Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 65]

(upravil Milan 26. 6. 2011 18:09)

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Se spíš divím, že po tom, co kydáte za ... na soplwebu se vám na to Milan nevykašle. Tyhle ceny má Mirulu už hodně dlouho a jsou to ceny slušný a nevymyslel si je jen pro tenhle průserovej projekt. Jinak těch 5000 je jen cena práce včetně dolazení vexle a sehnání součástek. Ale bez součástek, ty v ceně nejsou, kdyby si zase někdo myslel něco jinýho a pak se divil, že ...
Navíc, aby se pak zase někdo nedivil, tím, že má svázaný ruce v tom, co může být nahoře (nevím, jakej je promlém zvětšit díru), tak díky dělení toho 8" šíra s DT101 bude ta výhybka pěkný monstrum a v případě použítí vzduchovejch cívek a slušnejch kondenzátorů to nejspíš nebude výhybka za 500 nebo 1000 za kus...

Web

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Spytam sa takto. Kolko asi budu naklady pre vyhotovenie dvojice vyhybiek (pre par repro), cize priblizna cena ktoru bude treba uhradit za kondiky, cievky, ... ?
Dik

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

to ti bohužel nikdo přesně neřekne, dokud se ty bedny nezměří a nenasimulují filtry.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Divim sa jednaniu v tejto diskusii. 2000/13 je vam vela, riesite tu shit bedne so shit reprakmi, ktore sice po doladeni budu ako take, ale tusim to chce kazdy zadarmo. To si potom zozente najlacnejsi checkofon a pustite sa do toho, potom to bude skoro zadarmo.  Je to tu dost plne paradoxov.

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

millano, co říkáš na tu vejškovou sekci? Kaloťák tomu 8" stačit nebude ani náhodou, navíc pochybuju, že je tam díra 80mm aby to šlo úplně bez zásahu. Co se týká použití malýho šíra na pozici vejšky má výhody i nevýhody.
Dobrý je, že ho můžu poslat níž než kaloťák a bude to mít výrazně lepší směrovky v pásmu kolem 1kHz. Blbý je, že je to konus a potřebuje samostatný objem, musel by se vymyslet i nějaký univerzální deklík, který se tam zaimplementuje. Druhé úskalí je to, že dobrej 3-4" nekoupíš u nás.

Web

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

millano: Aspon orientacne sa to urcite da, 500,- alebo 1000,-? Bude stacit 200,-... a pod.

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Mirulu: je tam ARV168 a ta díra může mít průměr kolem 78mm, tak ten kousek do 8cm vezmou pilníkem. Zafrézovávat přírubu nejspíš nikdo nebude.

Zdenoeddie: cenu ti dnes nikdo neřekne. Jestli půjde použít nějaká cívka z původní výhybky se neví. Se všemi novými součástami při jednoduché 3-pásmové výhybce na jednu bednu nejspíš 4x cívka, 4x kondenzátor, nějakej odpor ... velmi hrubý odhad ceny součástek včetně poštovného pro výhybku 1500,- / 2 bedny + cena za výškáče. Při složitější výhybce to bude víc.

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

No ok, ide mi o to aby samotna vyhybka nestala viacej ale bedny. Mam strop 50% z ceny (1000,- Kc; 40€), ak to bude viac, odstupujem, nie som ochotny tolko do toho investovat, a 1pf idu z domu. Aj tak ich malo co vyuzivam, a uvazujem ze casom si kupim nie lepsie.

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

to je důvod , proč jsem chtěl aby to bylo co nejlevnější, dost zájemců jsou z řad mladých kluků bez peněz ...

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

millano, ale pochop, že návrh je buď dobrej nebo špatnej. Já přece nemůžu dělat návrh tak, že budu zjednodušovat, aby to bylo levný. Proto jsme se taky bavili o tom, že většina cívek bude celkem tenkým drátem, který ale pořád plně vyhovuje, jejich odpor zahrnu do návrhu, basová cívka bude dexon ičko, která stojí taky rozumné peníze a kondíky jestli bubou es ostrava pro lidi nebo jestli vyhrabou nějaký starší doma, tak to zas bude levnější. Jediná věc, která stojí víc peněz je RLC na kompenzaci impedance basového reproduktoru. I když asi pochybuju, že to někdo z vás teda zaplatí. 22mH stojí 285,- a od oka 300uF cca 180,-, to mě vyšlo zatím podle simulace.

Web

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Jestli budete chtít něco z dexonu, koupím Vám to s 15% slevou wink

Web

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Ačkoliv jsem zde registrován jak se říká '" dva dny i s cestou '", sleduji toto forum (ale nejen toto) poměrné dlouho a tak mi dovolte " přičinit poznámku",jak by řekl kadet Biegler ze Švejka :myslím,že se tu směšují dvě věci - 1.návrh výhybky a jeho cena(mimochodem při tomto počtu zájemců směšná), a 2.náklady na její realizaci,která se nakonec přece nemusí vůbec uskutečnit,pokud kdokoliv dojde k názoru,že to není pro něj rentabilní.Mám za to,že všichni víme,že to VMA-2 prostě nebudou,ale dle mého názoru se návrh výhybky "odrbat" prostě nedá,nebot to se potom už nedá dohnat prakticky ničím.Já osobně jsem tyto bedny odložil ad acta před cca 30lety,poté,co jsem u nich zvětšoval objem protažením dozadu,laboroval s tesláckou kalotou na držácích před ARN atd.,ale ono to jaksi pořád nebylo ono,až toto vlákno mě přimělo se zase začít o ně zajímat,takže bych si dovolil navrhnout: nechme Mirulu udělat,co uzná za vhodné,mnohokrát osvědčil,že to dělá víc než dobře(já osobně před ním smekám),počkejme na výsledek a spíše přemýšlejme třeba o možnostech ev.komunitních nákupů a množstevních slev,pokud tu výhybku budeme realizovat-viz Kritik.Ale nechci nikomu vnucovat svůj názor,chtěl jsem jen "přičinit poznámku".

