Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Co za repro do uzavřené ozvučnice 80l?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

(upravil Dohnalik 22. 10. 2011 20:19)

Téma: Co za repro do uzavřené ozvučnice 80l?

Zdravím, mám už delší dobu postavenou tuto ozvučnici. Původně měla být pro dva ARN6614, jenže dnes už se nedají moc dobře sehnat a tak si říkám, půjde tam něco lepšího se stejným průměrem(možná bych to i trochu zvětšil, pokud by bylo potřeba)? Nejlépe 8ohm, ať to můžu připojit paralerně. Výkon zesilovače přezpůsobím až reprům. Díky

Re: Co za repro do uzavřené ozvučnice 80l?

Ako nahradu za TVM pouzivaju napr Monacor SPM-205/8 a SPH-212  ale nevadi ze to nebude mat "uska" pre skrutky tak s okruklym kosom SPH-210, SPH-225C ci SPH-8M (pomerne slusne hrajuce repra), dalej oblubeny SPH-200KE zo zlatou membranou, podoby je aj ZETAG 200510. AKo lacnu nahradu pouzivaju aj Visaton W 200, WS 20 E, alebo potom lepsie no cisi drahsie su od nich W 200 S, ci W 200 SC. Samozrejme ze sa najdu aj lepsie napr od Seas-u ale pisal som take z nacnejsich az stredne drahych. Este nie az tak drahy je Beyma 8BR40 ci pre subwofre lepsi 8WOOFER/P.

Re: Co za repro do uzavřené ozvučnice 80l?

Fíha, jsi to na mě vybalil. Nejvíce se mi líbí asi 8WOOFER/P, možná bych se nebránil ani něčemu trochu většímu, předpokládám, že v 8" velikosti bude asi těžké hledat repro, určené do subu...Jak budou 2 ty 8WOOFER/P hrát v té mojí uzavřené ozvučnici? Já jen, abych nevyhodil 2k5 za repra a ono to nehrálo smile

Re: Co za repro do uzavřené ozvučnice 80l?

V nízké cenové třídě taky Dexon IRB20. Za ty peníze není vůbec špatný. Co se týče 8wooferP, tak v ruce jsem ho sice nikdy neměl, ale já bych ho dal asi spíš do bassreflexu. Stejně tak jako i SPH-210, SPH-225C nebo SPH-200KE. Je problém udělat dodatečně díru do bedny?
Když se ale na to podívám jinak, nebylo lepší udělat subík s jedním 12" (což je imho už skutečný basák), než se dvěma 8"? smile

(upravil Dohnalik 23. 10. 2011 12:55)

Re: Co za repro do uzavřené ozvučnice 80l?

Bylo, jistěže bylo, jenže když už to mám přesně naměřené, nařezané, slepené sešroubované, je to vždycky lepší. Ve stavbě reprobeden se vůbec nevyznám. Koupil jsem si satelitky Wharfedale Diamond 10.1, zvukem se mi hodně líbí, jen jsem chtěl trochu podpořit spodní pásmo. Jaký tak 12" basák by jste mi doporučili? A jak udělat bednu - kolik litrů, jak se počítá bassreflex...nic moc o tom nevím, půjdu asi pročíst tu teorii zde na webu. smile. Dodatečně díru do mojí bedny není samozřejmě problém.

// ten Dexon IRB20 nevypadá vůbec špatně, teď ještě, aby v datašitu nekecali.

Re: Co za repro do uzavřené ozvučnice 80l?

Sežeň si Peerless SLS 12", 80l uzavřená tobu bude asi i celkem sedět. Na bednu muzes prilepit dalsi čelo, kde budeš mít jen jednu díru na 12"

Web

(upravil TheLastUnicorn 23. 10. 2011 14:29)

Re: Co za repro do uzavřené ozvučnice 80l?

Chce to pročíst nějakou teorii a stáhnout si Amplion nebo WinISD - výborný pomocníci při navrhování ozvučnic pro basáky. Z 12" co znám je výborný třeba SPH-300KE - dokáže zahrát fakticky nejnižší spodky a nestojí ještě nijak hroznou raketu. Ideálně tak 120L a BR laděný na 26-30Hz. V tomhle Ti asi líp odporučí někdo zkušenější - já moc do subwooferů nedělám.
K těm dexonům....dělal z toho i Check třípásmo VMAII a ten by fakt nějakej krám do svýho projektu nedal.
Milan: Ale pokud má ten předek tak úzký jako ve zmiňovaným projektu v prvním příspěvku, tak tam mu asi ten 12" nevejde...:)

Re: Co za repro do uzavřené ozvučnice 80l?

Dobře, tak vidím, že e stávající bednou nic pořadného neudělám. Takže se ptám, jaký reproduktor (nejspíše 12"), alespoň trochu dobře sehnatelný a jakou ozvučnici. Do BR se mi moc nechce, jelikož nemám moc zkušenosti a tak bych prozatím zůstal u uzavřené. Rozměry limitován nejsem. Sub bude řešen jako aktivní a na elektroniku udělám asi vlastní "přihrádku" odizolovanou od ozvučnice. Do repra bych chtěl vrazit maximálně asi 2 tisíce. Desky, výztuhy ... si seženu a elektroniku udělám sám. Díky

(upravil TheLastUnicorn 24. 10. 2011 7:19)

Re: Co za repro do uzavřené ozvučnice 80l?

Tak možná Ti někdo poradí něco lepšího, ale já bych to s tím rozpočtem viděl na:
1. Monacor SPH-315, 80L bassreflex (průměr nátrubku 10cm, délka 12cm)
2. Beyma 12BR70, bedna ta samá včetně bassreflexu
Jinak máš tady na to i hotovej projekt, stačí okopírovat. http://audioweb.cz/vase-vitekm1.htm
A je imho v podstatě jedno, jestli tam dáš tu beymu, nebo monacor. Na simulaci ve WinISD se oba chovají velmi podobně. A toho bassreflexu se neboj.

Re: Co za repro do uzavřené ozvučnice 80l?

Mám tu plonkovou Beymu 12br70 cena dohodou.

Re: Co za repro do uzavřené ozvučnice 80l?

já bych raději taky vyděl v subu peerless sls 12". i v 10" je to velice slušný reprák s velkou výchylkou, která je u subu potřeba narozdíl od té beymy nebo monacoru co doporučuje TheLastUnicorn

Web

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Co za repro do uzavřené ozvučnice 80l?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£