Re: Hrůza a děs v eteru

Klidně se mě můžete smát, ale já se poslední dobou dal na vážnou hudbu, Dvořák, Smetana, Mozart atd, ta hudba je užasně povznášející, proti tomu tupému popíku co mě denně ničí je to balzám na nervy.... A ta užasná dynamika nahrávek!!! Proč jsem tuhle hudbu neobjevil dříve!!!!

Web

Re: Hrůza a děs v eteru

poslouchej,co ti brání...

Re: Hrůza a děs v eteru

Nikdo se ti smát nebude... Taky poslouchám vážnou hudbu. V poslední době velmi často, protože mi současná produkce leze na nervy wink
I když musím přiznat že se občas najede i nová písnička, která se mi líbí. Třeba muzika od Tomáše Kluse se velmi dobře poslouchá.

Spousty vážné mám doma na deskách a v perfektním stavu. To je teprve žůžo si pustit LPčko s Mozartem, Vivaldim, nebo Smetanou smile

Re: Hrůza a děs v eteru

myslim, ze klasika tady byla uz nejakou dobu pred nami a jeste nejakou dobu po nas bude smile jak to rekl werich s hornickem, dilo klasicke je dilo tak rikajic odolavajici zubu casu, takrikajic nemenne. podle me je kvalitni hudby je porad asi tak stejne (malo) jako vzdycky bylo, akorat ji neni tolik videt pres ty tuny s*acek vsude kolem.

btw. nevim, ze ktereho konce republiky kdo jste, ale tez vam vadi, ze na cro3 rikaji "konzert"? kua co to je za hnusne paslovo? to jako budou za chvili rikat [:konžertíno dé dur:]? kdyz uz ani cro3 nedokaze dodrzovat udrzovat takovou tu 100% spravnou cestinu, kam to spejeme? taky se vyskytuje cim dal vice (nejen u hostu) pouzivani cizojazycnych vyrazu. esteze pan Cech je nemennou stalici.

Re: Hrůza a děs v eteru

Jsem zvědavej, jestli nekdo za 100 let bude poslouchat třeba takovej "skvost jako třeba Mandrage Hledá se žena a jinej podobnej hnůj.... cool

Web

Re: Hrůza a děs v eteru

Já mám taky jeden postřeh. Nejedná se sice o hudbu, ale mluvené slovo. Je to fenomén posledních několika let, zhruba šesti. A bohužel je to čím dál víc "v kurzu". A totiž to, že politici, zpěváci při rozhovorech atd. a hlavně bohužel i moderátoři a zpravodajové, používají při mluvení pazvuk "e". Pustím si televizi ČT2 nebo ČT24, první co uslyším je "e". V rádiu, když mluví o počasí, zaslechneš několikrát "e". Když už je to někdy donebevolající, zkoušel jsem to počítat a napočítal jsem jich za 60 vteřin dvacet! Teda včetně opakování slov dvakrát po sobě. To má stejný význam jako to "e". Jsou to výroky typu: "...e situace v našem v našem financování podobných aktivit se e začíná na jedné jedné straně e přibilžovat e standardům v evropské evropské unii, ovšem na e na straně druhé ..." Tuhle větu jsem si vymyslel, ale takovéto výroky jsou dnes na běžném pořádku a jsou bohužel stále častější až se pomalu stávají standardem.

Ať mi nikdo neříká, že tihle lidé musejí tak moc při mluvení přemýšlet. Rádia jsou ale na druhé straně plná telefonátů normálních lidí (písničky na přání, inzerce, recepty, příběhy lidí atd.) a zajímavé je, že tito lidé z davu, kteří se svým hlasem neživí, mluví o dvě kategorie kultivovaněji.

Podle mě to je jenom móda nebo snaha ukázat svoji důležitost. Ale hlavně je to ubohost. Jsem přesvědčen, že to dělají úmyslně a ne spontánně. Spontánně to člověk udělá velmi sporadicky a ne pomalu za každým druhým slovem.

