81

Re: (prohraná) bitva o decibely

Nějaké změny v dynamice už začínají i u nás v éteru...

http://www.digizone.cz/clanky/ceska-rad … lasitosti/
http://blog.digizone.cz/jakub-melin/pri … -fm-pasmu/

82

Re: (prohraná) bitva o decibely

Hlavně doufám, že se zrušení analogovýho vysílání nedožiju.
Bodatě mi stačí jedna státem zmařená incestice, kdy jsem si mohl s televizí a videem vytřít cosik.. po krátkém experimentu s Settopboxama a šílenstvím v ovladačích jsem rezignoval a koupil novou telku s digitálním tunerem.
Video je mi jaxi od digitalizace nahouby....
Krásný systém, jak donutit daňové popaltníky vyhodit a další peníze, jak by nestačlio, že paltíme daně, spotřební daně, DPH a ještě platíme koncesionářské poplatky.

Jestli se zdigutalizuje i rádio, mám po poslechu, páč kupovat do auta, do pracovny, do ložnece a do kychyně nový rádia... copak kradu????
Ať jsou s těma novejma technologiema k šípku, pokud to má znamenat, že věci který slouží a fungujou rozhodnutím soudruha z Prahy stanou se najednou nepotřebným šrotem a občan chtějící mít stejný standart si musí koupit všecko nové.

JInáč změny ve FM vysílání jsem si všiml a říkám - konečně!!!!

83

Re: (prohraná) bitva o decibely

Snad nechceš tak brzo odejít do věčných lovišť? Protože pokud vím, tak analog na VKV končí v roce 2020...

84

Re: (prohraná) bitva o decibely

Abych ti pravdu řek, tak asi jo.
a) zdraví v hajzlu
b) nutnost dalších investic (nevyžádaná)

Sere mně to tu.
Televizi zlepšili digitalizací natolik, že se na ni nedá dívat. V analogu jsem měl 3 programy, který ale šly. (sice s duchama atp, ale šly)
Dnes je obraz trhanej, zasekává se, kostičkuje. Nedá se na to koukat. Satelit zpolatnili... Takže na to, co jsem měl předtím zadara ani po koupi nový televize se koukat nejde, satelit chce měsíční bakšišné, k tomu poplatky... takže podtrženo sečteno:

Měl jsem funkční věci, které sloužily.
Stát to digitálně "vylepšil" tkaže funkční věci šly do šrotu
Nové věci nefungují (obraz je trhanej a kostičkuje)
Poplatky platím porád jak barevnej, koupil jsem satelit.
Příjem dobrý (zmařená investice do TV s digitálním tunerem)
Kromě poplatků za telku musím platit poplatky taky za satelit...

FAKT SKVĚLÝ!!!!
Abych se dostal na to, co předtím fungovalo, musel jsem vyhodit cca 10000Kč (nejdřív settopbox - nefungoval, pak telka s tunerem, nefungovala, pak satelit, funguje, ale placeně) a k tomu platím 135 Kč daň za českou televizi, 30Kč za satelit...
Takže fakt perfektní vývoj.
Prostě zase systém, jak donutit tupé ovce aby sypali peníze...

Jak vypnou rádio, nahážu to všechno do kontejenru a vyseru se na kurvy pražský, abych jim ješte platil daň z rádia. (poplatek za přijímač.

85

Re: (prohraná) bitva o decibely

Ja se na televizi prestal divat cca pred 7-8lety a predtim jsem se dival jen sporadicky,kdyz to Dalčo ctu,vidim ze jsem udelal dobre...z radii posloucham jen Vltavu a ČR6,ta vysila na SV,coz zatim nezdigitalizovano...:-)

86 ...editoval Dalča (25. 11. 2012 12:25)

Re: (prohraná) bitva o decibely

jj SV a DV jsou mé oblíbené rozsahy, na mé milované dvoulampovky...
Jenže to není na dlouhý poslouchání, jen si občas udělám radost. Nehci si "ojíždět" originální flašky...
Jen su zvyklej poslouchat v autě ČRo3, budím es ČRo1 atp, všecko na VKV... páč stroje jsou takto vybaveny. A pokud to kokoti převedou na čtverečky (dygytálky ne?) tak mám po žížalkách  a investovat do novýh krámu už fakt nebudu. Sere mně, když mne někdo jiný nutí kupovat znovu něco, co stále je schopno služby jen proto, že nějaký idiot z Prahy nebo Bruselu to prostě "zařízne"

87

Re: (prohraná) bitva o decibely

no ja v aute neposloucham neb mam ridicak jen na motorku...ale ženě jsem to zaridli tak,aby zapichla 3,5mm jacka do mobilu,kde ma natazeno vse oblibene...ja pokud posloucham pri praci a zrovna se mi nechce poslouchat Vltavu posloucham veci z archivu ČR nebo z archivu vlastniho,vse mame na sitovym disku a muzeme poslouchat po celym baraku jak libo

88

Re: (prohraná) bitva o decibely

Najviac sa mi páčia albumy Dire Straits, tam je tá dynamika doslova cítiť, taktiež The Police nie sú zlí. Keď som si pekne zoradil albumy Metallicy podľa roku vydania, DR krásne klesalo ako som sa blížil k Death Magnetic - po hudobnej stránke dobrý album, technická stránka mi z toho urobila nepočúvateľný album. Loudness war by sa musel chytiť niekto veľký, vyviesť to na povrch, inak sa nič nezmení a môžme zabudnúť na kvalitnú hudbu z tohto desaťročia.

