(upravil jece 5. 4. 2011 10:51)

Re: Symetricke napajanie zosilnovaca s jednym sekundarnym vinutim na trafu

Na vstupe stabilizatora je 2200uF. Viem, ze to nie je vela, ale brum pocut naprazdno - bez zataze, kedy je odber zo stabilizatora mensi ako 100mA. Na vystupe stabilizatora mam 680uF a dalsich 2 x 2200uF je na doske koncoveho stupna. Dnes chcem vyskusat oddialit trafo od reproduktora, ci to nahodou nechyta vazbu priamo do kmitaciej cievky reproduktora. Citlivost zosilnovaca som nemeral, typujem tak na 300mV na plny vykon. Neviem, aky delic je na vstupe koncoveho stupna, nepremeriaval som to, je to tak original, ale pri napajani adapterom 13,5V/1A to nevrcalo, po prilozeni ucha priamo k reproduktoru tam bol len nejaky slaby naznak brumu, priblizne na urovni sumu.
Teraz ten brum z reproduktora pocut aj na jeden meter, ale neviem identifikovat, ci je to 50 alebo 100Hz. Na filtraciu Greatzoveho mostika som nemal pri ruke 10nF keramicke kondenzatory, tak som pouzil keramicke 4n7, moze byt aj toto problem? Naco sluzia tie male hodnoty kondenzatorov na Greatzovom mostiku?
http://sweb.cz/servisdok/PCzes.doc
Diky.

Re: Symetricke napajanie zosilnovaca s jednym sekundarnym vinutim na trafu

Vcera som oddialil trafo aj so stabilizatorom az o 50cm od koncoveho stupna a vobec to nepomohlo, je tam brum. Ten brum je kombinacia 50Hz a 100Hz. Skusil som prikladat dalsie filtracne kondenzatory na vstup aj na vystup stabilizatora, ale to vobec nepomohlo. Este chcem vyskusat iny stabilizator, mozno je problem v nejakych zemnych smyckach na doske, aj ked som si na to daval pozor.

Re: Symetricke napajanie zosilnovaca s jednym sekundarnym vinutim na trafu

Chybu máš v zesilovači, samotný stabilizátor i se 2.200uF musí dávat naprosto "čisté" napětí. Máš tam někde zemní smyčku, do které se indukuje rušivé pole trafa.

Web

Re: Symetricke napajanie zosilnovaca s jednym sekundarnym vinutim na trafu

Nemyslim, ze je problem v zosilnovaci, je original. Vcera som vyskusal pripojit na vstup stabilizatora vystup z adaptera a brum hned zmizol, dostal sa na uroven sumu. Potom som naspat na vstup stabilizatora pripojil 100VA trafo a jeho kostru spojil s minus polom stabilizatora a brum radikalne klesol, ale aj tak je vacsi ako z toho adaptera. Este som skusal na minus pol pripojit kostru reproduktora, ale to nepomahalo. Este vyskusam na vstup zosilnovaca pripojit nejaky napatovy delic, pretoze trafo od koncoveho stupna na vacsiu vzdialenost umiestnit neviem. Cely komplet (trafo, stabilizator, koncovy stupen, reproduktor) je umiestneny v drevenej skrinke, je to provizorne "kombo" pre gitaru. Este ma napada moznost cely koncovy stupen vratit naspat do plechoveho krytu autoradia, aby to bolo lepsie odtienene od toho trafa.

Re: Symetricke napajanie zosilnovaca s jednym sekundarnym vinutim na trafu

Problem s brumom trafa vyrieseny. Islo o mechanicku rezonanciu reprobedne od trafa. Uchytil som trafo na silentbloky a je ticho cool

Re: Symetricke napajanie zosilnovaca s jednym sekundarnym vinutim na trafu

Kdyby si slyšel ještě nějaký hukot, tak to ti hučí v klacku ! smile