141

Re: Hrůza a děs v eteru

Řekl bych, že těch 45,- měsíčně je proti übersviňárnám které páchá tenhle stát každodenně zanedbatelná položka.

142

Re: Hrůza a děs v eteru

Já teda neplatím ani za rádio, ani za TV. Ani jedno z toho nevyužívám, tak proč cpát státu do chřtánu víc než je nutné.

Web

143

Re: Hrůza a děs v eteru

Máte to, chlapci, popletené. Česká televize a Český rozhlas jsou u nás veřejnoprávní instituce, tedy NE státní firmy. Koncesionářské poplatky tedy neplynou státu. O to, aby tyto jmenované organizace byly státní nyní usiluje např. soudruh prezident Zeman. Vidí vzor u svého kolegy tavaryšča Putina. V Rusku JE státní televize i rozhlas, tož tak.

144 ...editoval Crifodo (2. 7. 2016 15:00)

Re: Hrůza a děs v eteru

V tomhle případě je to jedno, protože jak o výši koncesionářských poplatků, připadně o definici co je to přijímač, tak o programové náplni stejně rozhodujou politici. Veřejnoprávnost je taková havlistická omáčka která se omatlá lidu kolem huby, aby měl nějakou iluzi. Chod veřejnoprávních médií řídí nechvalně známá Rada což je přímo politický nástroj. ČT po známé epizodě s Kytkou/Hodačem kdy měla šanci vykročit podle tehdy kvalitního britského vzoru upadla do bídy díky Bobošíkové která to možná dobře myslela ale totálně blbě dělala (co chtít od baby..) a z hnoje kam ji zavedly nuly Puchalský/Chmelíček, Toušlovou zaneprazdňovaný Janeček, se už nevyhrabala. Česká veřejnpprávní TV je bezesporu kavárenská, probruselská a k objektivitě má nesmírně daleko, rozhlas je možná lepší ale kreatury typu Rakušanová nebo Pokorný mu taky podrazily nohy. Je zajímavé, že na státní formu americké (VOA), zpočátku německé (DW řízená spolkovou vládou, MZ) si nikdo celkem nestěžoval. Také je zajímavé že veřejnoprávnost má v různých zemích různé přístupy k financování, někde je benevolence k reklamě, někde žádná, jinde (NL, ES) stát poskytuje subvence což je už krůček od pojmu "státní televize". Poloviční kočkopes je švédská SVT1.
Shrnuto, je jasné že dobrá komerční stanice může být kvalitativně lepší a novinářsky poctivější než formálně veřejnoprávní ve které sedí nesmírně podlézaví a snaživí redaktůrci, také je jasné že veřejnoprávnost není žádný patent na vyváženost, i kdysi kvalitní BBC měla a má svoje aféry a selhání. Bude zajímavé sledovat, jak si při současné (zatím ještě ne finanční) krizi eurosvazu jednotlivé formy médií zachovají nebo poztrácejí nějakou nezávislost.

145

Re: Hrůza a děs v eteru

pepazdepa3 napsal:

Koncesionářské poplatky tedy neplynou státu. O to, aby tyto jmenované organizace byly státní nyní usiluje např. soudruh prezident Zeman. Vidí vzor u svého kolegy tavaryšča Putina. V Rusku JE státní televize i rozhlas, tož tak.

Prozatím je velmi rozporuplné platit někomu nějaké poplatky, když se na ty výplachy nedá dívat a ani poslouchat. Navíc je to více méně hlásná trouba TOP09, takže naše a Ruské sdělovací prostředky si nemají co vyčítat. Jediná jakž takž politicky neovlivněná televize je snad Prima TV. A politickým sralbotkům se vůbec nelíbí jak informují širokou veřejnost.

146 ...editoval maxell (3. 7. 2016 15:33)

Re: Hrůza a děs v eteru

no a ne ? já zrovna tak, 16 let stará TV nechytá digitál signál, na novou bednu není, funguje enem coby monitor k VCR a DVD o rádio se obejdu, ať chcípnou hlady, kurva, debilní zprávy mě serou, komerční reklamy iritují, za nedodanou službu paušálně parazitům neplatit, jinak to nepůjde, ani Vám nadají zadačo nic, ať mně zchlastané hovado prezident odpojí proud budu svítit petrolejkou jak za našich otců dědů

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

147

Re: Hrůza a děs v eteru

Příspěvek z roku 2007, to je síla. Je rok 2016 a nic se nezměnilo. Je mi padesát a na tom FM , to je k blití, souhlasím. No a pokud vynecháme kvalitu pořadů, ještě to podtrhne nekvalita některé jejich techniky. Momentálně se snažím o posuzování kvality radií na DVBT.

