Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 68]

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Charky a schémata jsou na sterém fóru, nebude problém prsknout to znovu sem, než z toho Michal sestaví nějaký ucelenější textík. Ono toho vlastně zas tolik nebude, ale máme nějaké hezké grafíky, schémátko, no a jakmile Michal dopíše nějaký poučný komentář k tomu jak stavěl budku a jak to dechberoucně hrálo na 3W zesilovači, je z toho projekt jak fík.

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Dechberoucí. To je to správné slovo. Jak jsem se smál, skoro jsem nemohl dýchat. smile

Tady by spíš bylo na snadě popsat konstrukci a deink té elektronické části a její návrh na Boramyrově nádobíčku. Krabice v podstatě respektuje to, co jsem popsal v tom "článku" o konstrukci subu s ARN226. Ke konstrukci nic dalšího napsat nejde. Jakkoliv jsme se na tom vyblbli, přijde mi sepisování projektu a "popis pracovního postupu" jako nošení dříví do lesa.

Vnitřní litráž: cca 15
Čísláž otvorů: 2 + terminál
Milimetráž materiálu (DTD): 18
Korunáž za materiál: cca 1200 + repra.

smile

No a úplně nejlepší na tom je, že přesto, že jsme hýbali s hodnotami součástek a polaritou, hrálo to subjektivně uchometricky pořád stejně. smile

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

http://data2.edisk.cz/stahni/02820/Pohl … .43MB.html

Mna by tiez zaujimalo ako to s pohlcovacom nakoniec dopadlo

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

No jo... holt málo hájent zbytek... to pak zapomeneš výhybku a hraje to stejně big_smile

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Pokud to hrálo při takových změnách "uchometricky pořád stejně", mohli jste si odpustit některé ty šílené kompenzace apod. - zjednodušit výhybku.

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Taky se tak dělo proti původnímu návrhu. smile Odstranění těch kompenzací, které tam jsou vede už ke slyšitelným změnám i na takovémhle hájendu. Mluvím o pohybech například mezi 2,2 a 3,3uF atd.

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

V tomto pripade ma napadla este jedna kombinacia, dokupit jeden 5MP60 a spravit z toho 3p D'Appolitto. nieco na sposob Concorde od Visatonu http://www.visaton.de/de/bauvorschlaege … index.html Trochu klesne citlivost na basoch ale celkovy prejav by mohol byt vyvazenejsi. Sub k tomu by som nedaval, radsej cistejsi a presnejsi zvuk a menej bubuuu a kadejakych pazvukov poscitavanych a poodcitavanych na "kazdom muskate"

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Josse: co myslis, co je snadnejsi
1) optimalne v prostoru umistit jeden zdroj basoveho signalu (sub)
2) optimalne v prostoru umistit dva zdroje basoveho signalu (soustavy) aby nedochazelo k hrbatici na basech, vzajemnymu scitani a rozdilovani na basech a pritom byly soustavy umistene tak, aby byla zachovana zakladni pozice pro poslech stereo smile

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

2Halen: Co myslíš, že je jednodušší:
a) přesně reprodukovat původní signál stereo v plné šířce pásma v předpokládaným původním umístěním zdrojů
b) pomocí filtrů, dělit pásmo do více zdrojů, které nebudou navíc ani na jednom místě, hýbou s fází a kdoví čím ještě.

Plnohodnotná stereo aparatura baz subu zahraje stereo líp než 2.1. Ona ta všesměrovost subu není samospásná a když si k tomu přidáš ještě třeba poměr vzdáleností, když sub nemáš přímo někde v bázi...

Jenom předkládám protiargumenty.

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Myslím, že s tím se těžko polemizuje.
Subwoofer je podle mně slušné kompromisní řešení pro ty, kteří zkrátka z nějakých důvodu tu plnohodnotnou stereo aparaturu nemohou použít.

Divím se, že jste ještě nikdo nezmínili, že v teoretickým případě "basy pouze v jednom kanále" má sub oproti stereu, jak praví teorie, 3 dB pokles akustickýho tlaku (vyjma varianty dvoukmitačkovýho repráku buzeného dvěma zesy) - protože signály L a P sčítá napěťově, zatímco u sterea se sečtou výkony.

Web

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Někam je lepší postavit sub, někam je lepší dát klasiku.

Kdo byste na chalupu do aparatury, která bude fungovat 98% času jako "rádio šumava" a možná někdy přes ní půjdou zprávy z TV NOVA subwoofer? Aktivní, tak, abych se za něj nemusel stydět (Alespoň 250W do 4 ohm, junior - 3k, repro 2k-3k a víc, konstrukce) aby byl plnohodnotný pod tyhle soustavy, které mají ambice na vysokou citlivost a relativně pevný přednes někam k 60hz.
Co pod to? 100L bandpass? Na chalupu? Něco jako mám doma? Na chalupu? ARN226? To snad ne.
Dopustím se záměrné mystifikace, ale plocha 4 ARN188 je téměř shodná s plochou 12" repra a na frekvencích pod těch 100hz se o nich jako o jednom zářiči dá víceméně uvažovat.

