Téma: Hleda se nekdo se zkusenostmi na konstrukci 4pasmovych vyhybek

Ahoj vsem,

na konci dubna/zacatkem kvetna mam v planu 3 tydny venovat svuj volny cas vyrobe replik Bang & Olufsen Beolab 5. Vyhodou je, ze mam veskere info z netu, druha vyhoda je, ze muj kolega ma originaly (ja za ne pul mega fakt nedam big_smile) takze to muzu relativne lehce pomerit, nafotit a zrucny na udelani podobnych budek jsem.

Zatim jsem se presne nedostal k vyberu menicu, ale je zde nekdo, kdo by byl ochoten se mnou o tom polemizovat/ poradit a zkonstruovat vyhybky ?

Predem diky za odpoved.

Jakub

Re: Hleda se nekdo se zkusenostmi na konstrukci 4pasmovych vyhybek

ak uz repliky tak dokonale = menice + vyhybky smile

Re: Hleda se nekdo se zkusenostmi na konstrukci 4pasmovych vyhybek

Nemůžeš udělat repliku z odlišných měničů, bude to úplně jiná bedna. Navíc měniče nebudou k výhybce pasovat.

Re: Hleda se nekdo se zkusenostmi na konstrukci 4pasmovych vyhybek

Ano, ja samozrejme vim, ze to proste nebude hrat jak original, original ma spoustu elektroniky, senzoru, mikrofon ktery neustale meri odraz zvuku od sten. Nicmene bedny budou vypadat stejne a chci aby hraly dobre. Je mi take jasne ze 2500W z jedne bedny nedostanu, takze prosim komentare pouze k tematu.

Je nekdo, kdo je schopen mi zkonstruovat vyhybku a spolecne vybrat nejake repra ? dolni basy jsou 15" basak (38 cm) horni basy 6,5" basak, stredy 3" menic a vysky 19mm menic. Objem spodnich basu by mel byt 29 litru, uzavrena ozvucnice, horni basy 5 litru stredy a vysky se daji prizpusobit smile

Dolni bas me napada tento: http://www.speakershop.cz/reproduktory- … 8-ohm.html
horni bas neco takoveho ? http://www.speakershop.cz/reproduktory- … 8-ohm.html
stredy vysky nevim smile

Nejake dotazy ?:)

Re: Hleda se nekdo se zkusenostmi na konstrukci 4pasmovych vyhybek

Hmm, dosť to bude nárez. Asi by ma viac trápilo mechanické a dielenské zhotovenie tých dielov, a rotačných paraboloidov. Osobne by som sa presne do kópie nepúšťal, jednak plastové diely nezoženieš / nevyrobíš a nahrádzať ich improvizovanými časťami = už ti vzniknú nové repráky smile

PS2: asi by som šiel do trojpásma v tomto dizajne. Páči sa mi, no pripomína mi Dalekov zo seriálu Dr. Who.

Re: Hleda se nekdo se zkusenostmi na konstrukci 4pasmovych vyhybek

Tak ono to nebude lehke, ale verim, ze sikovne ceske rucicky zvladnou vse. A to jsem profesi ájťák big_smile nicmene chci ponechat 4 pasmo, jak je original smile Prosim rozlisujte vyraz replika a kopie smile

Kopie je to stejne, replika je napodobenina smile))

Re: Hleda se nekdo se zkusenostmi na konstrukci 4pasmovych vyhybek

smile držím palce. Určite ma bude zaujímať progres na danom projekte. Ak sa ti podarí zohnať niekoho šikovného a technicky zdatného na sústruženie týchto rotačných častí z iného materiálu ako dreva, prosím potom o kontakt na daného človeka.

Re: Hleda se nekdo se zkusenostmi na konstrukci 4pasmovych vyhybek

a co takhle kvalitní 3pásmo s podporou subu?

Re: Hleda se nekdo se zkusenostmi na konstrukci 4pasmovych vyhybek

15 palec v 29 litroch je trošku blbosť, nie? V B&O to bude dorovnávať elektronika.

Re: Hleda se nekdo se zkusenostmi na konstrukci 4pasmovych vyhybek

Hm, veru, otázka je, nakoľko bude potom človek spokojný so zvukom z bední, ktoré fyzikálne k vybraným meničom neladia a pritom nebudú korigované elektronikou. Viem si predstaviť, že do 29 litrov bude ten 15-palec hrať tlmene bez basov ako do vankúša. Tam by snáď ani basreflex schovaný vzadu nedokázal vykompenzovať tak malý objem. do 29 litrov by som šiel tak s 8 palcom, možno max 10, aby tam bol aj ten basový základ. To je prvá modifikácia smile Fakt, urobiť tieto bedne ale trojpásmo, aby si sa potom vyhol sklamaniu, že výroba štvorpásma sa oproti trojpásmu prejavila zvýšeným množstvom vloženej energie a úsilia a efekt nebude požadovaný. Fakt yb som to prehodnotil a urobil ako trojpásmo u uvedeným rozmerom meniča.

