Téma: externí disk

čao, vím že je to trošku mimo mísu ale jaký by jste doporučili externí disk v cenové relaci  tak kolem 1500kč

(upravil babakus 8. 12. 2011 21:07)

Re: externí disk

Teď se na koupi disku vykašli. Ceny šli raketově nahoru... Počkej po novém roce, to půjdou disky dolu, protože se začínaj rozjíždět továrny v thajsku, které nefungovaly kvůli záplavám.
Pokud i tak chceš něco koupit, tak je prakticky jednou, jaká to bude značka.... Samsung, WD, Verbatim, všechno je to na jedno brdo. Vybírej podle ceny za 1GB. Případně mrkni na svethardware.cz , diit.cz. Je tam testů 3 prdele wink

Re: externí disk

Tiež som chcel kupovať externý, asi 2 týždne po záplavách... Pozrel som na ceny a yikes

Takže až neskôr, ako hovorí babakus

Web

Re: externí disk

Tiež som pred záplavami kúpil dva disky do mašiny a teraz stoja 2,5x toľko

Web

Re: externí disk

Viz předřečníci, jinak bych za sebe doporučil koupit si nějaký kvalitní hliníkový box a disk do něj a smontovat, těm plastovým zrůdám co se prodávají jako hotovka vůbec nevěřím, hlavně po stránce odvodu tepla. Sám mám dva celohliníkové kde je to OK ale třetí má z hliníku jen dekly a zbytek je plast to by tak nevadilo protože je přítomen větráček ale výrobce byl tak geniální že neudělal žádné průduchy (!), to jsem vyřešil podložkama na jednom deklu aby si měl větráček kudy cucnout... Dneska je to samá zrada - výrobky DD (dodělej doma). Celoplastový hotovkový boxy silně nedoporučuji, i ty hliníkový (bez ventilace) se dost hřejou v plastu to musí být maso...

Web

(upravil Jurawood 9. 12. 2011 11:10)

Re: externí disk

Jojo třeba takovej 500Gb samsung mě po půl hodině práce kopčení hd filmů dosahoval neuvěřitelné teploty 45st. Celsia. No skandál:mad:
Vždyť to je o neuvěřitelné 3 více než interní hliníkáč ofukovanej 120mm ventilátorem.

Re: externí disk

Tak pokud to má ventilátor nemusí to bejt špatný ale může tam být jiná zrada, viz ta neexistence průduchů.

Web

(upravil DJ_Rix 9. 12. 2011 20:13)

Re: externí disk

cool Jurawood: lol

(upravil Lojzek 9. 12. 2011 21:19)

Re: externí disk

díky chlapi, díky, takže to necháme asi na příští rok smile ono to spíše potřebuje kolega v práci, tak jsem mu slíbil že se poptám smile

Re: externí disk

Hele,jak velkej vlastně chceš?
Já to vždycky řešil bazarovým 2,5diskem a rámečkem z aukra za 150-200Kč i s poštou. Celý to vyšlo i s 500GB diskem pod 1000Kč.

Re: externí disk

z bazaroveho disku bych mel strach

Re: externí disk

no hlavne bacha na LAN disky.. me u WD my-ebook po cca roce a pul odesela !!sitova cast!! (nejspis to bude v napajeni ale neprisel sem na to.. zatim.. sad )
takze dalsi urcite kupovat nebudu a planuju sehnat postarsi diskovy pole.. necham ho hucet na RAID nekde v komore a basta..

Re: externí disk

no to chce kolega v práci na fotky, je mu asi jedno jaký ale podle mě aspoň kapacitu 320GB smile

Re: externí disk

to je žalostne málo
ať vezme tera.

Web

Re: externí disk

Lojzku, pokud je ti jedno, od jakého to je výrobce (stejně jako to bylo fuk mně), zkus třeba toto:

http://www.alza.cz/a-data-ch94-hdd-2-5- … 148865.htm

Jediný důvod, proč jsem ho zakoupil, je vychytávka se zasouváním kabelu do boku těla disku, takže nic nemusíš motat a tahat s sebou zvlášť.