Téma: Šum LAMA MKII po pár minútach hrania

Zdravím, chcem sa s vami poradiť ohľadom problému so šumom. Nejedná sa ani o impulzné rušenie z usmerňovača ani o zemnú slučku. Problémom je normálny biely šum, akoby termický, Po zapnutí studeného zosilňovača je v reproduktoroch takmer hrobové ticho. Pustím si hudbu a po cca 5 minútach hrania už z reproduktorov počuť značný šum. Je nezávislý na nastavení hlasitosti, nezávislý na tom, či pripojím korekcie alebo dám vstup direct a nie je to šum zvukovej karty. Po vypnutí na cca 5 min, vychladnutí a opätovnom je to zas tiché, kým sa "nezahreje". V zosilňovači mám 2 moduly LAMA MKII, osadené sú odpory klasické 0207, na mieste výkonového je klasický 3 W rezistor a niekde sú tie zelené teslácke presné odpory TR zo skladových zásob. V zosilňovači je na trafo pripojený aj zdroj korekčného zosilňovača, ktorý má v zdrojovej časti predradené pred diódami 15 Ohm odpory (zelené tesla TR 1W) proti prúdovým špičkám kondenzátorov a impulznému rušeniu.

Chcem sa opýtať, či máte podobnú skúsenosť prípadne tip na to, odkiaľ sa môže takýto šum, teplotne závislý brať a čo by sa s tým možno dalo robiť. Celé to mám už zmontované a do rozoberania a merania na osciloskope sa veľmi nemám čas púšťať.
Čipy LM3886 sú originál National, zo SOS. Je možné, že sú citlivé na šum zo zdroja? Teda, že by napr. tie odpory zo zdroja korekčáku robili
termický šum, ktorý sa cez zdrojovú časť nejako dostane? Nezdá sa mi to... už si neviem rady.
Zosilňovač je to ten svietiaci, na niektorej z fotiak vidno aj osadenie dps LAMA. http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=3893&p=36

Ďakujem za názory a nápady

Re: Šum LAMA MKII po pár minútach hrania

Ahoj
Tak pokud jsou ty šváby skutečně pravé,zkontroloval bych nebo spíše vyměnil ty odpory tesla pokud jsou to TR191,bývá u nich často problém s kontaktováním vývodů na tělísko odporu.Otázka dělají to oba kanály ve stejné intenzitě,myslím ten šum.

Re: Šum LAMA MKII po pár minútach hrania

Zdravím, práve že to robia oba rovnako, proste, zahreje sa to a šumí to viac... čiže tem sum buď nejako ide cez zdroj alebo... neviem. Totiž, chladiče sú osobitne pre ľavý a pravý kanál. Aj aj som podozrieval odpory, no oni tie 10R odpory aj po premeraní sú ok a používam ich viac... a nebýsa s tým problém hmm

Re: Šum LAMA MKII po pár minútach hrania

Ukaž foto toho brouka..

Web

Re: Šum LAMA MKII po pár minútach hrania

Zdravím, pardon, že osm neposlal foto, no bolo v tom threade uvedenom v príspevku vyššie a nemal som na to ďalej čas... Zatiaľ sa problém tvári ako poriešený - prepájkoval som filtráciu a odrušovacie kondy na stabilizovanom zdroji korekcií, ktoré idú z toho istého trafa ako koncáky, teda aby bordél z diód neliezol cez zem tam do koncov ako šum. Zatiaľ sa to tvári ok, uvidíme ďalej.

Dik aj tak smile