Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Yamaha RX-V559 oprava

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [1]

(upravil right13 13. 9. 2011 16:49)

Téma: Yamaha RX-V559 oprava

Ahojte, asi mi nebudete vedieť poradiť ale skúsim to , za opýtanie nič nedám

Dostal som reciever Yamaha RX-V559 s diagnózou že sa po zapnutí o cca 2-3 sekundy vypne . Za tieto 2-3s reaguje na všetky ovládacie prvky, prepína vstupy, listujem v menu , hlasitoť funguje (všetko zobrazuje na displeji) a potom sa vypne . Po stlačení Stand By sa zapne displej,relátko pripojí trafák,zopnú sa relátka ochrán a vypne sa

Začal som sa v tom hrabať a začal som zdrojovou častou , tá bude asi OK , po preklenutí hlavného relátka čo spína trafo sa vypne aj tak , takže to na to vplyv mať nebude (skúšal som vyradiť ochranu čo je na primárnej strane asi proti preťaženiu no aj tak sa vypne  ) , ďalej som meral napájacie napetia na filtračných kondenzátoroch , bolo tam 60V a -38 V,  je tma totiež jedno relé ktoré spína vinutie trafa podľa navolenej záťaže na výstupe  a jeden kotakt bol zalepený , potom už napetie bolo +/-38V . Nepomoholo , na výstupných reprosvorkách bolo 38V jednosmerných , vyskúšal som teda prerušiť napájanie ku koncovým stupňom či to nevypína nejaká ochrana , nepomohlo

Tak som začal hľadať káblik +napetie ktorým sa to celé zapína , našiel som , vypnutý 10V,zapnutý 5V , priviedol som teda na ten pin 5V , stroj sa zapol, relátka zapli,ostali zapnuté ale displej po rovnakom čase zhasol a ostal "digitálne" tuhý. Nepodarilo sa mi skrz tu spleť zberníc dopátrať kam vedie dané vedenie a do jakého obvodu ešte zasahuje. Je to zložité jak bajkonur wink

Viem že nemáte veštecké gule, nestretol sa už niekto s takouto závadou u nejakého prístroja ? kde hľadať vadu ? dodám schémy na požiadanie nakoľko servisný manuál ma 120 strán a je toho takmer 20MB

ďakujem za každú radu

Web

Příspěvky [1]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Yamaha RX-V559 oprava

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£