Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Náhrada STK2125 ze zesilovače PHILIPS F4121

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [3]

Téma: Náhrada STK2125 ze zesilovače PHILIPS F4121

Zdravím,
čím se dá nahradit integrovaný obvod STK2125 ze zesilovače PHILIPS F4121, dokumentace k zesilovači ke stažení zde: http://www.uloz.to/9191752/hfe-philips- … ce-nl-pdf.
Děkuji.

(upravil sinclair 3. 6. 2011 2:49)

Re: Náhrada STK2125 ze zesilovače PHILIPS F4121

Zkus se zeptat ve firmě AME, pokud nebudou mít, je ještě spousta firem, kde se tyto obsolete parts dají sehnat. Ale upozorňuju, že při destrukci tohoto obvodu to odskáče ještě pár dalších součástek, takže pozor. ať se Ti to neprodraží. Měl by to dělat někdo, kdo má s hybridy značné zkušenosti, což jsem např. já nebo DJ RiX. V každém případě je po výměně potřeba najíždět zesilovač regulačním transformátorem a bedlivě sledovat, co se tam děje, nejčasteji se neodhalená závada prozradí zvýšeným odběrem proudu. Rozhodně není rozumné /použil bych i expresivnější výraz/ vyměnit hybridy a rovnou to vrazit do zásuvky, to si koleduješ o další malér.

Web

(upravil DJ_Rix 4. 6. 2011 7:12)

Re: Náhrada STK2125 ze zesilovače PHILIPS F4121

Díky za důvěru Leoši,čím jsem si ji zasloužil??:)
martin: Jaký máš bedny,resp. jakou mají impedanci?
Klasika,zesák jen pro 8R bedny,dělaný na 220V,napájení hnaný na krev,v dnešní 240V síti už imho za limitem.
Když se dívám na schéma.......kdyby tam alespoň pověsili proudovej zdroj k tomu STKáčku......:( Vzhledem k tomu že je to celý SS vázaný,může být hledání závady složitější.
Teoreticky mohl zdechnout ten budič před tím,nebo bude hin i to bécéčko.....může toho být víc.

Každopádně při stejné ceně bych klidně použil náhradu (silnější) STK2129,která je v AME dostupná za stejnou cenu jako 2125.
Oživovat dle postupu co psal sinclair,nebo rovnou svěřit někomu kdo to udělá za tebe-třeba se zkus zeptat i sinclaira,zda by byl ochotný. Bez předchozí analýzy je to jinak je to vyhozených 300 za STK do koše.

Příspěvky [3]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Náhrada STK2125 ze zesilovače PHILIPS F4121

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£