Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 4)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 68]

Téma: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Kluci, zajímají mne vaše názory na to, co teď stavím.

Pište sem kdokoliv cokoliv, ocením sebeblbější postřeh nebo námět.

3Pásmo, osazení
výška T2030
střed 5MP60
basy 4xARN188_07/8

Předpokládám že bdou vždycky dvojice basů ve společném objemu, na dvojici připadá zhruba 25-28L uzavřených.

Rozměry vnější jsou 120x20x35.

Výhybka bude vycházet z kilomaxe, a budou se na to přišívat basy, měřit.

http://mrep.wz.cz/bedna.jpg

Co vy na to?

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Bude to podepřený subem?

Web

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

vypada to zajimave, jsem docela zvedavej, co ti vznikne smile

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Subem snad už né smile

Mně se to zatim nelíbí designově, ale nevim jak bych se s tim sám popral. Ale věřim, že by to mohlo hrát slušně.

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Není to pro subově náročného posluchače a spléhám na postupný nárůst směrem dolů díky množství a rozmístění. Desink z venku bude jako u pohlcovače MKI

http://img74.imageshack.us/img74/1056/pohlcovacfx2.th.jpg

EDIT: Opravený link

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Proč ne, já bych do toho šel. Designově k sobě moc neladí příruby, ale to se dá zkousnout. Udělal bych každej objem basáku zvlášť, jsetli to jde. Sub nevím, jestli bude potřeba, já bych ho k nim necpal.

Web

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Škoda že ten link nefachá. Dříve jsem nad něčím takovým také uvažoval ale pak se na to vykašlal protože to teď není aktuální ale až to doladíš tak bych si určutě někam zašil schema výhybky pokud se podělíš.

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Ten pohlcovač markI je docela sympatickej, na výškách je Polsko? smile

Web

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

to je docela šílené ... a ty basy budou jak? 2 paralelně a následně dvojice sériově?

(upravil BlackRider 22. 4. 2007 21:13)

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Pod slovem šílené bych si představoval něco úplně jinýho.

na impenadci 8R budou 2x2 do série a spojený paralelně.

Web

(upravil check 22. 4. 2007 22:02)

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

3,5 pasmove appolito? To by pánešku byla obluda, ještě přidat jednu beymu smile

Michale: První pohlcovač je u tebe klasická folie?

Web

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Dvě sériové dvojice zapojené paralelně. Klasické 3p.

Jo, je to fólie a předek je mořený masív.

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Myslim si, ze budou chybet spodni basy. Podpora subem bude nutna.

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Necítím potřebu subu při poslechu MKI. Pokud je dobře provedena kompenzace bafflestepu subjektivně basy nechybí. Jestli 30 nebo 55hz je pro normálního smrtelníka jedno.

Ale jen tak dál, jen do mě. Od toho jsem to sem dával.

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Michale, jak jsi prisel na tech 55Hz, to mi nejde do kebule. Tohle repro prece nemuze dat v closed bedne 55Hz/-3dB. To daji 226-ky. Tezko to da repro s Fs skoro 47Hz. Ale mozna se pletu a kapku tomu pomaha umisteni beden v mistnosti. Kazdopadne citlivost na basech by mela byt vzhledem k pouzitym menicum famozni (teoreticky +6dB proti jednomu menici).

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Tak to bude 62.34565545Hz -3.00002db. Ale to je právě to, o co tu vůbec nejde. Právě ta citlivost na basech mi "čistě teoreticky" umožní zvýšit filtraci a "překompenzovat" bafflestep. Vzhledem k tomu, že tohle bude mít citlivost vyšší na nižších frq než výš  tím, že se ta "jednoměničovost" začne rozpadat na 4 zdroje na vyšších frekvencích, dávám tomu celkem naději na úspěch.

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

jak planujes delicky?

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Dole tak 500-600 a nahoře jak vyjde ta kilomaxova, možná se bude hýbat, čert ví, jak to dopadne.

(upravil John370 23. 4. 2007 9:14)

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Michale tento projekt se velmi libí,určitě to bude hrát dobře.Pokud  to nebude velká místnost tak nebude žádný sub potřeba.Třípásmo by taky mělo hrát bez subu.V tomto projektu ti velice fandím protože sám bych ho chtěl postavit také,po všech uvahách jesti dvoupásma a sub k nim nebo třípásmo do mého menšího pokoje.Zvítězilo ekonomičtější třípásmo.Byl bych rád kdybysi po dokončení zveřejnil schéma výhybky.A také by nebylo na škodu dát ten tvůj pohlcovač ticha MK I i do pojektů.

P.S- ty basy budou hodně dynamické,odkdy pojedou bez poklesu,tipuju tak od 45hz

Web

Re: Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Projekt na Pohlacovače MKI napíšu, ale až se někdy dostanu za boramyrem, popravdě možná až společně s MKII. Jsem líný vycucat obrázky ze starého fóra, doma je nemám. Když mi někdo ty cháry pošlete na mail, nějaké kindy už k tomu napíšu. Ale v podstatě vše bylo řečeno na starém/provizorním fóru.

Příspěvky [1 až 20 z 68]

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Názory na projekt Pohlcovač ticha MKII

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£