Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Ostatní technika » M-Audio FW Audiophile

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 23]

Téma: M-Audio FW Audiophile

http://www.notape.net/?cat=76&show= … &unid=

Ahoj.
No, chlapci a dievcata, v prvom rade vas rad opat vidim a pocujem. Zasa by som potreboval nejaku radu, a to ci sa tuto (hore spominanu) zvukovku, oplati kupit (a ked, tak kde sa ju oplati na Slovensku kupit), alebo za tie prachy radsej inu? Chcem ju pouzivat hlavne na kvalitny posluch hudby, popripade do buducnosti aj na mixovanie (akoze, pustanie hudby v clube a pod.). Ale prvorady je u mna zvuk, kvalita. Este dotaz, mam notebook, preto FW. Ked som nieco zabudol dodat, tak sa kludne pytajte...
Vopred diky.

Web

Re: M-Audio FW Audiophile

pokud se nemýlím tak v nějaký recenzi (porovnání s dášíma zvukovnkama) dopadla docela špatně. myslim že uděláš líp když koupiš TAPCO Link.USB (http://prodance.netdirect.cz/DetailPage.asp?DPG=87652)

Re: M-Audio FW Audiophile

Diky za nazor, nemas link na tu recenziu? Niekedy som tu videl na diyfans na fore nejaky link na nejaku podobnu zvukovku a dost ju tu chvalili... Ale asi ju uz nenajdem. Mozno si niekto spomenie, aj sa tu asi dvaja chvalili, ze uz si ju kupili, a jeden sa stazoval, ze mu z firewire lezie nejaky bordel... Tato zvukovka by bola lepsia??? ( ked si niekto spomenie, ktora to je big_smile )

Web

Re: M-Audio FW Audiophile

Dělal sem recenzi na jinou (levnější) M-audio zvukovku, a ta radši ani nevyšla jak byly výsledky hrozný big_smile

Re: M-Audio FW Audiophile

link nemam, byl někde na starym fóru...  podle mne bude nejlepší když koupiš to Tapco, ondra Ch to Tapco má a je spokojenej, já ji v nejbliší době budu kupovat taky

Re: M-Audio FW Audiophile

to sem byl ja a ten druhej je myslim opamp a byla to Phase24FW. Po FW tam bordel neleze to byla jen prvotni domenka nez sem prisel na pravy duvod smile zvukarna je naprosto pohodova. ten puvodni thread uz jedine ze zalohy.

link: http://audioen.terratec.net/modules.php … menu=10101

(upravil Dj Way 23. 4. 2007 19:17)

Re: M-Audio FW Audiophile

Diky smile
Ale teraz, co radsej kupit to tapco alebo phase24FW??? Co je lepsie?
To kyselym: A co bolo vlastne problem?

A ked tak pozeram na tie zvukovky, tak hoci je ta  phase24FW skoro o 3000SK drahsia, ale asi bude aj lepsia, mne sa pozdava viac ako to tapco (napr. sa mi paci, ze P24FW ma midi, a casom by som rozmyslal o midi klavesach k PC...). Ale neviem, mozno sa daju midi klavesy aj k tej tapco napojit, neviem, skuste mi poradit, mozno usetrim 2800SK a nakoniec kupim Tapco....

A co toto? :
http://www.audiotek.sk/CZ/product.asp?I … ory=680000

Web

Re: M-Audio FW Audiophile

problemu bylo hned nekolik: ruseni z TV, zemni smycky a jeste asi nejake vybijeci proudy ci co(ja tomu zas moc nerozumim). Stacilo kdyz sem galvanicky oddelil TV a vsechno jede tak jak ma:) nemam s cim porovnavat tak ti nemuzu rict co je lepsi. Proste hraje to dobre ze nemam potrebu si stezovat ci neco menit. Tohle je moje konecne reseni. Mozna pro dobry pocit nekdy za par let udelam tuning vnitrnosti ale myslim ze spis ne smile jediny co bych ji vytknul ze nema optickej digitalni vystup. umi presmerovat veskere streamy na digi out takze ji muzes pichnout na AV receiver a pouzit i na kino. Vyradi to windowsi mixer a pouziva to neco svyho ale muzes to normalne provozovat jako defaulni zarizeni pro prehravani zvuku. ma to kovove telo.

rozhodnuti je stejne na tobe pac nikdo tady asi nema vsechny zvukarny aby mohl porovnat.

