidlo slepí desku tím způsobem, že přilne jen na malou vrstvičku, a pak se to celé ulomí/uklepe kousek vedle, pokud je dost síly. A že v PA někdy je!. Proto lepím i vrutuju jak divej, když jde o DTD. Správné předvrtání je samozřejmostí. Kdo to udělá blbě, tak to rozštípne....

Re: Subwoofer B&C 18PZB100 (MT18SUB/X)

Daval sem lepidlo vždycky na plochy co měly přijít na sebe a pak ješte zevnitř prstem do míst spoje. Řekl bych, že jen lepidlo by bylo málo ale všeho z mírou, i těch šroubů. Lepidlo zaručí že je bedna utěsněná a vruty ji drží pohromadě. Ano, zvolil sem doporučovanou a prověřenou 18PZB100

Re: Subwoofer B&C 18PZB100 (MT18SUB/X)

Pěkný subík smile

Web

Re: Subwoofer B&C 18PZB100 (MT18SUB/X)

Díky

Re: Subwoofer B&C 18PZB100 (MT18SUB/X)

A co zvuk, jsi spokojenej? Popřípadně máš srovnání? Čím to krmíš?

Re: Subwoofer B&C 18PZB100 (MT18SUB/X)

Jsem 100% spokojený. Srovnání nemam ale dá se říct, že to co se píše tady na fóru jak o měniči tak o bedně tak můžu jen potvrdit. Krmím to PSA-31500. Jediné co mě teď mrzí je, že jsem šetřil na lepidle na větších plochách a koberec nedrží všude úplně tak jak by měl. Ale tak pro příště.

Re: Subwoofer B&C 18PZB100 (MT18SUB/X)

Zdravím po delší době, nedávno jsem zvučil venkovní akci s těmito dvěma suby. Krmil jsem to zmíněným zesilovačem PSA-31500. Repro jsou 8ohm tak jsem je dal paralelně a krmil to jedním kanálem zesilovače, papírově tedy 575W do dvou 18PZB100 8R paralelně. Dělící kmitočet jsem měl někde lehce pod 120Hz a stávalo se mi, že mi občas problikla led clipu na zesilovači. Dával jsem si na to celou noc pozor jenže ubral jsem na crossoveru a kolega přidal na mixu smile.

Přemýšlím jestli jsem zvolil nevhodné zapojení, nebo jestli je ten zes na to toto prostě slabý, poslechově bych řekl, že suby mají na víc než co jim byl schopný zesilovač dát.

Zmíněný zesilovač papírově umí chodit do 2ohmu, tedy i do 4ohmu v můstku, což by asi bylo výkonově lepší, ale nikdy jsem neměl odvahu to zesilovači udělat, zase tak moc mu nevěřím.

Řešením by určitě bylo i snížení dělícího kmitočtu ale při dnešním hudebním balastu mi připadá, že už by to nic nehrálo, protože pod 50Hz už stejně nic není smile

Díky za rady.

PS: koupím funkční BV Audio CF1000 BM nebo PA1000 BM, jen kdyby někdo o něčem věděl, díky.

Re: Subwoofer B&C 18PZB100 (MT18SUB/X)

Takové low end zesíky je nejlepší mít dva a každý používat v 8ohm můstku. Zesík musí ovládat reproduktor a ne obráceně.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: Subwoofer B&C 18PZB100 (MT18SUB/X)

to PSA-31500 jsi kupoval nové nebo jeté? exxxi má samozřejmě pravdu ale co takhle koupit bazarové qsc aď už 1850 HD nebo 2450 dát do do můstku a máš pěkný výsledek za slušnou cenu smile mrkni na http://www.prodance.cz/vas-bazar.html nebo midi.cz

Re: Subwoofer B&C 18PZB100 (MT18SUB/X)

Tak sem kecal, tlačil jsem tam 750W do 4ohmu (dva 18PZB100 paralelně).
Kdybych to zapojil se dvěma zesy jako píšeš exxxi tak bych živil 700W reprák teoreticky až 1,5KW výkonem, to se mi zdá docela hodně zase. Možná, že uvažuji špatně.

