161 ...editoval Hazys (3. 11. 2017 15:40)

Re: Hrůza a děs v eteru

wimshurst napsal:

Osobne si myslim, ze zijeme v dobe, kdy zacina soumrak klasickeho broadcastingu R a TV.
Internet a internetovy broadcasting, je budoucnost, stejne jako sirokopasmovy internet 5G, vyssi level jako je 4G LTE, pro kazdeho.
V pripade instatnich sracek metanych cisterny hounocucu standardnich R a TV stanic, musi mit svuj konec.
Nebudou to ti, kterym to pada na hlavy a do ust, ale technologie, ktere umozni prijem, dle vlastniho vyberu.
Internetova radia, i TV, tady existuji jiz dlouhou radu let, ale omezovala se zejmena na moznost pevneho pripojeni.
Ale v kazdem pripade se jedna o alternativu broadcastingu.
Problem RBM a Slovakistanu je v tom, ze nemame zadne poradne lidry, pres to, ze statni R a TV maji prijem z poplatku za prijem.
Komercni stanice maji zase prijem z reklamy.
Ale v chudych koloniich EU, mame prilis mnoho vysilacich subjektu a jak stoupa kvantita, klesa i kvalita.
Pak se deje prosta vec, ze se neda identifikovat zadna zajimava universalni stanice, nebo skupina stanic, ktera by dokazala zaujmout nejakou sirsi ruznou vekovou skupinu.
Proto se vsechno jednou podridi individualnimu prijmu na zaklade vyberu vlastniho, dle preferenci a potreb jednotlivce.
A tim se zase rozlozi na jeste vetsi spektrum cely broadcasting.
Ale je to bohuzel tak.
Proste a skratka je to soumrak dejin, ktere trvali relativne dlouho, ale vcelku lidskym dejinam kratce.
Dejte lidem chleb a hry.. dnes jiz neplati.
Vemte lidem chleb a prodejte jim hry, je dnesni motto.

K čemu ti je nějaký 5G, když to 4G tu ani pořádně nefunguje, 5km za prahou nechodí pořádně ani 3G a nakonec platíš měsíčně několik stovek za pár set pos***ných megabajtů? Se lidi proberte...

Soumrak pozemního vyílání R a TV?  Směle do toho. Jen ať to vychcípe. R stojí za vyližzadníotvor. Neposlouchatelná kvalita a přemíra komerčních sr..výkalů.  Televize? To samý.  Do dvouhodinovýho filmu na sr..kálí hodinu reklam, na který přinejmenším nejsem zvědavý. Technická kvalita zvuku i obrazu opět mizerná a ss přechodem na DAB a DVBT2 to bude oboje ještě horší. Hlavně že se tam vejde víc komerční žumpy.

162

Re: Hrůza a děs v eteru

Tyhle změny po poklesu poslechovosti obyčejně reagujou chybnou strategií, dosavadní šéf stanice a profil se vykopnou a dosadí se z vyděšení "záchranný management" který to dosavadní ve slepý víře rozmetá a snaží se exhibovat jakože jsou energičtí a jak to s novým myšlením všechno zvládnou. Výsledkem je, že otráví dosavadní klienty a nové nezískají. Na Vltavě byl roky podle mě kvalifikovaný šéfredaktor Lukáš Hurník a měl svůj okruh posluchačů. Jestli klesá stanicím poslechovost, tak je to jednak kvůli rozmělňování mediálního prostoru, jednak kvůli zbarbarštění populace nebo nevím jak to nazvat. Takže když obviňujou dosavadní vedení ze sebestřednosti a elitářství nebo výlučnosti, tak přiznávají že prostě měli svůj okruh posluchačů a přibývat jich asi nemůže. Ačkoliv se běžně stává, že člověk který v 15-20 poslouchal různý skřeky a cucácký subkultury, změní kolem 40ky vkus a nasytí se těma infantilníma protestama a pak třeba objeví tu Vltavu. No a taky člověk který ji poslouchal ve 40, ji poslouchá i v 65 kdy má naopak i víc času. Jenže protože ve vedení jsou dementi, ona už mezitím v původní podobě není protože ji vyděšená kavárna zmutovala na žvanírnu pseudoumělců o hovnech a pouští tam něco rádoby pro hipstery, což ale od českoho rozlasu hipsteři stejně poslouchat nebudou.
Komerce ve vysílání myslím byla od samých začátků, záleží ale na tom kolik a co mezi tím. Z reklamy žily i pirátské stanice v 60´ které si hrály na nekomerci. Na druhoou stranu byly i projekty, které dneska vypadají spíš jako scifi, třeba vzdělávací TV vysílání záznamů z kazet pomocí letadel, pro studenty na venkově USA 1961-68.
Česká rozhlasová scéna je k tomu neuvěřitelně zaprděná a utahaná a stádní (FM), to snad nemá cenu komentovat. Ale nemyslím že možností přesunu někam na DVB se to může transformovat. Spíš vidím možnost že obousměrný kanály jako smart TV a tak, dovolí filtraci a šmírování a manipulaci s cílovými skupinami a v případě potřeby se to dá centrálně vypnout. Ve světě třeba dál existuje AM lokální vysílání dokonce v rozšířeném pásmu, včetně legislativy, což se do Evropy vůbec ani nedostalo
https://en.wikipedia.org/wiki/AM_expanded_band
Evropa potřebuje být ideologizovaná a centrálně ovládaná.