Re: problemy s Yamahou

zdravím hoši, viem že píšem trochu pozde, ale zaujala ma časť diskusie o výstupnom napätí analogového výst.u zvuk.kariet , vlastním EMU 0404PCI u ktorej výrobca udáva "Level: -10dBV nominal, 6dBV max (unbalanced) ", z toho zosilovač má predpísané 150mV ,nie som až tak hlboko v elektronike , môžete mi to niekdo prerátať ? ku karte mám výborný riadiaci sofvér kde si možem sledovat a nastavit vystupnu úroveň v db a tiež sledovať clipping ,dakujem

Re: problemy s Yamahou

To ti nikto nepreráta, pretože nevie referenčné napätie pri nejakej úrovni v dB. Mal som E-MU Tracker Pre a teraz 0404 USB. 0404 dáva cca 2,1Vrms/0dB, Tracker Pre dokonca o niečo viac ak si dobre pamätám. Predpokladám, že tvoja bude na tom podobne (ale nie je to isté), potom pre -10dB je to cca 0,7V a +6 dB 4,2V. Voltmeter, alebo mutlimeter nemáš? Čo je to za zosilňovač, menej citlivý vstup tam nie je, napr. CD?

(upravil ravenman 28. 6. 2010 7:12)

Re: problemy s Yamahou

Díky za objasnenie , zosilovač mám Sony TA-F444 ES , manual nemám , tu citlivost som pozeral v manualy pre 222ES , pravdepodobne sa bude zhodovat , uziv.manual ani servisny na moj es som nenasiel .. , moja EMU PCI pouziva hlavny panel PatchMix DSP , meraky ukazuju vybudenie v db , posuvniky nikoliv , mam multimeter ale na meranie striedaveho prudu mam rozsah 200/750V , milivolty mi neukáže na dve desatinne miesta. Co doporucujes aby som spravne určil uroven ?