89

Re: (prohraná) bitva o decibely

Death Magnetic jedině z GH, normální verzi bych se nikdy neopovážil si pustit smile Je celkem zajímavé, že u některých skupin se DR zlepšil (např. Wintersun, Opeth, Edguy), takže přeci jen to někomu vadit začalo, ale u jiných se zas DR zhoršil, co mě teď posledně málem zabilo, tak soundtrack k filmu Imaginaerum od Nightwish, orchestrální album a má to DR7. Všechny alba s malým DR většinou proženu přes ReLife, nechť mě z toho aspoň ta hlava nebolí a když mě ten zvuk i tak irituje, tak to smažu, co s tím jiného.

hue hue hue

Web

90

Re: (prohraná) bitva o decibely

Jak to že tu někde na fóru nevisí info o pluginu ReLife? Teď jsem jím prohnal Mika- Life in Cartion motion a je to zvukově mnohem lepší. Díly Filipe smile

91

Re: (prohraná) bitva o decibely

co je to "GH" ?

Web

92

Re: (prohraná) bitva o decibely

Hra Guitar Hero - Metallica vydala celkom dobrý master pre túto hru, ale na CD je to už sprasené. Viz. http://www.youtube.com/watch?v=DRyIACDCc1I

93

Re: (prohraná) bitva o decibely

-- převzato ze stránek www.audiodrom.cz --

KONEC VÁLKY?

4, 5, 3, 5, 6, 5 … to není hlavolam, ale smutná realita dynamiky dnešních nahrávek.  Ještě před pěti lety, kdy se vzedmula vlna odporu proti dynamicky plochým remasterům na úrovni 6-8 dB, nikdo nepředvídal, že bude ještě hůře. A je. Proto potěší záblesk iniciativy, se kterou čerstvě vyrukovala dvě velká jména hudebního byznysu:

V červenci 2013 oznámil renomovaný label EARACHE Records, že v rámci nové řady remasteru pouští do světa Full Dynamic Range verzi grindmetalové klasiky CARCASS z roku 1993, alba HEARTWORK.

Horká novinka NINE IN NAILS vychází 3.září. Album HESITATION MARKS je masterováno ve dvou verzích, přičemž ta druhá z nich, Audiophile  Mastered, nabízí nekomprimovanou dynamiku jako bonus pro ty, kdo album koupí prostřednicvím oficiálních stránek NIN.

Masteringový technik Tom Baker k tomu říká: Standardní verze je hlasitější a agresívnější, je průraznější a má pevnější spodek. Audiophile Mastered verze zachovává původní mixy bez kompromisu na dynamice nebo spodku. Bylo jedno, jaké hlasitosti dosáhneme, důležité bylo uchovat poměry mezi nástroji a robustní , grandiózní zvuk.

Nezbývá než doufat, že podobných aktivit začne přibývat!

94

Re: (prohraná) bitva o decibely

Hurá! smile

Web

95

Re: (prohraná) bitva o decibely

tady par poznamek o tom jak nahravaji hudbu bratri Chesky:
https://lh3.googleusercontent.com/-_WY1 … %25201.jpg
https://lh4.googleusercontent.com/-s0_f … %25202.jpg

96

Re: (prohraná) bitva o decibely

Musím se s vámi podělit o legrační příhodu.

Zachtělo se mi něco raného Iggy Popa.
Tak jsem si opatřil album, Iggy And The Stooges - Raw Power (1973).

Ale pozor, ne tak ledajaké, ale 20 bit Digital Remaster z roku 1997, produced by samotný Iggy Pop,  executive production by slovutný Bruce Dickinson.
http://imageshack.us/scaled/thumb/51/ey39.jpg
Nic zlého netuše, prohnal jsem ho analýzou a hle, mám tu rekordmana v DR. Hodnota DR je rovná 0!

http://imageshack.us/scaled/thumb/850/ianj.jpg
http://imageshack.us/scaled/thumb/580/f6j8.jpg

Ještě štěstí že jsem si ho nekoupil, pouze opatřil. Takhle tu s****u v klidu vymažu  a nemusím plakat nad vyhozenými penězi.

97

Re: (prohraná) bitva o decibely

http://i44.tinypic.com/67uovb.jpg

98

Re: (prohraná) bitva o decibely

Tvl, to snad ani nemuze byt hudba, ne? to uz jsou jen ctverce pripadne pila big_smile

99 ...editoval kemo87 (4. 9. 2013 8:41)

Re: (prohraná) bitva o decibely

Možná jsem masochista, ale rád bych si to poslechl. Můžeš mi napsat SZ, kde se to dá ,,obstarat,, ? Nějak to nemůžu najít.

Web

100

Re: (prohraná) bitva o decibely

Já jsem do té DR databáze poslal už DR nejméně stovky alb (převážně metalových), ale zatím nejhorší, se kterým jsem měl tu čest, bylo toto big_smile Mám asi štěstí, že jsem nic s DR0 zatím sám od sebe nepotkal.

hue hue hue

Web