Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

ok dik, tiež chcem nejaký lacný PA sub do izby, ešte uvidím aka bude výplata ale mám dost blbé požiadavky  no necham to na neskor a nechám si ešte poradit od hot.shot-a.

(upravil allshe 19. 8. 2007 22:51)

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

KarelXth wou wou wou... trosku pomalsie tongue....cize.....chcel by som aby to zahralo co najnizsie (aj za cenu znizenia citlivosti) na doma to bude urcite stacit. ...ucely...hudba AJ kino...tak 60/40

vela som z toho co si mi povedal nepochopil:P strasne obrovsku ozvucnicu nechcem. pocital som tak DO 150l bolo by to mozne? nejake konkretne rozmery by mi pomohli. BR aky? strbinovy alebo tuba ?

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

OK, když uděláš ozvučnici 150l určitě nic nezkazíš. Dej mi svůj mail, večer nebo zítra ti pošlu nákres. Bassreflex můžeš udělat klidně štěrbinový ale líp se dolaďují obyčejné trubkové, což asi pro tebe bude výhodnější.

(upravil allshe 20. 8. 2007 10:39)

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

allshe@azet.sk (150l cisty objem po odpocitani vystuh a inych veci ?) a vdaka velmi pekne (nezabudni pls ze to chcem naladit tym BR co najnizsie, ale nie nizsie ako 35Hz)

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

Ano, ten nákres je pro ozvučnici 150l čistých, po odpočítání všeho uvnitř. To ladění BR není zase taková sranda, vždycky je něco za něco. Tím, že to naladíš hodně nízko (35-37Hz) se sice posuneš s rozsahem trochu dolů, ale zase ti prudce klesne zatižitelnostz, nemluvě o impulzní odezvě a zpoždění (které se dále pose*e elektronickou korekcí, pro tohle ladění téměř nezbytnou) atd. Když ho naladíš trochu výš tak sice 30Hz neuslyšíš, ale od 40Hz se to bude chovat o dost líp. Proto jsem se tě taky hned ptal na co ten subwoofer budeš převážně používat. Zatímco u filmů se to nízký naladění snese(subwoofer reprodukuje v podstatě jenom různé ruchy u kterých ucho ani neví jak by měly znět), tak u muziky je lepší to naladit výš (40-45Hz) kvůli dynamice. Ale nakonec si to můžeš zkusit tak i tak a uvidíš sám co ti bude víc vyhovovat.

(upravil check 20. 8. 2007 16:06)

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

Co takhle Monacor SP-250P za 1250Kč? Ladění 34Hz 90l, -3dB bod má na 35Hz, hezký pozvolný pokles, max akustický tlak 102dB.

Web

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

Monacor SP-250P: malinkej repráček od bůchví jakého výrobce...

(upravil check 20. 8. 2007 19:01)

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

Hraje ale níž než drtivá většina PA osazenstva. Eminence je pro mě horší značka. Monacor prodává i sračky, ale ty sou určeny pro lidi, kteří si vystačí bez TS parametrů a tak je ani neuvádí... Má ale hodně velký sortiment, takže se to ztratí.

Web

(upravil allshe 20. 8. 2007 19:51)

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

KarelXth: tak uz mi je to jasne (som proste noob smile tak mi skus napisat parametre BR aby to bolo na 40 Hz ladene..... a este raz ti velmi pekne dakujem. dalsia vec....ak mi nebudu vyhovovat rozmery ozvucnice mozem ich zmenit? tak aby som zachoval 150l ??

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

Ahoj, rozměry samozřejmě změnit můžeš, jen se zkus vyhnout kostce. Délku bassreflexů ti můžu odsimulovat ale stejně se kontrole asi nevyhneš, zvlášť pokud budeš stavět jinou bednu. Nevím jestli je tu ještě někde odkaz na staré fórum (amplion.wz.cz), byl tam detailně popsaný postup jak to naladění aspoň zhruba zkontrolovat v domácích podmínkách. A poslal jsem ti mail

(upravil Crashpc 20. 8. 2007 21:38)

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

Já a dost dalších tu má/vidělo deltu12LF a myslím že je to reprák pod který už nemá cenu jít (i 15ka). to že rachot udělá, to je jasné.
Jinak Kappa15LF stojí 2900Kč i s dopravou po čechách.... 150 litrů bych nechal, ladění kolem 38-40Hz bude ideální. s hifíkem je to vážně o něčem jiném, delta opravdu oproti tomu kope jak kůň. 12ka mi v zavřence po trošku ekvalizace táhne až do 35Hz dost pěkně, takže 15ka musí bejt ještě lepší.

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

Zdravim. Celkom ma potešilo že allshe založil toto vlákno, aspoň som si potvrdil čo som predpokladal. Deltu 15"LF som mu poradil ja,tak ma za to neukameňujte smile , ja ju mám doma necelý týždeň a hrá to na SPV100 super, zatiaľ to mám len v 40L closed lebo inú bedňu nemám ale zajtra si idem po MDF ku stolárovy... výsledný objem budem mať 150 litrov, ladenie 43Hz a štrbinka má rozmery 41,4 x 10 a dľžka 28cm.... možno sa bude zdať niekomu priveľká ale spravil som tak kôli turbulenciám,aby nebolo tak počuť prúdenie vzduchu... môhlo by to pomôcť nie ? konektor tam dám speak-on a kábel 4x2,5mm2

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

BobiseK: pořádná štěrbina tak to má být! čím větší může být tím líp. Speakony budeš doufám dovát orig od Neutrika....

(upravil KarelXth 21. 8. 2007 8:20)

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

2 BobiseK: Myslím že budeš mile překvapenej až tu deltu vyndáš z těch 40l a dáš jí do pořádný bedny smile

2 Allshe: Podle simulace při použití dvou bassreflexů o průměru 100mm, objemu 150l a naladění na 40Hz vychází délka 120mm (každý). Reálně to bude zřejmě míň, tak 80-100mm.

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

diky za maila. ...ak kupim 100mm dlhe BR....cim dosiahnem nizsie frekvencie potom? ked ho skratim alebo predlzim ?

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

Čím kratší bassreflexy, tím vyšší naladění. Třeba v dexonu mají nátrubky 100x115. To ti bude určitě stačit, spíš budeš ještě zkracovat.

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

KarelXth napsal:

2 BobiseK: Myslím že budeš mile překvapenej až tu deltu vyndáš z těch 40l a dáš jí do pořádný bedny smile

to bude hodně překvapenej, protože v těch 40l musí být hodně udušená...

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

tak to som rád že som sa rozhodol správne smile ono aj v 40litroch je počuť silu tej delty, je to vážne neskutočný rozdiel oproti autohračkám alebo hifíkom wink
2 hot.shot ... musím ťa sklamať, bohužiaľ budem tam mať dočasne neznačkové sepak-ony , ale tie pôjdu preč, a nahradia ich neutriky, cca o 4 mesiace smile

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

Jsem rád, že jsi spokojen.... Tak trochu jsem věřil, že tomu tak bude.
Allshe: a máš to smile. jen kupit, složit a jedem .

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

jj asi tak smile mne sa najviac páči tvrdý bass, preto som aj addpolita s ARN188 napral do štrbinky smile ale nieje to ono, profík je profík, doma to bude mať obrovskú rezervu a na gril párty to bude akurát smile