341

Re: ESR Měřič

Zdravím,
nebyl by tu prosím někdo ochoten odprodat desku plošného spoje pro tento měřič?
Pokud ano, napište prosím na fiat127e@seznam.cz , určitě se dohodneme, nemám na výrobu složitějších DPS nervy ani vybavení.

Předem díky!

342

Re: ESR Měřič

Ahoj. Pozri si vlákno tohoto merača od toma. Meria kepacitu,esr, indukčnosť atď. Je super. Môžem len odporučiť.

http://svetelektro.com/Forum/avr-compon … 30285.html

343 ...editoval staffy (3. 11. 2014 15:12)

Re: ESR Měřič

Konečne som dokončil moju verziu s DPS od killerX3 - mám momentálne pripravené 3 hotové kusy a 9 kusov stavebníc. Cena bude 14,8€/400Kč za stavebnicu a 17€/460Kč za osadený, oživený plošný spoj tak, ako je na foto. Súčasťou stavebnice budú všetky súčiastky a komponenty potrebné pre zostavenie testera ako na foto + 1 kus LED a 4 kusy konektorov na LED, tlačítko, napájanie a pripojenie meracích káblov, ako aj piny do konektorov. Displej má zelené podsvietenie, ešte ale nemám napísaný návod takže to ešte chvíľku potrvá. Inak rezistory 470k sú vyberané na presnosť 0,1% a 680R na 0,2%. Ako stabík je použitý LP2950CZ-5 a ako referencia je daná LM385Z-2.5. Cez deň spravím lepšie fotky takže zatiaľ len takto.
https://lh3.googleusercontent.com/-cmglqTnurUQ/VFd-rLW2KVI/AAAAAAAAF9M/IG1HgI9kUxs/w1134-h850-no/P1010896.JPG
https://lh5.googleusercontent.com/-6Di-Qi76Srg/VFd-rW8rFEI/AAAAAAAAF9Q/bvpeTA6SexY/w1134-h850-no/P1010902.JPG

344

Re: ESR Měřič

Staffy,
bohužel na tvoje odkazy nejde kliknout a po přepsání se zobrazí jen přihlášeným uživatelům.
Nejsnazší je kliknout na odkaz Rudo7117 o příspěvek víše a jít na poslední stránku.

Jen se zeptám tohle není pouze ESR měřič, ale kompletní RLC přičemž kromě kapacity měří i ESR. Můžeš k tomu postnout víc údajů abych nemusel procházet všech 26 stran?
Předběžně mám zájem o stavebnici.

345 ...editoval staffy (9. 11. 2014 18:00)

Re: ESR Měřič

Opravil som prílohy. Je to tester ktorý meria odpory, kondenzátory - v určitom rozsahu aj ESR a Vloss parameter(v %), cievky(indukčnosť a odpor), tranzistory, diódy, myslím že J-fety, N-fety, kadejaké Fety - zosilnenie, kapacity vnútorná dióda áno/nie, zatiaľ mám len dokumentáciu od autora softwaru v angličtine, plánujem dať dohromady slovenský návod na zostavenie + návod na použitie + nejaké príklady na presnosť.

Edit: viac foto tu

Napr.:
https://lh6.googleusercontent.com/-M0e8DIkF3pA/VF9SRipF-BI/AAAAAAAAGIo/FW9LicUj5I0/w1185-h889-no/P1010950.JPG

346

Re: ESR Měřič

Tak už mám od Staffyho ten ESR doma a skoro složený.
Bohužel tam dává moc málo těch titěrných SMD kondíků, určitě nepřepokládá že jej někdo při manipulaci s pinzenou odstřelí neznámo kam a bude potřebovat náhradní navíc.
Musím ho pochválit jak to má seskládaný, všechny součástky v popsaných pytlíčkách, tohle musí složit i úplný začátečník.
Je tam úplně všechno, včetně šroubků, přesně podle fota - tedy ty kablíky snad máme každý doma.

