Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Nearfield meranie v HOLMImpulse

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [4]

(upravil Zdeno 22. 3. 2011 19:11)

Téma: Nearfield meranie v HOLMImpulse

Skusam meranie NF pre BR a stredobasy v mojom dapolite v HOLMImpulse.
Kedze maju stredobasy spolocny objem robim celkom 4 merania, a to Spodny Basak - Vrchny skratovany - mikrofon 5mm od prachovky, opacne pre Vrchny basak a rovnako pre BR - mikrofon 5mm od BR - Spodny basak - vrchny skratovany a opacne...
Moja otazka znie, aka dlzka okna pri NF merani a ako vysledne jednotlive charky poskladat pripadne naviazat na celu charku?

Re: Nearfield meranie v HOLMImpulse

Asi jsem zas neco špatně pochopil,nebo nevím,ale příjde mi ,že takhle musíš dostat špatný výsledek. Protože když jsou ve společném objemu a vždy měříš jen s jedním,tak se to chová jinak,nebo se pletu?
BR se dvěmi repraky se snad chová jinak než s jedním ? , když je to v jednom objemu... snad jsem se vyjádřil alespon trochu pochopitelně smile rád si nechám  vysvětlit co jsme špatně pochopil...

Re: Nearfield meranie v HOLMImpulse

Nazdarek pochopil si to spravne a tvoja primopienka je na mieste, samozrejme som to ale pokusom skusil, najskor som urobil meranie BR tak ze boli basaky paralelne a charka bola nejaka, potom som jeden basak skratoval aby sa co najmenej prejavoval a pustil signal do druheho a charka bola tvarom rovnaka ale s nizsou amplitudou, nie vsak presne 3dB ale myslim nieco cez 4dB. Ked som pri merani jedneho basaku druhy neskratoval tak bol na charke jasny lalok, skratovanim sa vsak na 98%.. odstranil. Rovnako sa to chovalo aj pri merani NF basakov..

Re: Nearfield meranie v HOLMImpulse

Nevšimol som si že by Holm umožňoval také skladanie chariek ako Arta. A to meranie čo si urobil je špatne. Pokiaľ sú tie meniče zapojené paralelne tak to zmeraj u jedného a haste. A dľžka okna - neohraničené.

Příspěvky [4]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Nearfield meranie v HOLMImpulse

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£