Téma: 100W zos. sikavky

Zdravím,
chcel by som sa spýtať, či by mi vedel niekto poradiť s týmto zosilňovačom na fotke
http://img813.imageshack.us/img813/338/fotografia0255.jpg

Neviem čo je to za výrobcu. Kúpil som to v BS acoustic z výpredaja. Je to funkčné a má to cca 100W podľa trafa a pod. ktoré ma 186VA. Má to jednoduché korekcie basov a výšok + hlasitosť.
Môj problém je, že má zosilňovač akoby skreslený zvuk.. pri vyššom vybudení - viac ako 50W vybudení to už skoro nepočuť - asi to "prekričí" zvuk.
Ale cca tak do štvrtiny potenciometra hlasitosti počuť vo zvuku akoby sikavky alebo keby tomu chýbali vyššie harmonické.. neviem čím to môže byť, ale predzosilňovač s korekciami to nerobí, lebo keď som ho vynechal a signál pripojil rovno na vstup dosky zosilňovača, robil to aj tak. Reproduktorom to nieje nakoľko som ich skúšal viacej.. tak isto zdroje audio signálu. + pridal som tam 100n kondíky na filtráciu napájacieho napätia opoti zemi na zosilňovači aj predzosíku. A na zosilňovači sú trošičku málo nafúknuté veľké filtračné kondíky, ale ozaj len trošku (Dnes asi kúpim nové a s väčšou kapacitou) No na doske zosilňovača je napísané napájacie napätie AC 36V a trafo má len 26V.. a na predzosík je 15V AC a odstabilizovanch na 12V symetrických, ešte tam je oneskorené pripojenie repro, dva koncové trandy.. to je asi tak vše. Inak DPS ka zo strany spojov vyzerá super, žiadne zemné sľučky ani nič podobné a zem spojená v jednom bode .. Ak by sa nedalo porozumieť tomu čo som napísal, môžem to skúsiť aj nahrať, ak to pôjde.

Vopred ďakujem za rady.

Re: 100W zos. sikavky

šmarjájozef, je to prostě šit a nic s tím udělat nejde! Co si myslíš, že by se s tím mělo dělat ? To je jako bys chtěl pozlatit hovno - bude sice zlatý, ale furt to bude hovno...

Re: 100W zos. sikavky

Tak dík, ale čakal som normálnejšiu odpoveď... radšej si počkám než to ešte niekto napíše a nie mi to tu zdôrazňuješ ako keby som si 1000 príspevkov nechcel dať povedať.. to že by to bol šhit mi vie povedať kadejaký imbecil, keď to hrá zle.. ale na to som sa nepýtal ak si si to nevšimol.
Chcem len vedieť či sa to dá nejak odstrániť.

Re: 100W zos. sikavky

je to šmejd a nič s tým nejde urobiť. leda využiť chladič a trafo a postaviť nový koniec a preamp smile stači?
ver kazzatelovi, čo sa týka zosíkov smile)

Web

Re: 100W zos. sikavky

Aha, no oks.. ale je to v predzosíku čo som zistil.. lebo keď som dnes skúšal prepojiť audio signál rovno na vstup hlavnej dosky zosíku tak to nehralo tak zle .. je teda možná nejaká chyba v predzosíku? sú tam použité dve 4558-čky (ich napájacie napätie som filtroval 100n rovno pri kontaktoch)

Chcete povedať, že to zapojenie je celé nahovno hej? sad ..
A je to nejaké "známe" zapojenie?

Re: 100W zos. sikavky

Provedení vypadá shitově (bambusový tišták, šmejdské součástky..), pro úplnou diagnozu by to chtělo schéma a proveřit na osciloskopu. Jen tak z fotky ti tu nikdo závadu nevykouká..

Web

Re: 100W zos. sikavky

radši si kup nový předzesák a koncák, nech si chlazení a zdroj. žiješ v 21.století big_smile místo hodin oprav si kup radši novou věc, doba jde dopředu smile

Re: 100W zos. sikavky

Ale bylo to fakt ( fuck ) levný lol

Re: 100W zos. sikavky

a už víš proč...

Web

Re: 100W zos. sikavky

V tom konci je evidentně něco odstřelený, ale radši bych to nepokoušel a poslal třeba Martinovi Kurpelovi nebo někomu, kdo má přístrojové vybavení na to, odhalit co se vlastně děje. Jestliže to původně těch cca 100W dávalo a teď nedává a navíc zkresluje, tak je tam závada, kterou je třeba najít.
Upozorňuju, že podobný závady se nedají najít "vyměňovacím" způsobem, to se dá napáchat víc škody jak užitku.
Co je tam za koncový tranzistory?  2SB817/2SD1047 ?

Web

Re: 100W zos. sikavky

tuším ano.. zajtra pozriem naisto.
Myslíš že to bude v zosíku? alebo by mohlo byť aj v predzose?
Lebo mám dojem že keď som to zapojil napriamo bez neho bolo to oveľa lepšie, ale aj tak nie také ako by malo byť.
Výkonovo je to OK, ale tie skreslené zvuky ma tam dosť serú keďže to používam ako zos. pre odposluch.
BTW - myslím, že Martinovi som už posielal raz na menšiu opravu a upgrade zos. Tesla Z710A, on je tuším z trenčína.. to by sa mi aj hodilo, lebo mám cestu okolo.