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Nechapeme sa ... snazil som sa naznacit ze vzhladom k tomu ake su pouzite dobre menice na stredoch a na vyskach by bolo lepsie orientovat celu sustavu troska inam ako nahanat basy tym ze budu 4 basaky nad sebou a ze sa zvysi citlivost na basoch. Dali by sa vyuzit vyhody D'Appolitta, prip. trosku experimentovat s vyosenim stredu a vysok. Isto by to bolo zaujimave. Samozrejme ak nie je pocitane s nejakymi nakladmi navyse nie je v tejto veci dalej co diskutovat.

Je jednoduchsie umiestnit 2 sustavy ako 2.1 sustavu zosuladit dokopy!!! A mimochodom k tym subom. Mal som ...kratko je to prec.  Je to sice vec vkusu ale nahanat 25 Hz nejakym pofidernym subom a este ho vyhulovat eqalizerom je trosku mimo a ma to velmi  daleko ku kvalitnemu posluchu. Ku domacemu kinu nepoviem nic, ja sice tie efekty vemi nemusim, jak je to vsetko nahucane ... len aby to dunelo. Ako bolo povedane zalezi k comu to bude a ake ma kto potreby.

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

IMHO Michalovi nejde udelat co nejlepsi bednu za ty penize, je skoro jiste, ze s napr. 10BR60 nebo 12BR70 by se dostal kvalitativne dal, ale tady bude cilem asi spis si zkusit neo novyho. me se tento jeho pristup velmi libi a drzim mu palce.

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Jo, souhlas s luikasem wink
Docela bych něco takovýho chtěl slyšet...

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Tak. Luikas mne pochopil. Jelikož basy na boku má kdekdo a osobně mi to přijde fujík (luikas a VOX prominou), chci to všecko picnout na předek. Ano s 10" bych měl určitě jistější výsledek, ale... To umí každý. smile A tenhle "čtyřbas" vyšel plus mínus na 1200 a má plochu 12", zatížitelnost solidní, citlivost taky... smile

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Mam opacne zkusenosti (v nevhodnym poslechovym prostoru) sladit dobre 2+1 je snazsi, nez rozumne umistit 2.0 aby bylo pri projizdeni generatorem od cca 100Hz dolu vse "zhruba" stejne akusticky tlacilo bez hrbu a doliku (pak to nedolikuje ani pri hudbe, kdyz je to generatorem OK).

Josse, dobry sub neni potreba ekvalizovat, honit 25Hz je extrem a to duneni - to delaj vetsinou spatny multikina. V nekterych to kupodivu neduni.

Michal - projektu fandim, ale stejne mam rejpavou, 2x60L je OK? Kdyz neni snesitelnej sub 100L.

Ohledne te mystifikace, tohle se bezne pouziva u vicekomorovych subu, kde skutecne dochazi k zvyseni akustickyho tlaku o ~ 3dB kazdym zdvojenim repro.

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

AddRejp: Jo, právě proto, že budou tak štíhlé. 20cm na šířku je prostě téměř akorát tam, kde budou umístěny a 100L na kysnu s 12" už tam nikde prostě není. Po jedné stěně je krb/kamana se sedačkou, pak dveře do kuchyně, pak topení pod oknem, potom jídelní stůl u stěny, skříň, gauč, pak hned dveře a jsme zpátky u TV stolku.
Problém u tohosčítání je, že ty krajní jsou od sebe daleko tak akorát, že se sečtou na děličce tak na půl. A tím pozvolným nárůstem směrem dolů to jednak vykompenzuje bafflestep a druhak získá tu basovou pevnost, která 188kám v singlu chybí.

Slyšel někdo z vás ty 3p TVMbedny , co mají 188 na basech? Já jo a bylo to pěkné, za tu cenu.

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Michale, Myslis ARS-335? Slysel jsem je, jenze to jsou bassreflexacky. sad

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Mal som tu moznost 3p TVM 2x188 na basoch a hralo to slusne a hned potom som to mohol porovnat priamo s 3p TVM 2x312 na basoch tam by si prisiel na svoje i Halen... wink Michal tak uz to len realizovat, uz nenanspekulujes nic. Celkom by ma zaujimal priebeh v mieste delenia basy/stredy...

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

2x312 na basech? 150 litrovy kravy jsem v nabidce TVM nevidel. To byla asi nejaka relativne nepovedena amaterska konstrukce smile

Příspěvky [21 až 40 z 68]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£