148

Re: Hrůza a děs v eteru

Digitál u nás zničil diskotéky, už jsou tu jen sporadicky jukebox v baru aby to dorazili. V TV je to to samý, jenže média jsou zatím nezničitelná. Vypadá to že nejdřív se zblázní lidi, pak až nebude kdo by moderoval a operoval s tou šílenou technikou nastane pokoj.

149

Re: Hrůza a děs v eteru

Technická poznámka k hokeji. Zpoždění hokeje při sledování pozemního DVB-T vysílání v HD je 7.6 sekundy a v rozlišení SD je to "jen" 3.7 sekundy. Zkrátka v rozhlase na stanici Radiožurnál slyším gól a  jen zírám na televizi a stopkami počítám než padne puk do brány. Rozhlasový komentátoři používají telefonní linky, které jdou přímo do rozhlasového studia v Česku, kdežto televizní vysílání díky kompresním kodekům a distribučním trasám nabírá zpoždění. (reálně smutný vtip: Soused nad vámi v paneláku řve při poslechu rádia góóól a vy jen nechápavě čučíte na televizi, puk je někde v rozehrávce, a až za několik sekund ho uvidíte v bráně a začnete řvát góól. Soused poslouchající rádio si pak pomyslí, že jste asi zabržděnej či co, když voláte gól několik sekund po tom co padne do brány, když se to v utkání opakuje několikrát za sebou)

150

Re: Hrůza a děs v eteru

To zpoždění, 7,6 s u HD a 3,7 s u SD je obecně mezi výstupem pro distribuci a koncovým přijímačem, není to jen u hokeje.
Letos z Kolína nad Rýnem i Paříže jdou signály po optice, zpoždění je minimální. Nevím kolik je to přesně ale loni z Moskvy měla hlavní trasa zpoždění snad do 50 nebo 100 ms. Signál z Petrohradu šel přes satelit, tam bylo zpoždění mezi nimi a Prahou větší, asi 3 s. 

Ale co jsi tím chtěl říct? To jsou prostě omezení pozemního vysílání, šířka pásma je malá a kompresní kódování je nutnost, jinak by se tam všechny ty kanály prostě nevešly, a ne každej, kdo se chce dívat na televizi si kvůli tomu chce pořizovat kabelovku (někde to ani nejde - zatím), IPTV nebo HbbTV. A kvůli uvolnění části pásma pro LTE se šířka pásma omezí ještě víc, proto se taky zavádí DVB-T2 s kódováním H.265 (HEVC).
Tak se snad máme vrátit k SD, nebo dokonce k analogu, aby to proti rádiu nebylo zpožděný?

151

Re: Hrůza a děs v eteru

Starší, ale výstižné charakterizování práce těch, kteří v éteru určujou kvalitu (technickou)

http://www.radiotv.cz/p_radio/r_technik … pravdu-cd/

152

Re: Hrůza a děs v eteru

hahaha, pobavilo. 128kbps digitál skrz satelit rozhodně nebude ten bottleneck...

153

Re: Hrůza a děs v eteru

Souhlasím s prvním příspěvkem, ale jednu věc tu ještě nikdo nezmínil. Téměř všechny rádia hrajou pouze anglicky zpívanou hudbu. I rádoby alternativní stanice jako Wave nebo Radio FM do nás valí ve dne v noci furt angličtinu. Rádia se v nás snaží vyvolat pocit, že se nikde jinde netvoří hudba, pouze v UK a severní Americe. A když pustí něco třeba z Finska nebo Polska, opět to musí být anglicky zpívaný. Na Vltavě teď mají "rakouský rok" a za toho půl roku jsem od nich neslyšel jedinou písničku v němčině, zato narazit u nich na hudbu v angličtině není nejmenší problém. Česky u nás hrajou jenom dechovkový rádia, zbytek stanic pustí českou písničku jednou za hodinu aby se neřeklo, na Evropě 2 ani to ne. Je absurdní, že rádia s názvem Evropa 2, Haná, Prdelákov atd. vysílají téměř výhradně americkou hudbu.
No jak vidím, nikomu to nevadí, takže jsem asi já divnej nebo nějak postiženej, když očekávám, že středoevropský rádio nebude hrát severoamerickou hudbu z druhé strany zeměkoule, ale středoevropskou, případně když se nechce geograficky omezovat, tak hrát hudbu z celýho světa.. tak nějak by to přece bylo logický.
Nejen, že rádia příšerně omezujou počet hraných skladeb a žánrů, ale stejně tak omezujou i počet jazyků. Posluchači by asi šokem omdleli, kdyby jim z rádia vylezl cizí jazyk. A z takové japonštiny by je rovnou klepla pepka.