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Zdravím, předně bych se rád omluvil, že jsem částečně přestal komunikovat, je to tím , že teď musím řešitdůležitější věci, než mé koníčky.

ad širokopásmo místo výškáče: šíro bych bral za 2 předpokladů, to jest 1. dobrá dostupnost ( zde bybyl nejlepší zřejmě monacor, na který lze zajistit i slevu tuším 10% a více- musim si to ověřit ) a 2. musel by se nějak spolehlivě vyřešit deklík ( tady bych to viděl na nějaký typizovaný návrh s výkresem s okótovanými dírami, aby si to každý kdo má vrtačku, pravítko , vruty a 18mm MDF dokázal bezproblémů doma udělat a jednoduše namontovat )

za splnění techto  2. předpokladů souhlasím se širokopásmovým reproduktorem, který by mněl ve výsledku znamenat lepší zvuk, je pravda že výšky neumí tak dobře, ale bude hrát v oblasti , kde je lidské ucho nejcitlivější a každý průser je tam slyšet, čož by právě použitím širokopásma šlo celkem dobře eliminovat.

- základní předpoklady byly: minimální úpravy skeletu při výměně výškového reproduktoru, levnější výhybka ( použití tesla kondenzátorů TC205, 206, cívky motané slabším drátem - lehčí, levnější - pro takto výkonné soustavy plně dostačující, , odladění pro umístění blíže zdi - nikoliv dále od zdi

musím se spojit s Mirulem a projednat to s ním.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

monacor žádný použitelný 3" šíro nemá

Web

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Milane, uzmě to stve, jak do všeho furt krafáš ! seš zájemce ?! nejseš !

když do toho kecáč a něco haníš, tak navrhni aspoň řešení ! kecat do všeho umí každej. Navíc od Thalese vim, že monacor něco schůdnýho má a navíc záleží na preferencích , to že ty by sis 3 šíro od monacoru nebral, protože si s bednama o dost dál, neznamená že ostatní by si ho nemohli vybrat, když bude kvalitavně nad teslama.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Jestli k tomu můžu něco říct, tak v případě širokáče bych vůbec nepátral po tom s nejrovnější chárou, zkreslením apod... beztak to neuslyšíte. To, že má SPH-30X díru na 3kHz, je úplně jedno, byť se tady někde bude nejspíš dělit, poslechově je to výborná živá trojka narozdíl od kelímkových W3-316SC nebo W3-517SB. Věřím, že ve výsledku to budou bedny radost poslouchat. smile

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Millano: prosimtě přestaň brečet a jdi se opláchnout, máš tlak nějak vysoko. A nevím , proč do toho taháš věci s tím vůbec nesouvysející. Je úplně jedno kde kdo je.....
Antonio: myslím, že to tam chtěl dávat právě z důvodu, aby to mohl dělit okolo kila.

Web

(upravil polo 6. 11. 2011 10:19)

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Dobry den vsem zaujemcom.

Na svetelektro som sa ponukol ,ze mozem zozbierat financie vramci SR aj CR  tu na audiowebe som napisal mail vsetkym zaujemcom podla zoznamu na prvej strane, zatial nemam odpoved ziadnu(vramci audiowebu) ale takto oficialnou cestou by som chcel poprosit vsetkych zaujemcov aby mi napisali bud SS alebo lepsie mail.(Samozrejme aj novych zaujemcov mimo povodneho zoznamu)


Dakujem

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Já jsem Ti už dávno psal, že souhlasím a čekám na konečný verdikt.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

trochu pozdě,ale jsem nově zaregistrovaný a při pročítání jsem si všiml tohoto příspěvku, protože jsem je dlouhou dobu měl a poslouchal. Kdesi jsem dokonce četl - legendární. Haha. Koupil jsem je kdysi spolu s T 816 A, tedy tuším, že je to správné označení, za asi 6 měsíčních platů. Samozřejmě zezačátku jsem z tohoto  zázraku byl
nadšený, basy a výšky vytočený naplno, jinak to totiž nehrálo. Po pár letech se objevily problémy způsobené cívkami vinutými hlinikovým drátem, totální výpadky basáku.
Uječené středy, výšky nic moc. Po létech jsem si udělal svoje bedny vlastního návrhu s ARN226, ARN4704 a ARV 104 a při prvním poslechu s ještě neodladěnými vyhýbkami
jsem sedl na prdel jak to znělo dokonale proti tě 1PF 067 08

Příspěvky [41 až 60 z 65]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£