RMX 2450 je prý docela věrná kopie PSA-31500. viz.: http://azservis.banet.cz/zes_clan.htm

Tak i tak by i RMX hrál do 4ohm v můstku, když jsou suby 8ohm.
Jde o to, že tomu QSC se dá víc věřit, že ty 4ohmy můstek bude zvládat i dlouhodobě?

Pak bych teda živil dva repro 700W paralelně, výkonem 2,5KW, že?

To PSA jsem koupil nové, na ty BV Audio jsem se ptal, protože sháním něco ke středovýškám.

Re: Subwoofer B&C 18PZB100 (MT18SUB/X)

Věř tomu, že u  těchhle levných zesíků není dvojnásobný výkon žádný problém.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: Subwoofer B&C 18PZB100 (MT18SUB/X)

No celkem zajímavý článek, jenom divné že opravdu stejné typy součástek a i stejných Výrobců a přitom ceny těch zesilovačů jsou dvojnásobné. oproti sobě. - nevím, moc bych tomu článku nevěřil.
ano Libore máš pravdu
BV audio jsou slušné zesilovače.

Re: Subwoofer B&C 18PZB100 (MT18SUB/X)

Asi je pak třeba nepouštět k tomu lamy, kteří si nedají pokoj dokud nejsou všechny poťáky na max.
Řekl bych, že ceny výrobků už dnes vůbec neudávají ceny komponentů, ze kterých jsou složeny. Cenu udávají obchodníci a levná pracovní síla. Dvojnásobná cena oproti sobě by mě k tomu vůbec nevedla, 100% marže dnes nic není.

Ano tady na fóru jsem na BV Audio slyšel jen chválu, nedávno jsme měli půjčené CF 1000BM na akci a bylo to jedním slovem úžasné, jenže sehnat to někde není nic moc lehkého.

Re: Subwoofer B&C 18PZB100 (MT18SUB/X)

Zdravím, myslíte, že by byl vhodný k těmto subům BV Audio PA2000 BM?
Lépe řečeno zda by to bylo lepší řešení než stávající PSA 31500?
Díky.

Re: Subwoofer B&C 18PZB100 (MT18SUB/X)

Myslím že ten repro pri opatrnom zaobchádzaní nebude mať problém s tým zosilom v mostiku. 2500W na 4 ohm pri 2 zapojených suboch bude 1250W/reprak v reále čosi málo menej. Záleží od štylu hudby, na live zvučeniebežných štýlov by mal byť OK, na komprimované MP3ky to môže byť moc, lebo tam je menšia dynamika a preto je stredný výkon do repro vyšší... Áno je to kópia RMX 2450, má to čosi menej značkové prvky, no údajne lepší než Behroš EP2500. BV 2000BM dáva do 8 ohm 600W.

Re: Subwoofer B&C 18PZB100 (MT18SUB/X)

Já tady na fóru někde četl, že do 2R (tj. 4R můstek)  s tímto zesilovačem není radno moc chodit.
Byl jsem nedávno u člověka, který tvrdí, že měl to přesně tohle PSA připojeno do 8R stereo a zničeho nic to prásklo a odešlo to i s reprákama. Tak nevím, pokud by to mělo ochrany proti SS na výstupu, což by papírově mít mělo, neměly by se takové věci stávat. Osobně mám vyzkoušeno na zesilovači co jsem stavěl, tyto ochrany měl a i přes to že to 2x prorazilo konce, vzalo spínaný zdroj, ochrany vždy zareagovaly jak měly a repro přežily. Potřetí už jsem to nespravoval.

Od té doby už tomu PSA nevěřím tak bezmezně, přemýšlím o nějakém jiném zesilovači a napadl mě právě zmíněný BV Audio, jenže 600W pro 18PZB100 8R se mi nezdá mnoho. Jak tak nad tím přemýšlím měl jsem asi koupit 4R verzi toho repráku, dát to stereo a propojit oba kanály na vstupu. Nj poučení pro příště.

Myslím, že výkon co ten repro snese narůstá spolu se zužováním frekvenčního pásma, které do něj pouštím, určitě to má své limity, aspoň tak nějak si to představuji.

Díky za reakci, to o těch mp3 je pro mě novinka.

Příspěvky [1 až 20 z 21]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Projekty PA » Subwoofer B&C 18PZB100 (MT18SUB/X)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£