Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 4)

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 65]

(upravil millano 25. 6. 2011 15:35)

Téma: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Zdravím,

jsem majitelem výše uvedených reprosoustav, jsou v pořádku, nicméně jsem si vědom jejich nedostatků, jeden znich je právě výhybka poplatná době vzniku.
V dnešní době již máme mnohem vyspělejší technologie pro návrh výhybek. Osobně jsem domluven s jedním z členů tohoto fóra, že za částku 2000,- ( přiměřená cena vzhledem k náročnosti ) kompletně odladí novou výhybku.

Bohužel je částka celkem vysoká, ale vzhledem k rozšířenosti reprosoustav 1PF 067 08 jsem se domníval, že by bylo možné, náklady rozpočítat mezi možné zájemce o novou výhybku, která by z těchto reprosoustav dostala kvalitativní maximum.

Náklady by se rozpočítaly rovným dílem. Já osobně jsem ochoten zainvestovat max. 300,-kč do schématu pro novou výhybku.

Samozřejmě jsem schopen pro případné zájemce výhybku kompletně postavit, že pak stačí v podstatě pouze výhybku zabudovat a připojit reproduktory, což jistě už zvládne každý sám.

případní zájemci prosím ať se hlásí v tomto dredu. ( pokud případný zájemce zaregistruje tuto nabídku i na jiném fóru, prosím hlaste se pouze jednou ... )

----------------------------------------------------------------------------------------
zájemci z Audioweb.cz:

zdenoeddie  ( pro výměnu výškáče )
LamiCZ  ( pro výměnu výškáče )
robert00  ( pro výměnu výškáče )
Začátečník  ( pro výměnu výškáče )
----------------------------------------------------------------------------------------

celkem: 13

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Hlasim sa.

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

ja tiež, na "soplwebu" big_smile  som napisal viac.

Web

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

+1

(upravil millano 1. 6. 2011 21:28)

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Zdravím,

tak momentálně je nás celkem 8 zájemců, je nejvyšší čas odstartovat hlasování o novém výškovém reproduktoru.

Mirulu, který bude novou výhybku odlaďovat vybral reproduktor od fy. Monacar, a to typ  DT-101SK ( http://www.monacor.sk/frontend.php/prod … 5/DT-101SK ) , který by mněl jít instalovat do ozvučnice 1PF 067 08 bez větších mechanických úprav.

proto tedy žádám, aby se přihlášení zájemci vyjádřili zda chtějí mít odladěnou soustavu 1PF 067 08 s novým výškovým reproduktorem ?

odpověďi: ANO - NE

vím že se výměna výškového reproduktoru vyplatí a jsem pro, tzn. ANO
---------------------------
prosím zdržte se zbytečného offtopicu či debat o vhodnosti nového reproduktoru a pod., právo hlasovat mají pouze přihlášení zájemci, pokud by jste chtěli také schéma nové výhybky  a chce také hlasovat, máte možnost se stále přihlásit.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

mirulu vybral reproduktor od firmy Monacor, protože měl na výběr Monacor, kdyby se mohly koupit vejšky ze zahraničí, byly by lepší kousky

Web

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

monacor byl na výběr proto, že jeho produkty jsou dobře dostupné, pokud by byly splněny poadavky na kvalitu,rozměr, nízkou cenu a dobrou dostupnost tak to nemusí být jen monacor.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Cena prijatelna, nemam problem, akorat nevim jestli zrovna vyskac je tak dulezity - ale necham to na povolanejsich wink
Takze za mne ANO

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

smile No tak aby se to pohlo, chtělo by to vyměnit i střeďák i basák a vlastně i celou bednu. Což vlastně z tesly nezůstane nic smile

Web

(upravil millano 1. 6. 2011 21:29)

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Mirulu, víme že radši pracuješ s moderními a kvalitními reproduktory...

Jsem rád že je další člověk pro, bohužel se zatím našel jeden co je proti, doufejme , že takových nebude víc a že mi v nejbližší době všichni odpoví.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Aj ja mám záujem.