347

Re: ESR Měřič

Tak to tady trochu oživím. Mám taky ESR měřič, trochu upravený, nicméně na stejném základě, jak měl DJ_Rix. Mšřil jsem ním naposledy před 1/2 rokem, kdy jsem vybíral kondíky do spínaného zdroje. Od té doby byl v krabici. Ve středu jsem ho vytáhnul, že proměřím kondy v na servodesce 902, ale zarazila mě hodnota po zapnutí. Nepamatoval jsem si kolik byla původní, ale měl jsem tam 43,... a ESR mi to samozřejmě neměřilo. Takže jsem musel trochu popátrat a znovu nastavit. Díky návodu v tomto vláknu by to mělo být OK, nyní ukazuje nějakých 12Ohmů, což by mělo být v pořádku, testoval jsem nějaké odpory, taky celkem ok. Takže tlačítka tam nejsou pro parádu, jak mysleli někteří, co prodávali. Ještě jednou díky DJ_Rix.

348

Re: ESR Měřič

Sice je to pro mě téma neaktuální,ale jen by mě zajímalo jestli staffy nějak veřejněji prodal výše uvedené měřiče?Já dostal jen slíbeno,v březnu 2013:-)

349 ...editoval Hippo007 (30. 1. 2018 21:27)

Re: ESR Měřič

Od Stafiho jsem chtěl koncem roku 2014 jen DPS, ale měl nachystaných 12 kusů kompletů DPS + součástky. Takže pár lidí asi od něj měřák má.

Dnes je toho ebay nebo aliexpress plnej. Já nedávno kupoval modernější verzi i s krabičkou asi za 16$. Má to své chybičky, ale za ty prachy to neřeším. Svou úlohu si to určitě splní velmi dobře, při bastlení to používám neustále. Mám už pár let několik různých provedení (i verzi podobnou Stafiho).

Ve všech případech se jedná o klon multifunkčního testeru Markuse Frejeka, který zdokonalil Karl-Heinz Kübbeler a který stále pokračuje na jeho úpravách. Zdrojové kódy programu pravidelně ukládá na net, v adresáři \Doku\tags jsou manuály s popisem funkce i různých HW provedení. Nejstarší HW provedení je s 2-řádkovým, 16-znakovým displejem, novější jsou s různými víceřádkovými a víceznakovými displeji. Základní funkce jsou stejné, jen na malém displeji se několikrát vymění obsah obrazovky, než se přenese celá informace o měřené součástce. Mimo jiné určuje typ tranzistoru (BJT, MOS, J-FET) a jeho vývody + další parametry, u D vývody + úbytek napětí na přechodu + kapacitu přechodu, u R, L, C jejich hodnoty ,ESR (dává trochu jiné výsledky než měřák na začátku tohoto vlákna, ale zdají se mi být reálnější a na orientační hodnocení kvality elektrolytú je více než vyhovující. Už několik let na zjištění ESR nepoužívám jiný měřák), podle HW verze může měřit U, f, napětí zenerek. Nemívá ochranu vstupů, při měření elektrolytických kondenzátorů se musí před měřením kondenzátor vybít.

350

Re: ESR Měřič

Hippo,díky za rozsáhlé info kde,co a jak.Myslím že je to pořád dobré téma a každopádně výrobky tohoto typu jsou zřejmě výbornou alternativou,pro bastlířskou komunitu,předraženým profi měřidlům.

351

Re: ESR Měřič

Vau, to bolo dávno smile Všetko som predal, zostal mi posledný neposkladaný kus, ktorý si asi 2 roky plánujem postaviť pre seba smile Cenovo som nemohol konkurovať číňanom a ebayu (plus, teraz už nie som študent, ktorý to bastlil po večeroch za pivo a leptal plošáky vo vani).

Doba pokročila, viem že za tie roky sa nabalilo na tester mnoho ďalších funkcií, takže by to chcelo z mojej strany nejaký redesign DPS + dokumentáciu.

352

Re: ESR Měřič

staffy:pokud bys něco rozjel, rozhodně mám zájem