Re: Lepší multimetr: FLUKE 115 ??

M3270 mám snad už asi 15 let, ještě když jsem něco dělal. Ale odešel docela záhy, začal žrát baterku. Teď, když jsem zase něco začal dělat jsem ho vyhrabal, zjistil v jakym je stavu, a zase uložil. To nebyl dobrý kup a tehdy byl dost drahý.

Web

Re: Lepší multimetr: FLUKE 115 ??

Ta M-4650CR je 4 1/2 místná takže mírnější pomalost nevadí...

Web

Re: Lepší multimetr: FLUKE 115 ??

Metexy - aspoň těch cca 10 modelů co jsem potkal - byly spíš zlý sen než použitelné. 1,5 vteřiny čekat na pípák, 4 vteřiny na automatiku nebo ustálení údaje a podobně. Kolega má starou "žehličku" Norma z roku asi 1988, a s tou měří, jeho firemní zmetexy leží ve skříni.

Web

Re: Lepší multimetr: FLUKE 115 ??

smile:) Teď jsi mi to připomenul! Přesně takhle jsme tomu s kolegy ve Flextronicsu říkali,ZMETEX !! cool

(upravil Sendy 31. 12. 2011 15:02)

Re: Lepší multimetr: FLUKE 115 ??

Když tu jsou pamětníci této značky, je to můj dojem, nebo už jsem potkal sady, které někdo vybrakoval - byly u těch zmetexů nějaké slušné kábly, nebo takové šmejdské tlustší silikony (u jakoby odolnějších přístrojů) a naprosto fórové tenké káblíky s plastovými dlouhými hroty, životnost pár týdnů ?

Web

(upravil kofejn 31. 12. 2011 16:21)

Re: Lepší multimetr: FLUKE 115 ??

Co si pamatuju, tak ten můj měl slušné kablíky, dal jsem je pak i s pouzdrem tatíkovi k jeho měřáku, který měl takové tenké tkaničky.
To DJ: Flextronics v Kladně co byl dřív a teď už zase je Lego?

Web

Re: Lepší multimetr: FLUKE 115 ??

U toho mýho mám šňůry pořád originál.
Měřící hrot je šroubovací, kablík má d mědi 1,2mm, D izolace 3,6mm. Izolace není silikon, ale nějaký hodně měký PVC.

Zatímco u toho novýho jsou i hroty silikonový a mezi prsty se prohýbají. Nevypadá to moc poctivě, ale když jsem místo nich dal ty bytelnější co jsem kupoval k předchozímu Voltcraftu tak neměli kontakt.

Re: Lepší multimetr: FLUKE 115 ??

To hodně měkké PVC je většinou jednovrstvé a nevyhoví z bezpečnostního hlediska, při nadproudu se vytavuje lanko z izolace sad. Velmi luxusní dráty mělo Metravo, když jsem je zničil, uvnitř bylo lanko z hromady tenkých drátků a nití, laněných podobně jako silná lana, to ovinuté teflonovou fólií a na tom dvě vrstvy různé gumy, vnitřní bílá, navrch barevná.

Web

Re: Lepší multimetr: FLUKE 115 ??

DJ_Rix napsal:

Možná jak kterej,ale 3270 co jsem koupil do práce stál v tomto ohledu pěkně za prd,protože třeba jen ten pípák se rozmýšlel přesně jak psal zuki-nepoužitelné. Fluke je zaplacen,jsem zvědav jak přijde,jestli jsem těch bezmála 6 tisíc nevyhodil oknem...:)

Zrovna moje 3270D píská okamžitě. Samozřejmě když měřím odpor tak hned nenajde správný rozsah, stejně jako napětí. Osobně jsem s ním spokojený, ale to bude tím že jsem nic lepšího v rukách neměl. Ale rychlostně mi přijde že je na tom stejně jako ty levné multimetry které nemají aut. rozsah.

Re: Lepší multimetr: FLUKE 115 ??

Pravda.Dnes jsem to ověřil v práci. Pípák funguje bleskově,ale to je na tom měřáku asi to jediný.:)

Re: Lepší multimetr: FLUKE 115 ??

