Re: problemy s Yamahou

Sinclair> No já vím. Právě proto mě to sere.

Web

Re: problemy s Yamahou

zdravím,
odpadá tento problém keď mám reciever prepojený so zvukovkou cez optický kábel? môžem mať v PC nastavený zvuk úplne naplno a nič sa nestane?

Re: problemy s Yamahou

Ano, přes optiku se o tohle skutečně starat nemusíš. Taktéž při propojení přes digitální koax.

Re: problemy s Yamahou

tak sem to zmeril a kdyz mam zesileny komp na max tak na jacku 3,5 sem nameril 1,1V na 100Hz sinus, tak sem to snizil na 0,5V a doufam ze uz to delat nebude

Re: problemy s Yamahou

Já mám taky zajímavej problém.... Mám zesilovač SONY TA-F419R, má už něco zažito, ale hraje pěkně. O přebuzení signálem u mě nejde, nikdy do toho neperu 100%, zesiluje nějak moc a např. napíchlý DVDčko na 2 z 10 se nedá poslouchat. Problém mám s přehříváním.
Zes valí průměrně na 2,5 až 3 z 10 stupínků a na žebrech ruku dýl jak 3 sekundy prostě neudržím, na zdroji zvuku to moc vliv nemá.
Nevíte?

Re: problemy s Yamahou

Víme. Rozesranej kliďák, nebo ten zes kmitá.

Web

Re: problemy s Yamahou

Sákra.... sad.
Když nejsem znalej, asi mi na dálku nikdo neřekne co s tím přesně udělat, že? Mě se tak nechce do někam táhnout a cvakat opravi  za starýho dědka, nejraději bych ho zahodil a koupil jiný lepší, ale nejsem při penězích.
Tohle asi doma nespravím, viď?

Re: problemy s Yamahou

Ne

Web

Re: problemy s Yamahou

Leoši, jednou ses tady tuším zmiňoval o tuningu TA-F419R, kolik ta sranda stojí a jak dlouho to trvá?

Re: problemy s Yamahou

Cca 14 dní, páč některé věci musím objednávat, vyšlo to myslím kolem 1300.

Web

Re: problemy s Yamahou

Ok.... Tak teda takhle, má cenu pane Leoši posílat Vám tento starý stroj na renovaci? Chci znát Váš názor, zdali je tento dědula vcelku kvalitní a stojí mě a Vás za to usílí ho "uzdravit" a poladit smile.

Re: problemy s Yamahou

" Bez peněz do hospody nelez ... " - holt když nemáš prachy, sbírej motýly...

Re: problemy s Yamahou

Má.Rozhodně.

Web

(upravil check 27. 8. 2007 15:47)

Re: problemy s Yamahou

Ze zvukovky mi leze maximálně 1,7V. Připojeno mám k Technics SU-V4X na CD vstup s citlivostí 150mV pro plný výkon do 8Ohmů, do kterých to topí. Přebuditelnost CD vstupu je 10dB. Regulaci hlasitosti používám tu v PC... (průser)
Předpokládám, že sem někde něco posral, protože 17khz sinus už to nezahraje. 16khz ještě zahraje, když je pustim s muzikou zárověň, oba signály jsou hodně zkresleny. 17khz je s muzikou slyšet, ale je to nějaký hlubší zkreslený zvuk, muzika též zkreslena.
Po předchozí opravě bylo naměřeno 18hz-39khz +-2dB, v reprech ani uších není problém, zvuková karta M-Audio 5,1. Zdroj v zesilovači byl renovován.

Web

Re: problemy s Yamahou

Dobře, děkuji smile.
To Kazzatel: Nebojte se, to pravidlo znám smile. Jsem ochotnej za toho mýho páprdu náležitě zaplatit wink.
Jedinný problém je, že nemám auto a dostat ho k vám na Aldax bude asi problém, poštou neriskovat že? sad

(upravil ondra Ch 27. 8. 2007 16:03)

Re: problemy s Yamahou

Pokud je jmenovitá vstupní uroveň 150mV a přebuditelnost 10dB, tak by vstupní napětí nemělo překročit cca 470mV...na CD vstup mi to přijde celkem málo  hmm

Web

Re: problemy s Yamahou

To jo, to je divný! A to, že to najednou nezahraje 17kilo je taky divný. Nemáš checku omylem nastavenou samplovací frekvenci 32 khz?

Web

(upravil check 27. 8. 2007 16:31)

Re: problemy s Yamahou

V ovladačích zvukovky je napsáno 48khz, což je trochu blbé ne? Správně by mělo být 44,1? Mám pocit, že to dělalo i s předchozí zvukovkou.

Web

Re: problemy s Yamahou

48Khz sampl. fekvence je spravna, to je normalni u beznejch zvukovek...ja mam tusim 96Khz

44100Hz je samplovaci prekvence wave/mp3, to je trochu jina vec...

/mensi OT: jaka je snesitelna teplota konce? respektive kolik na chladici uz je pruser? u PC komponent to mam tak nejeak v merku ale tady zlehka tapu

(upravil ondra Ch 27. 8. 2007 19:06)

Re: problemy s Yamahou

Tepelné ochrany většiny zesilovačů jsou nastavené cca na 80°C,takže pokud je  dobře dimenzovaný,do 80°C je to O.K, ale je jasné,že čím budou koncové tranzistory "studenější" tím budou také spolehlivější......SOA tranzitoru, který má 90°C (čip) vypadá úplně jinak než při 20°C..................

Web