154

Re: Hrůza a děs v eteru

Marketing, toť vše...

155

Re: Hrůza a děs v eteru

Osobne si myslim, ze zijeme v dobe, kdy zacina soumrak klasickeho broadcastingu R a TV.
Internet a internetovy broadcasting, je budoucnost, stejne jako sirokopasmovy internet 5G, vyssi level jako je 4G LTE, pro kazdeho.
V pripade instatnich sracek metanych cisterny hounocucu standardnich R a TV stanic, musi mit svuj konec.
Nebudou to ti, kterym to pada na hlavy a do ust, ale technologie, ktere umozni prijem, dle vlastniho vyberu.
Internetova radia, i TV, tady existuji jiz dlouhou radu let, ale omezovala se zejmena na moznost pevneho pripojeni.
Ale v kazdem pripade se jedna o alternativu broadcastingu.
Problem RBM a Slovakistanu je v tom, ze nemame zadne poradne lidry, pres to, ze statni R a TV maji prijem z poplatku za prijem.
Komercni stanice maji zase prijem z reklamy.
Ale v chudych koloniich EU, mame prilis mnoho vysilacich subjektu a jak stoupa kvantita, klesa i kvalita.
Pak se deje prosta vec, ze se neda identifikovat zadna zajimava universalni stanice, nebo skupina stanic, ktera by dokazala zaujmout nejakou sirsi ruznou vekovou skupinu.
Proto se vsechno jednou podridi individualnimu prijmu na zaklade vyberu vlastniho, dle preferenci a potreb jednotlivce.
A tim se zase rozlozi na jeste vetsi spektrum cely broadcasting.
Ale je to bohuzel tak.
Proste a skratka je to soumrak dejin, ktere trvali relativne dlouho, ale vcelku lidskym dejinam kratce.
Dejte lidem chleb a hry.. dnes jiz neplati.
Vemte lidem chleb a prodejte jim hry, je dnesni motto.

156

Re: Hrůza a děs v eteru

V případě AM už zrovna neplatí, že stoupá kvantita, naopak je tam docela volno a frekvence by byly k dispozici, vysílač energeticky srovnatelný s provozem serveru dosahem zvládne místní okolí a přijímač AM energeticky na baterie vydrží deseti asž stonásobek toho, co vydrží digitální placka. Ale stejně není zájem. A nebo spíš není to strategie, takových tisíc lokálních vysílačů se nedá direktivně naráz vypnout nebo cenzurovat jako internet.

157

Re: Hrůza a děs v eteru

Ano mas pravdu, ale jenom castecne.
Nejsme Afrika a nemame na to, aby se pres byrokratickou kliku, dalo vyresit levne, na poplatcich a na tatntiemach, provoz jednoducheho AM vysilace lokalniho dosahu.
Ani cirkev to neresi. NEmame ve statnim systemu zatim Islam, aby resili vysilani meluzinu na AM.
Ani nejsme CIA, aby sme mohli provozovat dlouha leta z nejakych dotaci, subvenci a podpor, lokalni vysilace.
Doba, kdy v eteru vladla valka na KV, jako piratska radia, ala Carolina, je davno pryc.

158 ...editoval horemic (5. 6. 2017 12:04)

Re: Hrůza a děs v eteru

...

159

Re: Hrůza a děs v eteru

https://www.digizone.cz/clanky/vltava-m … u-stanici/

Ech....

160 ...editoval monogatari (2. 11. 2017 22:40)

Re: Hrůza a děs v eteru

https://video.aktualne.cz/dvtv/vltava-s … 5900fea04/

Ech 2...

Týpek je smutnej, že klesá poslechovost. Nevím co je tím důvodem u ostatních, ale já jsem přestal poslouchat když mi zkrátili všechny oblíbený pořady na půlhodinu. Nebudu měsíc čekat na pořad, kterej začne 18:03 a skončí 18:28 a hraje se v něm jenom ta správná anglofonní hudba (protože jiná neexistuje).