Už došel ?

Web

Re: Lepší multimetr: FLUKE 115 ??

V práci používám Agilent U1271A a spokojenost... smile

Web

Re: Lepší multimetr: FLUKE 115 ??

Proč nekoupili radějí 1272A ? Ten je kompenzovaný do 100kHz, umí měřit AC+DC zároveň a má citlivější spodní rozsahy, taky je tam myslím možnost filtru a nízké vstupní impedance, což 1271 neumí...

Web

Re: Lepší multimetr: FLUKE 115 ??

Sendy,jj,došel,ten amík to poslal bohužel jejich poštou,myslel jsem že to pošle DHL. Takže to u nás zatkla pošta a poslala na proclení,skoro měsíc zadržovala,platil jsem ještě 1200 DPH...:mad:

Jinak nevím jak si amík představuje MINT CONDITION,ale je tam KO pojistka na 10A rozsah. Vše ostatní co jsem zkoušel zatím funguje,na sondách je vidět proč je ta pojistka KO cool Že dostane takovej měřák do paprčí někdo,kdo s ním měří proud elektrárny,to nechápu roll

Samozřejmě jsem provedl ihned MOBIL TEST,žádné nepřístojnosti jako na tom videu se nekonají,hodnota je stabilní a měřák neblbne.

Překvapilo mě že je to na čtyři tužkový baterky,příjemný je taky to bílý podsvícení.Zarazilo mě,že když v setupu vypnu pípání při stisku jakýhokoliv tlačítka,že to zrovna vypne i bzučák při zkoušečce zkratu.
Zajímavý je to měření AC a DC současně,podle něj mám doma SS ofset v zásuvce 80mV lol

Re: Lepší multimetr: FLUKE 115 ??

A nezkoušel celník, kolik je v zásuvce ampér ?

Kdybys objednával pojistky z USA od nějakého rozumného prodejce, taky bych se možná přidal, možná bych vzal i jednu sadu káblů.

Při používání osvětlení to žere trochu víc, bez podsvícení by to mělo kvalitní alkaliky sežrat za asi 75 hodin provozu. Obyčejné tužky do toho nedávej.

Web

(upravil DJ_Rix 1. 2. 2012 8:01)

Re: Lepší multimetr: FLUKE 115 ??

Ad to podsvícení-v manuálu tvrdí,že těch 75h výdrže je s podsvícením......

Jinak vyšel mě i s tím clem nakonec na 7100 Kč,což není málo.....

Pojistky: Na ebayi jsem nic za rozumnou cenu nenašel. V Gesu mají pojistky 10x38 jen pomalý,rychlý nevedou vůbec,cena 13Kč/kus.Našel jsem v GM pojistky Schurter s hodnotou 12A ,ale cena 171 Kč kus mi pořád nepřipadá normální......

http://www.gme.cz/proudove-pojistky/0090-0012-p633-423/

Re: Lepší multimetr: FLUKE 115 ??

Sendy napsal:

Proč nekoupili radějí 1272A ?

Protože šéf..pořádně tomu nerozumí a vliv měla určitě i cena. Nevím ale kolik je rozdíl 1271 a 1272.

Má to správnou vychytávku, pokud mám zdířky na měření proudu a mám navolený jiný rozsah než mA např. odpor bliká dispej..

Web

Re: Lepší multimetr: FLUKE 115 ??

Fluke i píská big_smile:D

Re: Lepší multimetr: FLUKE 115 ??

Ano, Fluke se při chybném zastrčení drátů pěkně vzteká smile.

2 Reeb - to jsou výmluvy smile. Tak si kup 1272 a dokaž šéfovi, že ho máš (delšího třeba) lol .

2 DJ-Rix - počítej s cenou kolem 9 USD za pojistku, v ČR 2x tolik... na těch pojistkách je přesný typ, je to speciál.

Web

Re: Lepší multimetr: FLUKE 115 ??

Sendy, trefils to na hlavičku lol Asi ale vyhraje Fluke..

Web