tady mas odkaz na vysledky v rmaa(moje in<->out)
http://phoenix.inf.upol.cz/~kyselym/rmaa/
(ten posledni je s rusenim a smyckama takze ho ignoruj)

Re: M-Audio FW Audiophile

Tak, kedze je rozhodnutie na mne, tak idem kupit toto:
http://www.alza.sk/profesionalni-exteni … d63672.htm
A kedze som student, tak to mam bez DPH, hehe. Normalne som sa potesil, ked som videl tuto vyhodu smile
Este ma mozte odhovorit, ked robim blbost a chcem kupit tuto zvukovku... Ale, cim skor, tak tym lepsie smile

Web

Re: M-Audio FW Audiophile

Šel bych radši do FW smile je novější. Může mít v sobě lepší šváby. taky nevím, zda se Phase 26 USB dá taky provozovat bez PC jako ADC nebo DAC...

Určitě ale ani Phase 26 USB nebude krok vedle.

Web

(upravil Dj Way 24. 4. 2007 17:25)

Re: M-Audio FW Audiophile

sad
Ta VS zlava nie je bez DPH, to je len za velkoobchodne ceny.
sad
to opamp: diky za nazor wink

Web

Re: M-Audio FW Audiophile

taky ted planuju nakup nejaky lepsi zvukarny. rozhodne neco externiho, protoze to budu mit k notebooku. libi se mi ta Phase 26, ale radsi bych neco s FW. jelikoz nepotrbuju MIDI, tak mi prijde zbytecny za nej platit... tahle je co se tyce vstupu a vystupu pro me vyhodnejsi (i kdyz je jich na muj vkus i u ni azaz). cenou tak max. kolem 5k a aby mela alespon sluchatka, line-out, line-in, mikrofoni vstup a digitalni optickej i koax. vystup, vic netreba. nechces o ni Dj way napsat nejakou recenzi? nebo alespon nejaky mouchy, ktery jsi objevil. napadlo me, jestli by nesla pouzit jako az 4p stereo vyhybka, vystupu na to ma dost, co myslite?

Re: M-Audio FW Audiophile

Luikasi, nevím... Phase 24 FW hraje skvěle a potvrdí Ti to i kyselym smile Skoro bych radil jít do ní a kvalitní mic preamp si udělat jako další krabičku smile
MIDI vyjde na pár šupů - v tom zvýšení ceny nehledej smile

Případně Phase X 24 FW - ta má i MIC a regulaci úrovně přímo "knoflíkem" ale je za dvojnásobek Tvý ceny.
http://www.alza.cz/profesionalni-extern … d63671.htm

Skoro mám pocit, že nemá cenu kupovat levnější věci. I ta Phase 24 FW je defakto "základní standard" co se týče součástek uvnitř, čili levněji už by to asi byl ojeb. Jen můj subjektivní názor...

Web

Re: M-Audio FW Audiophile

no ja nevim, symetriku nevyuziju, MIDI taky ne a 6500 za dobrej line out a koax mi prijde docela dost, navic si myslim, ze i v ty 26 budou stejny, nebo podobny vystupni obvody. jinak me to FW je taky sympatictejsi nez USB

Re: M-Audio FW Audiophile

Crashpc napsal:

Dělal sem recenzi na jinou (levnější) M-audio zvukovku, a ta radši ani nevyšla jak byly výsledky hrozný big_smile

Nesváděj to na zvukovku, když byl problém mezi židlí a klávesnicí wink

(upravil kyselym 16. 5. 2007 18:16)

Re: M-Audio FW Audiophile

od te doby co sem si vyresil zemni smycky a pripojil phase24fw si nemam naco stezovat, uznavam ze 6500kc je dost ale zas ma hezky pevny kovovy telo, kvalitni konektory... libi se mi regulace na prednim vystupu sluchatka/line out. Jedina dobra vytka kterou na ni mam je ze nema optiku...sice ju ted nepotrebuju ale verim ze se casem bude hodit. Ted mam ale dobre na 10 let i vic vystarano i k notasu  a nemam zadny choutky na neco jinyho wink toz tak

ps. neber ty moje kidy jako ze te chci presvecit...je to jen muj subjektivni nazor na phase24fw tot vse.

