Téma: AZS 220 porucha

Dobry ďen.. mam tu poruchu na mojom teslackom zosilnovači azs 220. Zapojim si všetko ako má byť a L kanal mi nehra a P kanal mi hra normalne len strašne chrči a hlavne pri basoch ...čim to je? objednal som si aj nove potenciometre tie posuvne vymenil som a žiadny rozdiel tak dnes som objednal nove tranzistory KD606 4 kusy vymenim ich a ak to bude robit ďalej čo s tym? neviete poradiť?....ešte jedna maličkosť 2 so 4 tranzistorou sa strašne prehrievaju neudržim tam ruku a to je zapnuty zosilnovač asi 10 sekund myslim že su tie tranzistory na ten P kanal zosilnovač hral asi 4 hodiny na plny vykon asi som to prehnal a zhorelo mi to....dakujem za radu

Re: AZS 220 porucha

Pokud nemáš aspoň multimetr z OBI a nerozumíš pojmům jako napětí, proud a odpor, svěř to Sinclairovi, Sendymu apod. protože bys to mohl dokopat ještě víc.
V opačným případě - máš schéma? Kdyžtak ho někde vystav ať to nemusíme hledat a zkusíme Tě nasměrovat.

objeví-li se Sinclair, nasměruje Tě i bez schématu, protože to zná líp než svý boty.

Web

Re: AZS 220 porucha

Mna by zaujmalo, ze co ta viedlo k tomu objednaniu novych KD606? Si ich meral? Ci to len tak okometricky? Kde je napisane ze to robia koncaky? Meral si KFka a pod? Ci len tak hadas?

Re: AZS 220 porucha

schema je tu : http://www.4shared.com/photo/BbAScax_/s … S_220.html

dobre teda počkam na jeho prispevok....vydel som to čo on robil ten tunig smile

Re: AZS 220 porucha

BR@NO- neviem uvidim aj ked nebudu zhorene vymenim aj tak

Re: AZS 220 porucha

V pripade ze su tie tranzistory dobre v ziadnom pripade ich nemen. Predpokladam, ze ich v tesle parovali. Ak ich vymenis za nove riskujes nestabilitu. Druha vec, v tom koncaju je dokopy 8 tranzistorov, preco ich jednoducho nepomerias. Ved ten zosik nie je az tak zlozity.

Re: AZS 220 porucha

zaujimave skusim to niečim premerať... a jako sa to vlastne meria?

Re: AZS 220 porucha

Aha, tak tu je kamen urazu. Nic v zlom, ale takuto odpoved som cakal. Na to budem reagovat asi takto. Posli to niekomu z ludi co pisal opamp, aby si to zbytocne nepredrazil. A nemyslim to zle, nikoho nechcem urazit. smile

Re: AZS 220 porucha

Tak takhle ne, pane ARN. S tímhle přístupem se se zlou potážeš.

Na 4shared se ke schématu bohužel nedostanu, máme v práci proxy server.

Pokud tomu dobře rozumím, ten zesilovač normálně fungoval, než jsi jej poškodil. je to tak?

Web

(upravil j_paseka 12. 8. 2011 15:08)

Re: AZS 220 porucha

ARN: Proč ten tón?!, kluci to mysleli dobře. Ono zas Ti všechno polopaticky vysvětlovat je na dlouhé lokte. A následující další dotazy unaví. Pošli to Leošovi (Sinclair), tady máš jeho servisní stránky Electronicservis.cz.

(upravil hranatybraska 12. 8. 2011 15:55)

Re: AZS 220 porucha

ARN: A neber si to osobně. Aby ti tu někdo napsal, co měřit a jak to měřit, abys neměřil hausnumera, a co potom zanemenají ty hodnoty, cos naměřil, to by dalo na sepsání čtvrt učebnice.

Web

Re: AZS 220 porucha

Ale zkusme to:

1. Napětí na výstupu zesilovače (ještě před výstupními kondenzátory) by měla být cca polovina napájecího
2. Klidový odběr obou kanálů by měl být cca stejný a odhadem ne vyšší než 50 mA (neznám přesnou hodnotu).

Web

Re: AZS 220 porucha

Prepačte mi to chalani len ma to serie pre mna ten zosilnovač niečo znamena mam no mal som to zapojene na 2xARN 8604 krasne basy a takto sa mi to dohuka začalo to tak že som omylom kolenom odtrhol 2 kone potenciometrou na basy a vyšky a tak som objednal nove hej naletoval som to tam a stale nejde ešte pred tym som to špekuloval nejako prilepit tam tie kone no nevydalo mi to nejako proste neviem čo s tym je pravda ani neviem načo som objednal tie tranzistory skušal som dnes že s praveho kanalu som jeden odletoval a tak isto aj s laveho lebo ten mi hral ale strašne potichu tak reku vymenim to medzi nimi a prsklo mi to niečo odpalil som poistku a polozil som to na skrinu a neviem čo dalej....preto som tu založil toto tema

Re: AZS 220 porucha

To je mě i ostatním naprosto jasný, a proto ti píšu JEŠTĚ JEDNOU: Pošli nějakému dobrému opraváři zesilovačů. Pokud ten zesilovač chceš ještě někdy poslouchat.
Z tvého výše uvedeného příspěvku je jasný, že nevíš která bije. Jak bys pak ten zesilovač mohl opravit?
Nebo jsi to co ti napsal Opamp změřil?
Jaké ti vyšly hodnoty?
Nemám věšteckou kouli, ani muchu s kamerou, abych ti mohl takhle na dálku říct, co s tím je. Proto se tě na to ptám.
To abys neřekl, že ti nechci pomoci.

Web

Re: AZS 220 porucha

ešte som to nemeral buduci tyzden do pojdem zaniest jednemu staremu panovi smile ten to spravy po slepiačky

Re: AZS 220 porucha

To jsi Ty, co přišla v pátek od něj ze Slovenska černá AZS220?

Web