Téma: Přepočet ozvučnice

Dostal jsem od kámoše tubu blaupunkt má 160 W rms a průměr repro je 30cm. Má to bassreflex ale chtěl bych to dá do uzvařené ozvučnice bez bassreflexu. Pač když sem ho zacpal tak to hraje daleko líp. Dokázal by mi to někdo přepořítat? Délka tuby je 48cm a průměr 31. Je to nějaká GT Series. Díky moc

Re: Přepočet ozvučnice

Asi to hrá málo co?..to bude zrejme tým že bedna má malí objem a nátrubok je príliš velký do priemeru a krátky.Tak bud ho zapchaj alebo sprav novô uzavretú s rovnakým objemom..Tie rozmery sú vnútorné?

Re: Přepočet ozvučnice

málo to nehraje ale když sem zacpal ten bassreflex hrálo to o mnoho líp. uzavřenou udělám jen nevím jakou přesnou litráž mám zvolit. na repráku zezadu nic není. rozměry jsou vnější ale je to trozně tenký ta stěna takže je to plus mínus stejný jak vnitřní.. kdo mi poradí budu rád

Re: Přepočet ozvučnice

Snad si dokážeš přesně spočítat vnitřní objem té tuby? Jestli ti to tedy vyhovuje, postav jednoduše bednu o stejném objemu, hotovo. Otázka je, jestli to má smysl... čeho vlastně novou bednou chceš dosáhnout?

Parametry ti nikdo nevykouzlí, návod na jejich změření maš tady.

Re: Přepočet ozvučnice

Plocha kruhu: S = Pi * r ^ 2 = 3.14 * (31 / 2) ^ 2 = 754.385 cm2
Objem valca: V = S * v = 754.385 * 48 = 36210.48 cm3 = 36.2 L

Takze box pre subik moze byt napriklad takyto (vonkajsie rozmery v cm pri predpokladoch, ze hrubka dosiek je 1.8cm): 51 x 38 x 26
Vnutorne rozmery: 47.4 x 34.4 x 22.4 = 36.5 L

Re: Přepočet ozvučnice

Dolejs04: Ahoj,nebylo by lepší sehnat nějaké údaje o subu?? třeba i výrobce udává TS parametry .. nebo na stránkách výrobce zjistíš doporučené litráže Closed/vented smile