(upravil luikas 17. 5. 2007 9:39)

Re: M-Audio FW Audiophile

tady je asi nejvetsi vyber lepsich zvukaren-
http://www.audiotek.cz/CZ/show.asp?cate … p;fID=999/
musite kliknout na Zobrazit vsechny
postupne sem napisu par, ktery by pripadaly v uvahu:

Echoaudio INDIGO IO
E-MU 0202 USB
Lexicon ALPHA
M-audio MobilePre USB
M-audio FireWire Solo
CME Matrix K FW
Tapco LINK.usb
Presonus INSPIRE 1394
Terratec Phase 26 USB

tak a ted babo rad. ty co nemaj alespon 96/24 bych asi vyradil. mate nekdo s tema znackama nejake zkusenosti? nektery z nich ani neznam, takze kazda rada je pro me cenna.
jinak z levnejsich mi tam docela padla do oka  Edirol UA1EX, odrazuje me jen ta plastova krabicka...
pak se mi docela libi to E-MU(i kdyz u ni asi bude spis nez vystup prioritou vstup, kterej zas tak moc kvaitni nepotrebuju) a ta Phase 26.

z drazsich pak  Echoaudio AUDIOFIRE2 a Phase 24

(upravil Dj Way 22. 5. 2007 12:03)

Re: M-Audio FW Audiophile

Tak tu je recenzia smile , nie som nejaky odbornik, ako si niektori spominate....
No nakoniec som si kupil tu Phase 26 a som s nou spokojny, oproti tomu shitu, co bol v notebooku (Realtek HD, ci co...), je to nebo a peklo, ten rozdiel pocuje aj hluchy antiaudiofil. Jedina kvalitna vec, na ktorej to dokazem fakt zhodnotit, posudit a pocut su sluchadla Sennheiser PX100. Rozdiely oproti tomu integrovanemu smejdu su: nesumi to (vobec), nejdu z toho pazvuky, idu z toho basy a aj oveeeela lepsie vokaly. Je to pecka a este pre mna, ked som sa doteraz s takym niecim nestretol... Napr. skusal som nejake nizke frekvencie a bolo ich pocut razne a presne, nie ako u lacnych zvukovie (rozmazane, slabe a s pazvukmi). Da sa uz aj daco poskladat vo fruity loops (je sucastou tejto zvukovky), alebo reasone a podobne, lebo konecne pocujem len tie zvuky co tam maju byt a nie rozne zoologicke zahrady... Ako vyhybka sa to da pouzit minimalne cez foobar a plugin crossover (samozrejme ked to ma 6 vystupov, da sa to tam nastavit)... No ale aj trocha nevyhody. Cez asio mod to trocha dlhsie trva... (ale zalezi od nastavenia). Ked si zapnem virtual dj a pustim nejaku muzicku a bezim cez asio, tak tam vznika asi polsekundove opozdenie sad. Ale ked ju nastavim na klasicky mod tak to ide v pohode. Nevyhodou pre niekoho moze byt aj to, ze sa da pouzit naraz len jeden vstup, mne to neprekaza. Keby som na nieco este prisiel, tak este napisem, alebo budem reagovat na vase pripadne pripomienky.
Opakujem, nie som ziaden odbornik, nic som nemeral, ani nerozoberal, len hodnotim zvuk a nejake tie funkcie, dakujem za pochopenie smile

Aha uz som si aj spomenul: - ta FW ma vraj lepsiu latenciu, cize by nemalo vznikat asi take opozdenie ani zatazenie procesora, ale co ja viem???
                                         - a ta phase 26 je dost tazka a velka (mne to nevadi), takze s nejakym castym prenosom tej zvukovky nepocitajte (myslim so sebou v taske od notebooku...)

Web

Re: M-Audio FW Audiophile

diky za recenziu smile nejradsi bych tu zvukarnu koupil treba z druhy ruky, protoze poskodit na tom predchozi majitel nema co (predpokladam u lepsi zvukarny solidni konektory) a cena bude vyhodnejsi, takze budu nejspis vybirat z toho, co najdu  inzeratech. no ale bylo by to k notebooku, takze by mensi rozmery vubec nebyly na skodu. no jeste uvidime...

Re: M-Audio FW Audiophile

Jsem rád, že další Terratec obstál smile Ale ty půlsekundový latence jsou hodně, hodně divný! Možná to souvisí s tim USB, nevím... Zkus jim napsat, věřím že odpoví. Zvláště když se dost chlubí s rychlostí (u FW zaručujou latence 4ms na slušně vyladěným kompu).

Web

Příspěvky [1 až 20 z 23]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » M-Audio FW Audiophile

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£