Téma: music 70 kliďák

čau všem! řeším tu problém s music 70kou, po odstranění šluslého kondíku v invertoru sem se dostal ažke kliďákům, problém je, že oněch 42mV tj 30mA dosáhnu až při polovičním předpětí než je správně pro g1, přitom hodnota vychází až podezřele polovičně.. kde by mohl být zakopaný pes ? napěťově všechno sedí, lamp můžu zkoušet 5 sad se stejným výsledkem,výstupák je taktéž ohmmicky podle manuálu v pořádku.. fígl je, že je to na obou půlkách,laboruju s tím den a ne a ne na to přijít.. napadá vás něco ?

Re: music 70 kliďák

Ake je podla teba spravne predpatie a ake mas nastavene?

(upravil hrnous 11. 8. 2011 21:54)

Re: music 70 kliďák

léty ověřených -39v, jak podle datašítu k el34 tak podle skoro desítky music xxx co mi prošly pod rukama, nikde sem se s tímto ale nesetkal.. kupodivu na -39v byly zakáple i origo poťáky. na ty sem šahal až já, předtím nebyly štelované

(upravil hranatybraska 12. 8. 2011 9:16)

Re: music 70 kliďák

A co Ug2?
Nejsou chycené vazební kondíky od invertoru k g1 konc. lamp? Když mají svod, flašky se otevírají. je ale divný, že obě stejně..
Nekmitá to? Pak naměříš hausnumera..

Web

Re: music 70 kliďák

nekmitá smile anodový proud je "v zeleném" smile nf voltmetrem na výstupu taky nic zvláštního nevidět.. vazební kondíky měním jako první.. fakt nevim.. Ug2 je kolem 425V ale to už si matně pamatuju co sem měřil včera smile

Re: music 70 kliďák

tak to težko říct takhle z hlavy..

To, že to nekmitá na NF neznamená, že to nefrčí na VF..
Jinak nevim..
Odpory v g1 jsou OK? Asi jo, že?

Web

Re: music 70 kliďák

odpory v g1 jsou ok.. ale i tak.. tak předpokládám, že by šel Ia až k nebesům a ne, že by se nedal vyšponovat na normální úroveň / pokud teda nenastavím -Ug1 na nějakých -20 až -25V .. pokud by to kmitalo ať už na jakékoli frekvenci, tak by přece globálně anodový proud šel těžce nahoru ne ?

Re: music 70 kliďák

Pokud musíš ty lampy otvírat, abys dosáhl jmenovitého proudu, nějak mi hlava nebere jiný důvod než jejich opotřebování...

anebo...??? Jsou ty "sensing" rezistory tuším 1.4 ohmu v katodách v pořádku? Namají ujetý odpor???

Web

(upravil hrnous 12. 8. 2011 13:52)

Re: music 70 kliďák

odpory v katodách sem měřil prvně, jestli vlastně něměřím haluze - proudy.. ty jsou ok.. a 34ek mám nových i jetých měch a všude se to chová stejně..to je ten fígl..

Re: music 70 kliďák

Zkoušel jsi vyndat ECC85, jestli to má nějaký vliv?

Re: music 70 kliďák

to bylo druhé co sem udělal.. napřed vyhodit 86+85 potom odpojit přímo na desce předpěté přívody..

Re: music 70 kliďák

Už, mě napadá akorát špatný kontakt v patici např. přechoďák na katodě.

(upravil hrnous 12. 8. 2011 15:39)

Re: music 70 kliďák

Nojo ale stejný symptom na obou elektronkách, a to sem tam otestoval nové sady tesla, jj, svetlana.. sad Ug2 a ostatní napětí samozřejmě přímo na paticích, krom toho co se meří na bodech předpětí

Re: music 70 kliďák

Ug2 měříš přímo na soklech elektronek nebo ve zdroji? Neshnil ten seriový ochranný odpor napájející obě g2? Pokud by visely v luftě, zákonitě by báněmi tekl nižší proud... a to oběma...

Web

Re: music 70 kliďák

A co žhavení, to si asi taky zkontroloval (jesltli náhodou nejsou podžhavený).

Re: music 70 kliďák

Nojo, známej úbytek na zkorodovaných držácích té šílené autopojistky ve žhavení. To by taky mohlo být ono.
To mě taky jednou potrápilo, ztrácelo se tam asi 0,5 V, ale nijak tragickou paseku v nastavení kliďáku to ještě nezpůsobilo.

Web

(upravil hrnous 12. 8. 2011 16:05)

Re: music 70 kliďák

žhavení omrknu, ale to sa ně nechce zdát že bych byl prakticky na polovině kliďáku kvůli podžahavení, které bych okem nerozpoznal..

Re: music 70 kliďák

Nějak nechápu tvůj problém, jak velké napětí Ug1 potřebuješ, aby tam byl správný poud ? A co to máš za EL34 ?

Web

Re: music 70 kliďák

pro 30mA musím jít s -Ug1 až na skoro -20 v místo cca -39.. el34 mám jak jeté tak nové jj, svetlany i tesly...všechny se stejným efektem

Re: music 70 kliďák

Změř to znovu s vytaženou ECC85.

Web