Téma: Simulace impedance RLC

Nevíte někdo náhodou, čim simulovat impedanci složitějších RLC obvodů?

Re: Simulace impedance RLC

co máš na mysli?

Web

Re: Simulace impedance RLC

Něco jako tohle?

http://s4.postimg.cc/ln9uj4aih/148_rlc_imp.jpg

Re: Simulace impedance RLC

To umí každý spice, ne? Z free třeba 5Spice. Xover je krásně jednoduchý.

Re: Simulace impedance RLC

MaBat, joo to by se mi líbilo! Dík za tip. Koukám, že to je ten Tvůj prográmek, zkusím se s tím nějak probojovat.

Antonio: V Microcapu to nejsem schopnej donutit k nějaký rozumný funkci, asi jsem uplně blbej jak tágo big_smile

Re: Simulace impedance RLC

Frank
Akorát, že ve verzi, která je ke stažení není možnost exportu té impedance do souboru. Kdybys potřeboval, dej vědět.

Re: Simulace impedance RLC

MaBate, to je luxus!! Klobouk dolů. Já to zatím potřebuju jen tak báj voko, ale až budu potřebovat export, rád si zaplatím full verzi.

Re: Simulace impedance RLC

Nezapomeň zkusit "Tweak" (po označení součástek), to je něco, bez čeho se já už dneska prakticky neobejdu.

(upravil Frank 11. 10. 2011 21:15)

Re: Simulace impedance RLC

Super funkce! Potřeboval jsem si odsimulovat něco jako toto za účelem umělý zátěže.

http://s4.postimg.cc/y6d9rucvt/8_repro1.jpg


Co by se mi ale hodilo - šlo by si nahrát na pozadí obrázek změřený imp. cháry, na kterou bych chtěl napasovat tu svoji simulaci? To by bylo uplně bomba.

(upravil MaBat 11. 10. 2011 22:31)

Re: Simulace impedance RLC

Obrázek ne, ale dá se to obejít:

- Vytvoř si ZMA soubor (obyč. texťák, to znáš - frekvece, modul, fáze na řádku) vzorové/změřené impedance.
- Přidej si do chématu tři měniče, kterým načteš tuto vzorovou impedanci.
- Celé to zapoj s tvým blokem serio-paralelně (2-2). V grafu impedance uvidíš jak impedanci samotných měničů (tj. cílovou), tak celé kombinace. Takže až se dostaneš s celkovou impedancí na stejný průběh, jako mají měniče, máš to, co potřebuješ.

Stačí trocha fantazie smile

- Měničům stačí definovat jen impedanci, nemusíš si lámat hlavu s fr. chárou. Teď jsem to zkoušel.

Re: Simulace impedance RLC

Super, díky! Až budu mít naměřeno, zkusím.