Téma: Ako deliť frekvencie u robenej 3P

Zdar,
mam Basove repro 5608
stredove repro 4708
a vyškač ARV168
davam ich tuto http://imageshack.us/g/695/p8201155.jpg/
mohol by mi niekto napisať na ake frekvencie je ich vhodne deliť? viem že bez merania a simulacii a rozmiestneni repro sa neda ale aspon približne.
a ako deliť?
na basak stači 12dB
stredy takisto 12dB
a na vyškač 18dB?

litraž na basak a ARV je 15l a na ARN4708 je niečo cca 1,3l

diky.

Re: Ako deliť frekvencie u robenej 3P

No...celá tá kombinácia je imho taká dosť nešťastná. Mal si to urobiť ako dvojpásmo, tým ARN4708 si len zbytočne komplikuješ život. Deličky by si mohol použiť napr. 1/3,5kHz...12/12/18dB je takisto fajn, ale podľa tých vypočítaných aproximácii, ktoré asi hodláš použiť bude výsledok...no výsledok budú prevarené peniaze na výhybke, ktorá je celkom k ničomu. Je nás viac, čo sme takto začínali a ver mi, nemá to význam. Už sa to tu omieľalo min. 1000x dookola, že je lepšie si kúpiť  byť aj trápny mikrák k PC za 3 ojrá, nainštalovať napr. ARTU a aspoň improvizovane to zmerať (aj s minimálnou fázou). Na pásmo v rámci deliacich frekvencií (obvykle 500-8000Hz) to zvládne zmerať aj ten mikrák k PC. Okrem pár konektorov a nejakého výkonového zosilňovača k tomu už nepotrebuješ nič. Výsledky nameraných priebehov exportujes do LSPcadu a môžeš sa hrať. A 70€ investovaných do následnej výhybky bude mať aspoň nejaký zvukový prínos. wink

Re: Ako deliť frekvencie u robenej 3P

zosilovač mam na to len predzosilovač k tomu mi chýba. ale bude nejak sa mi nechce navrhovať plošak. ARTU LIMP a dalšie mam LSPCAD mam všetko mam aj mikrofon som kupil nejaky elektretovy aj predzosilovač na mikrofon mam postaveny, už by som to aj meral, problem je len v tom že ked pripojim predzosilovač na PC brumi to strasne a neviem ako sa toho zbaviť. musim vyskušať na notbuku. takže basak dať až na 1kHz? sa mi zda že veľa. Ono v podstate neni problem ten ARN4708 proste nezapojiť a bude len vyškač a basak. ok tak zatiaľ