Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Jak správně nastavit aktivni výhybku?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: Jak správně nastavit aktivni výhybku?

Zdravím všechny, před časem jsem tady měl dotazy ohledně výběru zesilovače pro MT18SUB osazeny 18PZB100. Sinclar mi poradil PSA-31500. Teť konečně mam bedny osazené a hotové. Crossover mam Behringer CX3400 jen si nejsem jistý s dělícím kmitočtem, poradíte někdo? Hrat to bude venku nebo v menším sále. Pro ostatní pásma mam Omnitronic DX-2222. Napadlo mě jestli tyto bedny, i když jsou širokopásmové, nepustit taky přez crossover od 120 Hz výš a MT18 pod 120 Hz. Myslím, že DX stejně těch basu moc nezahraje. Za nápady a rady děkuju smile

Re: Jak správně nastavit aktivni výhybku?

ok

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Jak správně nastavit aktivni výhybku?

odpoved ok je sice pekna ale z toho si neprectu na kolik to mam dělit a jestli zapojit ty DX-2222 prez crossover nebo na přímo.

Re: Jak správně nastavit aktivni výhybku?

napsal si to správně, dělící kmitočet 120Hz ( pro znalé : vim že  120 je dost vysoko a nehodi se do každého prostoru , ale těm omni¨šrotům to přidá něco málo na životnosti ) je OK , to znamená že do subu kmitočty 35(40) Hz - 120 a do satelitu  120 - 20kHz.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Jak správně nastavit aktivni výhybku?

Zdravím, výše popsané jsem v patek uspěšně vyzkoušel. MT hrají skutečne neskutečně smile.
Problém nastal při zapojení DX2222 prez crossover (120Hz a výše), v DX byly slyšet zemní smyčky, okruhovalo se to prez napajeni zesilovace pro MT18SUB a napajeni crossoveru.
Při zapojení DX2222 mimo crossover zemni smyčky slyšet nebyly.
Ještě bych doplnil že napajecí sít na onom skoušencím míste je v poměrne dost starem a spatnem stavu

Za pripadne naměty co by se s tim dalo delat diky

Re: Jak správně nastavit aktivni výhybku?

mrkni na kabely jestli na XLRkách nemáš překřížený žíly, nebo šlus

Web

Re: Jak správně nastavit aktivni výhybku?

tak jsem v sobotu měřil kabely prekrizene to nikde nebylo ale na kabelu z mixaku do crossoweru (cinch - XLR) byla zem spojena z cold v cinchu tak jsem ji odpojil a cinch sem zapojil hot na hrot a cold na plašť, myslel sem si ze je vyhrano ale na maximalni hlasitosti na zesilovaci se zemni smyčka zase objevila. Ruseni jde mozna uz notebooku (pri odpojeni napajeni notebooku je klid)

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Jak správně nastavit aktivni výhybku?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£