Téma: Ethanol E85

Jezdíte na to někdo? Včera jsem toho zkusil vzít plnou,uvidíme. Domů jsem dojel a dneska do práce taky.:D

(upravil Lojzek 20. 8. 2011 17:00)

Re: Ethanol E85

pokud nemáš přestavbu tak to musíš ředit s naturalem !! aspon 1 : 2 - pak ještě záleží co máš za motor smile

pěkné počtení je tu:
http://www.astra-g.cz/forum/viewtopic.p … it=ethanol

Re: Ethanol E85

No,jak říkám,uvidíme. Auto jezdí naprosto v pohodě a není cítit žádný rozdíl,ta jednotka co se přidává do auta cestě ke vstřikovačům akorát za studena prodlužuje časy vstřiku,aby se studený auto nedusilo....

Jedno pozitivum: Auto s tím krásně voní z výfuku.:D

Re: Ethanol E85

co máš za auto a jaký tam máš motor? smile voní? smile

(upravil DJ_Rix 20. 8. 2011 22:39)

Re: Ethanol E85

Golf 1,4 16V .Fakt to voní,nejsem fetišista ani úchyl,ale vážně ty splodiny z výfuku příjemně voní.:D

Zatím mám za sebou cca 80km,ráno bylo dneska kolem 10°C a start byl úplně v klidu. Najedu trochu víc a píchnu to na diagnostiku,jestli si to na něco nestěžuje.:)

(upravil Zorg 21. 8. 2011 16:28)

Re: Ethanol E85

Nojo, místo NOx a HC ty alkaloidy příjemně voní, třeba takovej 4-hidroxi-3-metoxibenzaldehid big_smile

Re: Ethanol E85

Proti naftě je zázrak i obyčejněj benzín. A ještě na starých čtyřtaktech bez katalyzátorů s karburátory, kde se to nespálilo tak dokonale...

Re: Ethanol E85

Zde se můžeš podívat, co se stane s hadičkama a většinou gumových částí které přijdou do styku s E85kou... http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopic.php?t=18323

Re: Ethanol E85

Zajímavá věc,člověk by řekl že na té hadičce je napsáno olej/vzduch......o benzínu tam nic nevidím......IMHO mi takhle schnila hadička i z obyč naturálu ve škodovce....

Re: Ethanol E85

SEMPERIT S TU 25 Öl/Luft Oil/Air .... Flexibilní hadice používaná pro dopravu bezolovnatých paliv (EN 228:2000), nafty (EN 590:1999), a topného oleje (DIN 51603, část 1-5), také pro stlačený vzduch. wink

Re: Ethanol E85

OK. Je to originál hadička co používají výrobci aut? Když si vzpomenu jak byla po 2 letech betonová ve stodváce..... big_smile 
Jinak teda je otázka jestli ta hadice co je na fotce je opravdu zničená tím,mě se to nezdá.....

Re: Ethanol E85

To nevím, ale ten co to tam nahrál je celkem důvěryhodný zdroj. Ostatně je snad všeobecným faktem, že přestavba na E85 spočívá také ve výměně palivového vedení za plasty a různé další kovy. Toť know how ala internet wink

Re: Ethanol E85

Já se pořád nemůžu zbavit dojmu že to je právě knowhowno z webu....je mi divný že firmy co dělají úpravy aut na ethanol nic o výměně hadic a komponentů na ethanol nezmiňují....jestli ono to nebude podobný psycho jako když se objevilo LPG,to se taky tvrdilo jak to ničí motory....

Re: Ethanol E85

Nevím no, o tomhle vím prd, ale zajímalo by mě, jak je to ve skutečnosti. Ten napíše to, ten zas tohle... Kua čemu pak věřit lol

Re: Ethanol E85

Přesně  taky nevím co si myslet.:uui:

Re: Ethanol E85

Takže: Odhlédněme od teorií o rozežírání hadic,reznutí motoru zevnitř a podobně: Dnes mám za sebou cca 200km provozu na E85 a při příjezdu domů jsem auto napíchl na diagnostiku. ECU nehlásí žádnou chybu,vše funguje jak má,lambda regulace chodí normálně,na volnoběh je vidět že se malinko zvedl korekční faktor paliva a vstřikovací puls,na natural byla korekce kolem 0 až -2%,s E85 je 1 až 4% do plusu,vstřikovací puls byl na natural kolem 3,9ms a na E85 je 4,2ms . Zatím se jeví vše naprosto v pohodě,předesílám že jsem měl v nádrži kolem 5L naturalu a dotankoval jsem 50L E85.

Re: Ethanol E85

Ono se tím nějak ušetří, nebo něco to přinese, jezdit na e85 nebo podobné úchylárny? smile

Re: Ethanol E85

Natural=35kč/L, E85=26,9Kč/L

Re: Ethanol E85

co spotřeba? většinou jsem četl, že lidem s E85 stoupla...

Re: Ethanol E85

LPG = 16,5 Kč  Jezdím na to 12 let.