Re: Hleda se nekdo se zkusenostmi na konstrukci 4pasmovych vyhybek

Hele řeknu ti to takhle: Jak sis asi všimnul, tak nikdo kdo umí navrhovat 4p vexle se ti tady neozval. důvody budou dva.
1. Ten koncept je dost mimo , dále si neuvědomuješ jak hodně složité a nákladné je postavit dobře 4p a nejsem si jist jestli jsi si vědom plně všech nákladů.
2. Ta práce na takovýdle věci vyžaduje plné soustředění , několik kontrolních měření atd. atd. ....  a to je čas a náklady který nikdo nebude ochoten nést na své triko. všichni jsme se tak nějak už poučili , že výsledky na dálku mají hodně daleko do optima . a tak už do toho nechceme chodit. Taková věc by nás lákala leda kdyby byla něčím atraktivní (například měniči extra třídy ve vhodné kombinaci , které jsme ještě neměřili)

Mohu mluvit přinejmenším za sebe, dawsa, alexeje, kyselima , mirula a asi i za checka. Jsou tu ještě dva za které já rozhodně mluvit nebudu, třeba oni budou mít zájem - i když pochybuji. Bohužel na takovou věc nemám čas, a ani nemám čas nikomu s tím radit.

Máš dvě možnosti:
a) naučit se to a udělat si to sám
b) najít si vhodnější projekt

Re: Hleda se nekdo se zkusenostmi na konstrukci 4pasmovych vyhybek

Dobre, dle toho co jste psali, jsem ochoten udelat kompromis a upustit horni bas a jit do tripasma, to uz by nejaky zajemce byl ?, popripade mirne zvetsit ozvucnici na spodni bas tim, ze zvetsim rozmery spodniho kuzelu

Re: Hleda se nekdo se zkusenostmi na konstrukci 4pasmovych vyhybek

Podívej, lidí schopných ladit normální čtyřpásmo je dost, ovšem těch ochotných k tomu jen špetka a tímhle podivným designem z této špetky ještě filtruješ... rada: vymysli si něco jiného.

Re: Hleda se nekdo se zkusenostmi na konstrukci 4pasmovych vyhybek

víš co... mrkni sem: http://www.troelsgravesen.dk/Diy_Loudsp … ojects.htm  nebo třeba sem : http://www.humblehomemadehifi.com/ jestli tě něco zaujalo až si něco vybereš tak přijd s tím co bys pořádně chtěl..... potom se o tom dá mluvit...
je potřeba znát co vlastně chceš: počet pásem, měniče (značka,materiál - orientačně), rozpočet, konstrukce (OB,BR,TML,CC, D´A, LA, CD, IW ), jaká výška(metal,hadr,pásek,WG) atd... pak se dá seriózně bavit o projektu.

Re: Hleda se nekdo se zkusenostmi na konstrukci 4pasmovych vyhybek

zdravim mam velke mnozstvi repro od bang of osufsen  velke bassy , stredy  a vysky čočky  a jine veci

Re: Hleda se nekdo se zkusenostmi na konstrukci 4pasmovych vyhybek

Kdyby sis stavil repliku třeba pioneer HPM 150 tak bych zatleskal, nebo takové CS-E531. Měniče jsou občas na ebay, schémata jsou taky k dispozici a hraje to královsky.

To co jsi si vybral je hodně velký atyp, spíš bych zkusil udělat planární reproduktory. Vypadají hodně zajímavě a měly by dobře hrát.

Re: Hleda se nekdo se zkusenostmi na konstrukci 4pasmovych vyhybek

stavi jeste nekdo repliky beolab 5 ja je mam hotove ato aktivni-rad poradim z konstrukci atd

Re: Hleda se nekdo se zkusenostmi na konstrukci 4pasmovych vyhybek

Ukáž foto. Ja mám doma 4 pásmo len klasickej hranatej konštrukcie sad
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph … 447#195447

Re: Hleda se nekdo se zkusenostmi na konstrukci 4pasmovych vyhybek

Bubuxin
Tvé repro bych fakt chtěl slyšet, ty nejvyšší výšky jsou planární?

Re: Hleda se nekdo se zkusenostmi na konstrukci 4pasmovych vyhybek

Vyzerá to na klasický hlinikový páskový výškač, konkretne raal. Potom stredovú kalotu od visaton. Pod tým audio technology 2x. Bubuxin uhádol som? smile Zaujímavé riešenie pásik s kalotou. Asi by som pod malý raal dal radšej velký raal než kalotu. Len tie koax "trubky" k repro by som asi nezniesol a neverím že je to počuť ešte pri tej dlžke. Na basy len DPA222? To by chcelo rovno 400W smile Viem o čom hovorím smile To je aktiv? Sú tvoje či sú požičané?
Možno to vyzerá že dosť kritizujem ale to je práve tým že ma projekt zaujal na rozdiel od iných ku ktorým nič nepíšem pre to že ma vôbec nezaujmú.