Téma: SPV-250 Plus, stavebnice

Dnes mě pošta dodala balíček od firmy Aldax, do něhož sinclair pečlivě zabalil dvě sady stavebnice SPV250Plus.=)
Vypadá to na první pohled úchvatně, všechny součástky rozčleněny v sáčcích, dokonce M3 šroubky s matičkami a podložkami! Skoro se až stydím za takto pečeného holuba, který mi přilétl přímo do pusinky bez práce.=D

http://img74.imageshack.us/img74/3617/spvsadayq1.jpg

Toroid mě velmi potěšil (jen aby nevrčel). Jen dotaz, co je to ve středu toroidu za sračku? Normálně tam dělávám silonové příruby s náběhem, z nichž jedna je se závitem M8.

(upravil sinclair 30. 8. 2007 18:58)

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Nevím, je to nějaká měkčí pryskyřice, já je nemotám smile Ale drží jaxviňa, beze všeho tam vpal šestku vraťák.
Jo a na odpružení pod trafa používám kolečka, vystřižené z obrácené podložky pod myš - mechovou gumou nahoru.

Web

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

nádhera smile
ja si idem pravdepodobne zajtra doobjednať aj druhý kus SPV100P, mám však na sinclaira ešte dve otázky:
1. bol by počuteľný rozdiel medzi filtráciou 4m7 a 10m ? trafo z AUJ637, reprobedne D"Appolita ARN188+ARV104
2. na slovensko vychádza poštovné pomerne draho 260kč + dodatočne pýtajú na slovenskej pošte 250sk... preto sa chcem spýtať či by sa dali poslať peniaze dopredu v poistenej obálke (940kč za zosilňovač + 150? 200? kč za poštovné) ... vizerá to teraz blbo smile ale, som chudobný študent a ešte chcem dokončiť aj preamp,tak potrebujem každý halier, doslova...
ďakujem wink

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Ano, rozdíl mezi 4m7 a 10m je slyšitelný, zvlášť při napájení z takového /měkkého/ trafa.
Obchodní podmínky platí bohužel pro všechny stejně, měříme všem jedním metrem.

Web

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

No chlapy ked sa uz bavite o tych kondikoch tak na 100W/4Ohm konec  16 000microF/na vetvu/ kanal  naproste minimum!!!!

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Chlapci ja za to nemozem ze vy sa pohybujete v Low-End.Ja mam vo svojom konci na kazdy 1Amper/6000microF/vetvu/kanal,takze tak!!!A za tie zosilovace co tu rozoberate,by som nedal ani cent!!!Koncovy stupen ktory nedosahuje aspon minimalnu SR by som si nikdy nekupil!!!
ALDAX
SPD 800    800W/4Ohm ...SR40V/micros  minimum  SR  60V/micros
SPM 100    120W/4Ohm ...SR20V/micros  minimum  SR  25V/micros

Takze tak!

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

A čím sa vlastne prejavuje malá rychlosť prebehu? Nejaké oneskorenie výstupu orpoti sugnálu na vstupe spolu s ft?

Web

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

To je nějaký axiom, ta rychlost přeběhu pro dané výkony? K čemu je mi 60V/us třeba v konci do subu?

(upravil iMartin 26. 9. 2007 15:33)

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Tak se pochlub co máš doma ty za aparát, AxelCoonRe, když má podle tebe Aldax nedostačující parametry.

A co si myslíš třeba o DPA? Taky low-end???

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

filtraciu 6000uF /1A a koniec zmostikovane TDA:)

Web

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Nie každý má milióny na audio. Je tu viacero študentov(aj ja medzi nich patrím) takže sa musíme prispôsobiť financiám. Jo, a rozdiel na mojom zosilovači medzi 3000 a 6000uF na ampér počuť nebol. Tož tak.

Web

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Někdo potřebuje ohromné baterie kondů, protože holt nemá na pořádné trafo.

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Tak chlapci momentalne pouzivam konec 500W/4Ohm-mono,Toroid-1.3KW/131 600 microF,konce osadene bipolarmi Sanken F 50Mhz,Preamp na bazi OPA,Stlpy o objemu 100L osadene Scan-speak Revelator.Momentalne pracujem na uprave mojej aparatury.Referencny preamp full tranzistorovy,bateriove napajanie,aktivne vyhybky.3 Monobloky na kanal,300W/4Ohm Bipolar na basy,a 150W/4Ohm Mosfet na stredy a vysky.

A co sa tyka DPA,su fakt dobre zosiky.Nemam namietok,az na to dimenzovanie zdroja.

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

zesik na SPV100 vyjde na 5k. jestli chces srovnavat kvalitu, tak srovnavej s vecma ve stejny cenovy relaci. ono neni moc pekny se smat z okynka limuziny ridici Fabie, co to ridi za plechovku... jestli mi oba ty 500W monobloky prodas za 5k, beru vyse napsany zpet...

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

A 500W doma ani nevyužiješ. Ak, opakujem ak by si mal doma bedne, ktoré by zvládli 500W tak si aj tak dávno hluchý. Mne stačí 2x15W a bedne s citlivosťou 96dB.

Web

(upravil opamp 26. 9. 2007 17:04)

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Axel, s tou malou SR u některých modulů máš bohužel pravdu. Většina lidí tady s tím ale staví suby a tam jsou víc než v pohodě. Nikde není ani psáno, že to má být hájend. Jsou to jednoduchý, dobře dimenzovaný a spolehlivý věci pro "normální lidi". Doporučil bych Ti ale trochu ubrat na volume s tím sebevědomím a arogancí. Takových borců-kritiků jako Ty se tu už vystřídalo celkem dost...

kurpelm, tu otázku z 15:12 snad ani nemyslíš vážně!!! K čemu je důležitá dostatečná SR a co to dělá se signálem, když dostatečná není, je v KAŽDÝ publikaci o voperákách.

Michale, to je takový pravidlo, že "na každej volt rozkmitu audiozesilovače (míněna vrcholová, nikoliv ef. hodnota) má být SR 0,5 až 1 V/us". Tomu odpovídá VÝKONOVÁ šířka pásma 80 až 160 kHz. Při splnění těchto podmínek bude "přidané" zkreslení vyvolané dynamickými vlastnostmi zesilovače na 20 kHz pod 0,01%.

EDIT: BERU ZPĚT SVOU PRVNÍ VĚTU.

Web

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Njn, idem dačo naštudovať.

Web

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Takze chlapci ,bez urazky ale ako sa tak divam na to co pisete vidim ze ste vsetci vymlety!!! 500W konce nemam na to aby som robil s nimi disko.Pre tych neveriacich,blizi sa nam High-End 2008 Praha,a vypocujte si 100W a 500W ,vybudeny na 10W a sami budete pocut ten zvukovy rozdie a hlavne tu dynamiku na basoch.Takze preto taky vykon!

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Pěkně názorně to je v tý bichli od Punčocháře, co vydal BEN.

Web

Re: SPV-250 Plus, stavebnice

Je to přece jednoduché:),jde o okamžik,kdy se začne "strmost sínusového signálu blížit maximální možné rychlosti změny napětí na vystupu (rychlost přeběhu),pokut je tato větší dochází ke zkreslení............

Zbytek vlákna nekomentuji...............

Web