Téma: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

zdravicko. chystam sa postavit si do bytu (hlavne pre hudbu) ale aj filmy poriadny subwoofer. bol mi poradeny repro Eminence Delta15 LF (LF pretoze vraj su urcene pre subwoofre) ja som v tom trosku laik. http://www.eminence-speaker.com/pdf/delta-15lfa.pdf

otazka znie. zahra to dost nizke frekvencie? cchem nejaky poriadny "drtic". Nieco co riadne rozhybe pluca.

cena je cca 2050,-- SK. Pri tejto cene by som aj rad ostal (mozno mi poradite nejaky iny reproduktor)
....zatial vdaka.

ak by bol niekto ochotny somnou trosku podiskutovat na tuto temu (o celom subaku) a ochotne poradit tak mi prosim skuste napisat na icq: 288 244 689.

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

Kappa 15 LF je už dobrý buchadlo do plic, na druhou stranu nezahraje moc nízké frekvence... Zahrál by, leda by se podladil, pak by ae ztratil svoji sílu. Krásně hraje od 50 Hz, níž ho tahat snad nemá smysl.
Mohl bych to zkusit nasimulovat, ale nemám čas a tak trochu i zkušenosti, i když ve Win ISD už dělat umím smile.

(upravil allshe 17. 8. 2007 20:16)

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

Spominal som DELTA 15LFa ......nie Kappa (ta je uz cenovo mimo mna)

vobec to neponahla. nechcem to nijak urychlovat. necham si poradit. mozno ze iny repro vie zahrat nizsie (mozno aj mensi) ktory sa vojde do tej ceny...o ktorom neviem... mam cas. zatial dik za reakciu

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

áh... To se moc omlouvám, já nevím kde jsem tam vzal Kappu smile sad .
Jde o to, co očekáváš od té Delty. Je to taky vcelku hódně silný basák na doma, ovšem nehraje to nízké basy. S tím se prostě trokšu rozluč, posílám sem Hot.Shota, určo ti rád pomůže smile

(upravil allshe 18. 8. 2007 7:39)

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

hot.shot ??? som zvedavy co ty na to ? (niesom zamerany na PA. nezalezi na tom aky to bude basak) hlavne nech jeho cena je do cca 2000 SK a nech zahra aj tie nizke tony. a vykon ale aj citlivost je tiez trosku moje voditko....ved (nech poriane rozhybe pluca) smile))

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

Allshe, patnáctipalcový basák do 2000,- Sk, který zahraje kvalitně, nízko a s vysokou citlivostí, tak takový není. Delta doma zahraje určitě slušně, ale na filmový sub to nebude. Z 15' Eminencí by šla níž KappaPro 15LF, ale ani ta nepůjde pod 40Hz. Jestli hledáš basák pro opravdu nízké frekvence, hledej mezi hifi repráky, protože v profi bys skončil někde u 21'.

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

aj na HI-FI som už myslel. ale za tu cenu jedine Beyma 12br70 ... ta by celkom šla. A ako vravím. je mi jedno či to bude PA alebo HI-FI som za všetko čo bude hrat dostatočne nizko a s dostatočnou citlivosťou. ale pri 12br70 sa trosku obavam dynamiky. co vy na to?

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

Jenže 12BR70 také moc nízko nejde. V doporučeném objemu přibližně stejně jako ta Delta 15LFA.

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

tak uz by mi mohol niekto poradit nieco ine:))

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

Chceš zkratka za dva tis. přiliš mnoho věci najednou.Jestli chceš přitlačit na basech tak přitlač na cenu z hovna bič neupleteš!

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

nejde o to ze chcem vela za tu cenu......chcem za tu cenu to najlepsie co sa zohnat da...len mi treba poradit tu spravnu vec ktora sa najviac blizi tomu najlepsiemu za tu cenu. nechcem aby ste mi tu vykuzlili repro s bozimi parametrami do 2k. proste len poradit co najlepsie za 2k sa zohnat da.....nic viac....

rozhodovanie asi nakoniec ostane medzi tou Deltou 15LFa  vs. 12BR70 že?....ak ano tak uz len nejake pre a proti by som si chcel precitat. nejake doporucenia (ktora je vhodnejsia, ktora zahra nizsie a pod.)

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

Třeba slušný 6,5' Monacor SPH-165KEP?

(upravil check 18. 8. 2007 13:51)

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

Nevim, nad čím tu debatujete. Delta 15LF je o mnoho horší než 12" verze a i ta je horší než Beyma 12BR70, ve všech parametrech, které nás u subu zajímají.
Něco lepšího než 12BR70 se ve stejné cenové kategorii bude hledat opravdu blbě. Když je další hromadná objednávka z ciziny v nedohlednu, tak nic lepšího nenajdeš.

edit: Mimochodem 15LF do bassreflexu ani ze srandy.

Web

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

Sice vlastní zkušenosti nemám, ale já bych volil tu emi, trochu podladit br. Sice tím klesne zatížitelnost, ale na doma to stačit určitě bude...

(upravil allshe 18. 8. 2007 14:24)

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

7tech si robis srandu?..... to mi ma akoze 6,5" "rozhybat pluca" hej? k dvom ARN 6684 v stlpoch to asi stacit nebude do subaku.

ale dik za stranku. a co poviete na tento? (tych 500 by som este snad naskrabal)
http://www.monacor.sk/catalogue-product … SubKtg=518
ako to funguje vlastne tych 2* xxxW ??? na to treba nejaky spesl zosil abo nieco podobne?

pripadne tento: http://www.monacor.sk/catalogue-product … SubKtg=520

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

Tak to raději ARN 312

Web

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

ten nechcem:)

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

Deltu 15LF určitě ne, přitlač na Kappu 15LF, minimálně Selenium 15PW5. Profíci jak už je tu napsáno tak nízko nezahrajou ale na vyších frekvencích je to úplně o něčem jiném to prostě hifi nezmákne. Já mám doma RCF L15P200AK 30Hz zahraje sice s poklesem ale je to kurva velký zemětřesení že mi z poličky padaj věci... takže aby to zahrálo ještě níž tak o to vůbec nestojím ještě mi spadne barák lol
Na filmy je to taky supr a těch 20Hz? to mi vůbec nechybí... Hifi bych už nikdy nechtěl... takže přitlač a kup tu Kappu 15LF...

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

přesně jako hot.shot. delta ještě nění na bourání domu ale když přitlačíš na kappu, už toho svede opravdu hodně. do 40Hz půjde jako nic (když pomyslim na odrazy v místnosti tak snad ještě níž) a nechtěl bych jí v menšim pokoji slyšet "nasranou" když do ní někdo rve 400W....

Re: Eminence Delta 15LF (sub do bytu)

ono ty frekvence pod 40Hz, 35Hz nejsou o tom abys je slyšel ale spíš cítil což u profíku ikdyž mají pokles není takovej problém protože mají fakt sílu (bavíme-li se o něčem lepším než je zrovna ta Delta 15LF). 30Hz z toho RCFka bylo fakt jak zemětřesení...