Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Nezařaditelné » A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 29]

(upravil Hordek 28. 6. 2014 11:35)

Téma: A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

.

Re: A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

Čí je to chyba ? Vydavatel se za dvacet let nedokázal orientovat na internet což je primární zdroj informací všech mladých... Tady nejde o vědomosti nebo zájem na vzdělanosti.

Web

(upravil Hordek 28. 6. 2014 11:35)

Re: A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

.

Re: A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

Hordek

Co mladí budou dělat nevím, ale vše zajímavé sbírám na HDD protože mi internet už několikrát kleknul. Až klekne PC bude to horší.

Re: A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

Patřím mezi ty mladé, je mi čerstvě 17 a tyhle časopisy prostě nekupuju. V PE je to ze 78% jen reklama, v AR toho buh vi kolik zajimaveho taky neni a modré A-radio jsem myslel, že už dávno skončilo. Mým zdrojem je internet, hlava, pár knížek a staré svázané i nesvázané AR, co mám od svého bývalého třídního. Na druhou stranu souhlasím s tím, že moji vrstevníci, se kterými chodím do třídy, o to nemají absolutně žádný zájem a jde jim jen o papír, většina z nich je ráda, že projde. A mě tam zatím nic nového nenaučili smile . Každopádně mi elektronika baví a asi jen tak nepřestane.

Re: A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

Vím že by se to nemělo, ale patřím k typickým mladým... nedávno se mi podařilo sehnat kompletní A-radio až do roku 2008 tuším. Je to celé v pdfku s přiloženými programy pro uProcesory tuším že to i a-radio prodávalo na dvd. Je toho asi 6GB smile Stáhnul jsem a mám to zadarmo (samozřejmě, jak jinak) a společně s databází článků na intenetu to funguje na výbornou.

Nechápu proč bych měl mít doma tunu papíru ve kterém je, jak už se tady psalo, 78% reklam a poslední dobou se tam opakuje stále to samé. Kdyby byla možnost nakupovat časopisy v elektronické podobě přes internet možná bych se dokázal přemluvit.

Web

Re: A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

Mám nejstarší díl 1927
a pak od 1952
až do 2010 komplet

v PDfkách i s programama,.. má to přes 8 gb

občas taky zalistuju,.. ale kdybych to měl všecko kupovat když jeden díl stojí skoro 70 kč :-/,..

(teda ne že by bylo 63 kč moc kdybych to kupoval od jakživa tak mě to nepříjde ale když jsem se o to
začal zajímat před 3mi roky,... tak koupit od 80tého po 2012 by byl ranec jak prase sad )

taky to mám tak nějak "pořešené"

Sohlas s Dohnalikem a Berym

Re: A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

... v 80-tých letech stálo amáro 5Kč ...

... pravdou je, že je to trochu naopak, ne že amáro zaspalo s internetem, ale internet všeobecně tištěné časopisy likviduje snadnou dostupností informací a hlavně sdílením ... spousta lidí si totiž řekne, proč bych si kupoval papírovou formu, když si druhý den po vyjití nového čísla stáhne pdf na ulož.to a pak ještě nadává na hafo reklam a ani si neuvědomuje, že to svým chováním nepřímo způsobuje ... mad

... jinak už snad z nostalgie amáro kupuji od roku 1976 i s všemi CD / DVD ... wink

Re: A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

Taky to mám dodnes předplacené. Už jen proto, že od roku 1975. Jen to projdu a pak to jde k ostatním do regálu na půdu. Dokonce jich mám asi 20 ročníků svázaných. Odebírám to stále, i když vidím, že po revoluci to s AR začalo jít ke dnu. Už jen pro tu podporu, když to budou všichni jen stahovat, nemůže to dál fungovat. I to je podle mě důvod, proč je tam tolik reklamy. Nakonec - za totáče tam bylo zase plno ideologického balastu.
V tomto případě, viz výše, je stahování opravdu krádež. Je to stejná krádež, jako když kradou cikáni...

Web

Re: A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

Už to mohli dávno udělat zpoplatněné na internetu tak jako se kupuje přístup k vědeckým článkům, třeba za placenou SMS. Ale obávám se za ten obsah co nabízí by málokdo byl ochoten platit víc nebo stejně co v papíru, museli by být spíš levnější...
Jinak já to přestal v papírové podobě kupovat už před mnoha lety, akorát se pohledem na titulní stranu sem tam přesvědčím že výtisk nic zajímavého neobsahuje... omg vždyť v těch konstrukcích je ještě stále hi-tech dvouřádkový písmenkočíselný display... že to v papíru zabírá spoustu místa je taky nezanedbatelná nevýhoda, taky se v tom špatně hledá a už vůbec nemluvím o digitalizaci předloh tišťáků z toho hajzlpapíru...
A nemyslím si že by je nějak ruinovalo kopírování, spíš nemají dost kvalitního obsahu kterej by ty časáky prodával, lidi asi už neumí vymejšlet nové zajímavé věci nebo technika pokročila do stavu kam ji může následovat jen málokdo.

