Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » SONY TA-F170 - občas zapraská, občas kanál vypadne

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

Téma: SONY TA-F170 - občas zapraská, občas kanál vypadne

Zdravím,
na mém přístroji se objevil první vážný problém. Občas z ničeho nic v jednom náhodném vybraném kanálu zapraská potažmo zašumí a občas pozvolna vypadne úplně. Zesilovač hraje celý den, občas ho teda krmím jen tichem. A po nějaké době té nečinnosti když tam něco pustím se začně dít toto. Stane se to třeba jenom jednou za den. Stačí přidat hlasitost o třeba jeden stupínek a naskočí a je to OK. Nenapadá mě na co se mrknout, popřípadě co vyměnit. Akorát podotýkám že volič vstupů je na TAPE/DAT což je tlačítko a nikdy s ním problémy nebyly. Poradí někdo ?

Re: SONY TA-F170 - občas zapraská, občas kanál vypadne

Těch míst ve stosedumdesátce je asi deset,který tohole můžou dělat: Vstupní přepínač,přepínač monitor,potenciometr volume,přepínač source direct,výstupní relé,přepínač repro,výstupní svorky (studeňák,na mojí byl). Pokud nemáš dost znalostí,dej to někomu kdo tomu rozumí. Je potřeba měřit.

Re: SONY TA-F170 - občas zapraská, občas kanál vypadne

Může to dělat spousta věcí, často studený spoj na plošnáku...

Web

Re: SONY TA-F170 - občas zapraská, občas kanál vypadne

Hmm já už bych hledal někde v té aktivní části a vy radíte spíše ty cesty. Pravdou je že především poslouchám právě ten tlačítkový vstup Monitor protože sem si najivně myslel že se na něm nemá co vymačkat. Source Direct je OFF, přepínač repro jsem zkoušel na B a taky to tam občas vypadne. Takže prozkouším ještě to okolí. Jestli to praská i na jiných vstupech. Jinak řekl bych že hlavní poťák to nebude. Dělá to při jakékoli úrovni, můžu poslouchat úplně potichu nebo naopak dost nahlas a přesto vypadne, nicméně v ještě vyšších hlasitostech to už nedělá, ale tam se dostanu málokdy tak možná proto smile. Já se snažím se všema hejblatama hejbat co nejméně, takže mám zesilovač nějak defaultně nastaven a hlasitost ovládám na připojeném zdroji.
Mě právě nejde do hlavy to že když tomu přidám že se to vrátí do normálu. Kdyby byl studeňák už někde na vstupu tak by to vyskakovalo dál a pomohlo by až pohnutí s nečím a kdyby na výstupu tak by musel být u obou párů né ?. Berte ty připomínky jako od blbce co má jen selskej rozum ale jináč tomu rozumí jak bagrista vrtulníku. Takže sorry. Jestli sem vážně hodně mimo tak mi to sdělte na plnou hubu. big_smile Posílat takový krám do opravy asi nemá moc smysl. Raděj si do tý kastle postavím něco oveřenýho odsud.

(upravil DJ_Rix 8. 4. 2011 20:34)

Re: SONY TA-F170 - občas zapraská, občas kanál vypadne

Tak pozor,když se tenhle aparát potuní,je to velice slušný zesilovač! (Ovšem v originál stavu je to zvukový průjem,to je fakt) Jinak to že po zeílení se to "opraví" dělá dost často výstupní relé. Má přechoďák,jak přidáš tak se ten přechoďák zmenší a je to chvíli OK.....ale jak jsem řekl,chce to měřit....

Re: SONY TA-F170 - občas zapraská, občas kanál vypadne

No jasný.. já to právě tipoval na to relé. Už od pohledu je mi podezřelé. Asi není normální že se kýve. Zkoumal jsem to jen zhora protože zespod sem ten plošnák neviděl a začalo mě to srát až poslední dobou a předtím se mi nechtělo v tom vrtat.  Tak na to určitě mrknu a zkusím přinejmenším přepájet. Jinak to relé je nějaký spešl aparát nebo je možný použít téměř jakýkoli ?

Re: SONY TA-F170 - občas zapraská, občas kanál vypadne

To relé má bohužel nestandartní rozteč....propájet ho nepomůže (pokud to jím vůbec je),ale vypájet ven a sudnat dekl,někde tu sinclair popisoval jak to relé oživit,ale já to nedělám,raději měním.....

Re: SONY TA-F170 - občas zapraská, občas kanál vypadne

Vyměnit se to dá za bežný relátko odpovídajících parametrů ?

Re: SONY TA-F170 - občas zapraská, občas kanál vypadne

Jinak na osciloskop si to vzít můžu, dokonce bych k tomu mohl posadit osobu která by tomu měla víc rozumět ale když se to děje jen čas od času tak aby se to vůbec projevilo. Jak to tak vidím tak to raděj nechám být. Teoreticky je to celej zesilovač, prakticky se tomu těžko přijde na kobylku. Zbytečně moc komplikované, až se to zhořší třeba se vadná součástka přihlásí. Tak díky za help. Lidí kteří pomůžou je málo a já si takových vážím.

Re: SONY TA-F170 - občas zapraská, občas kanál vypadne

Tyhle závady jsou o to zákeřnější, že to udělá třeba jen jednou za den-mám tu jednu NADT763 a tam se někdy po dvou, někdy po pěti hodinách objeví na displeji mísri textu rozsypaný čaj. Dřív jsem to řešil výměnou celé přední řídicí desky,ale neochota NADu dodávat ND na starší přístroje je tak velká, že to budu muset  neopravené vrátit zpět zákazníkovi.Je to normální sprosté nucení spotřebitele, aby si šel koupit nový, modernější přístroj za nahorázný peníze, aby firma ve tvrdé konkurenci přežila...přitom by ta T763 jela ještě minimálně deset let k plné spokojenosti majitele...

Web

(upravil bond005 9. 4. 2011 21:57)

Re: SONY TA-F170 - občas zapraská, občas kanál vypadne

Tak sem přišel na to že to dělá především "za studena"... do první max půlhodiny od zapnutí vychladnutého stroje. Pokud to vypnu a za 20 minut zapnu tak se to už nestane. Pouze pokud si to odpočne například přes noc. Má proto někdo nějaké vysvětlení ?

EDIT :  tak kecám... tohle sem neměl psát... zrovna teď to vypadlo po celodením hraní.

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » SONY TA-F170 - občas zapraská, občas kanál vypadne

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£