(upravil robert00 6. 6. 2011 19:55)

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Ešte doplním predchádzajúci príspevok. Mám tieto bedne od začiatku, teda kúpil som ich kedysi dávno v obchode. Napriek tomu sa mi zvuk nikdy nezdal primeraný k ich cene (v tej dobe). Zvukovo lepšie mi pripadali bedne UNITRA dvojpásmové ktoré zneli nejak sýtejšie či už v basoch alebo vo výškach. Zvuk týchto 1PF 067 08 sa mi vidí nejak plochý, nevýrazný. Bude to určite aj použitými zosilovačmi ktoré som mal. Neviem, ale rád by som ich vylepšil.
A samozrejme ten výškač by sa mohol vymeniť.

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Zdravím, jak to vypadá?

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

millano: viz #8  - ano smile

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Tak v tuhletu chvíli nás je celkem  10 lidí, z toho 9 je pro nový výškáč a jeden proti. Je ochoten ten jednotlivec se podřídit většině a akceptovat nový výškáč ?

------------------

vyvstává nyní otázka: Jak zafinancovat nynější měření ?

Rád bych se vyhnul chybám, kteří udělali lidé předemnou, co se snažili zařídit určitý "groupbuy" - Velice nerad bych byl postaven do situace kdy by zaplatila jen část zájemců a ostaní by dostali ke schéma výhybky zdarma.

Proto navrhuji už osvědčený postup, poslat peníze dopředu, až všichni nebo aspoň většina zaplatí, teprve potom to nechat u mirula odměřit.

- Moc lidí odsud z fóra mě osobně nezná, neví jaký sem, nebudou mi zřejmě příliš věřit, jejich obavy plně chápu, nicméně je tu pár lidí, kteří by potvrdili, že v ohledu finančních záležitostí je na mne spoleh.

Rád bych také podotkl, že já s tím to projektem budu mít nemalé vedlejší náklady - odvoz 1PFek k Mirulovi do Prahy ( něco přes  100km cesta tam), jeden víkend v Praze, nákup nových výškových reproduktorů,...

Ohledně ceny samotných součástek na výhybky můžete počítat s cenou 400 - 1500,- za jeden kus dle složitosti ( cenu berte prosím s rezervou! ), kde nejdražší budou cívky, kondenzátory se dají bez problému použít TC205 - 206 , pokud by chtěl někdo značkovější kondenzátory, může si koupit benic z prodance.
Co se cívek týče, rád bych pak udělal groupbuy z fy. Tronic, která je údajně schopna i v kusovém množství vyrobit levněji než nakoupíte z intertechniku či monacoru obzvlášť pokud by se mělo vyrábět více cívek ...
Výhybka bude optimalizovaná na menší průměry drátů - cívky budou levnější. V podstatě bych nejraději udělal sety součástek a navrhnul vhodný plošnák, také to záleží na tom, jaký bude zájem.

---------------

Možnost jak poslat peníze jsou 2.

1. na můj účet

2. poslat složenku


pro přesné instrukce či dotazy mě kontaktujte zde v dredu.
---------------

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

(upravil LamiCZ 13. 6. 2011 21:27)

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Prosím o napsání čísla účtu kam zaslat peníze a přesnou částku. Díky

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Musím počkat na vyjádření  2 uživatelů ze soplwebu, jeden byl proti novému výškači, tak sem se ho zeptal, jestli se nenacha ještě přesvědčit, když ostatních  8 lidí souhlasí  a jeden se bohužel ještě k novému výškači nevyjádřil ...

EDIT.: Jeden uživatel odstoupil od projektu, nicméně se přidal další, takže nás je stále celkem 10, bohužel se jeden uživatel ze soplwebu stále nevyjádřil.
Pomalu se zac¨čnu s Mirulem domlouvat, kdy bych přijel do Prahy na to měření.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

(upravil robert00 15. 6. 2011 18:27)

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Dobrý deň,
ešte by som sa chcel opýtať odborníkov, či by predsa len okrem výškača nebolo dobré vymeniť aj streďák, a to aký. Je to len otázka, nechcem nikoho presvedčiť o výmene.
Ďakujem.
Myslím to tak že keby som chcel ešte lepší zvuk z týchto bední.

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Tak to už můžeš vyměnit i basák nebo ne?

Web

(upravil LamiCZ 15. 6. 2011 21:05)

Re: GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Já osobně jsem pro zachování co největší autenticity těch beden. To si už můžu poskládat úplně nové, pak to už ale nebudou 1PF... IMHO děláme výhybku pro 1PF, ne nějaký jiný.

Příspěvky [1 až 20 z 65]

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » GB: Nová výhybka pro 1PF 067 08 - zájemci: 13

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£