Web

Re: A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

... mám bohužel pocit, že v této zemi ještě dlouho nebude fungovat cokoliv, co je na internetu sdíleno za peníze a to nejen kvůli neustále oplakávané kupní síle, ale hlavně z morálních důvodů ... autorská práva a duševní vlastnictví jsou bohužel hlavně u mladé generace vysmívané (v newspeaku out) termíny ... sad

Re: A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

Ono to ani fungovat nemůže, nebo už někdo zavedl nějaký systém mikroplateb ? Třeba účet vázaný na jednotné ID kterej by se dobíjel přes mobil. To je přijatelný řešení. Ale nic takového neexistuje, tak jak může někdo tvrdit že by to nefungovalo když to nikdo nevyzkoušel... Myslím že nikoho by nebolelo dát za přečtení článku padesátník...

Web

Re: A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

Časopis D-test ( http://www.dtest.cz/ ) tak funguje. Buď si koupíš papírové vydání, nebo si zaplatíš přečtení na webu. Příjem z reklamy kvůli potencionálnímu ovlivňování testů nemají.

Web

(upravil Mamlasos 14. 1. 2012 14:55)

Re: A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

Tam vidím předplatné ne mikroplatby. Jo článek za 79Kč LOL

Web

Re: A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

Když se budeš rozhodovat třeba o investici 15000 za pračku, bude ti těch 79kč za test praček líto ??

Web

Re: A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

To už si musí každej soudruh rozhodnout sám, pro mě je to LOL

Web

Re: A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

Pokud bude mít většina pacientů podobný názor, zbude jim jen LOL, reklama, hypermarket, slaboduchý úsměv na tváři a fronta na pracáku.

Web

(upravil kuto 14. 1. 2012 15:55)

Re: A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

Me by to lito teda bylo. V dnesni dobe muzu verit akorat tak testu, kterej si udelam sam. Bohuzel se mnohdy neda verit ani udajum, ktere udava sam vyrobce. Takze nam nezbyva nez doufat, ze vec, kterou koupim, nejak vydrzi aspon ty 2 roky a bude delat to co od toho ocekavam.

Re: A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

Jednotlivej článek je sice trochu drahej, ale měsíční přístup na celej web, jestli jsem dobře pochopil za 200,-Kč už zase tak marný není.

Re: A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

Já taky patřím k těm mladým, ale tištěné amáro jsem asi 5 let kupoval. Dokonce jsem si nakoupil v antikvariátu i naprostou většinu čísel od konce 70. let až po ty co jsem kupoval v trafice, většinou za 2 - 5kč/ks a to se dalo i když jsem byl totální holoprdelník.

Skončil jsem s tím někdy ve třeťáku na střední. Důvodů bylo několik - stále stejné konstrukce dokola jen s modernějšími součástkami (a tehdy z mého pohledu zbytečně drahými a nesehnatelnými z recyklace starých vraků, což byl prakticky můj jediný zdroj součástek), pokud se objevila nová konstrukce tak buď byla s procesorem ke kterému v 95% případů nebyl program a musel se dost draho koupit, nebo v tom bylo tolik chyb že jsem nad tím strávil snad víc času než kdybych tu věc vymýšlel od píky sám. Téměř nic mi nefungovalo "na první zapojení" jak většinou tvrdil autor, ketrý tu věc nejspíš ve finální podobě ani nikdy nepostavil. Dále narvané reklamama které mě jako studenta ani trochu nezajímaly a ani mi v podstatě nic neřekly. Bylo stále míň konstrukcí které mě zaujaly a ve kterých bych na první pohled neviděl problém...

Zkrátka to skončilo tak, že jsem si stejně musel všechny ty amára stáhnout v digitální podobě, protože hledání určitého článku nebo kostrukce vyžadovalo cca půl dne hrabání. Dnes si čas od času nějaké číslo stáhnu (tak jednou ročně big_smile ), proletím ho a zjistím že jsem za celý rok patrně opět o nic nepřišel... roll

Příspěvky [1 až 20 z 29]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Nezařaditelné » A-Radio konstrukční elektronika ( tzv.modrá řada) --- Končí.

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£