... i tohle je hrůza a děs v eteru.

Re: Hrůza a děs v eteru

Nevim jestli to tu nahodou nekdo drive nezminil (cele vlakno jsem teda necetl) ale sam mam velkej problem treba pri zpravach na komercnich tv s jejich pritomnym casem. Zpravy z celeho dne nekomentuji stylem co se stalo, ale jako by se to delo prave ted. O stylu jakym to predkladaji ani nemluve. Radeji ted ctu zpravodajske servery. Celkove jsem s denim dost nespokojen. Myslim, ze se to (nejen) u nas systemove ku*vi a jeste se mame na co "tesit".

Re: Hrůza a děs v eteru

to: jik
Přesně, ještě mě rozčiluje, když někdo jako vatu opakuje slova. Zkuste si vzpomenout na statistického Fischera.

Web

Re: Hrůza a děs v eteru

Tak som si spomenul ako raz Gabo Zelenay opisoval svojho kolegu z rádia. Mal 15 minútový vstup v ktorom hovoril na nejakú tému. Kolegovia si ho doberali ako dlho sa na danú tému pripravuje. On im na to povedal že sa vôbec nepripravuje a prijal stávku že nasledujúcu tému mu prezradia 5 minút pred začiatkom vysielania. Zasvietilo svetlo a pánko išiel celých 15 minút bez zaváhania (bez eeeeeee) a malo to hlavu aj pätu. Kde sú takí ľudia dnes?

Re: Hrůza a děs v eteru

Jo. Viděl jsem v televizi nějakou reportáž, kde paní říkala - cituji - ...takže nyní se nacházíme v podstatě na poli a v podstatě z toho kopce nad námi v podstatě v období dešťů v podstatě nám ta voda v podstatě teče do obce a v podstatě ti lidé v té části v podstatě...
Nepřeháním, zavolal jsem ženu aby to slyšela taky, je to sice půl roku, ale vzpomenu si na to kolikrát i dneska.

Re: Hrůza a děs v eteru

protoze dneska se snazi co nejvice priblizit "obycejnym lidem", nepovznaset se nad ne v nicem a nicim. na komercnich televizich pak musi byt predevsim hezci (tzn. nejlepe peroxid a silikon). to ma za nasledek, ze mluvi lide, kteri mluvit vubec neumi, nemaji spravnou vyslovnost a neumi mluvnici. jsteze se nekteri casem trochu zlepsi, ale porad je to tragedie. myslim, ze tim trpi hlavne takove ty ranni snidanove bloky. v lete jsem jeden kousek videl a estacil se divit. na sportovnich komentatorech mi vadi, ze vetsinou vypravi o necem uplne jinem, nez se deje v zavode. proste hresi na to, ze clovek ma oci a zavod/zapas sleduje sam, tak si tam neco melou. politici jsou kapitola sama o sobe, podle me jim premysleni dava opravdu tolik zabrat, ze pak  ee ee eeee mluvi eee eee eee asi eee tak...

kdyz pak nekdy slysim Plvarnu s Markem Ebenem, to je zvukovy balzam smile

Re: Hrůza a děs v eteru

jacq: Po stránce obsahu bych s tebou mohl víceméně mohl souhlasit. Ale gramatickou a jazykovou úrovní svého příspěvku jsi se posunul o několik koňských délek za ty kritizované moderátory. Žádná diakritika, chybí velká písmena na začítku vět a k tomu spousta překlepů. Číst to je utrpení. sad

Re: Hrůza a děs v eteru

jojo, kazu chleba, piju vino smile

Re: Hrůza a děs v eteru

a co takhle swissjazz.ch  ....... už v podstatě moc nic jinýho nejedu smile přes net i přes Hotbird a to je potom něco!! Někdy swisspop.ch

(upravil ondra Ch 1. 4. 2012 20:52)

Re: Hrůza a děs v eteru

Jestli příjde konec světa, tak na to vidím pozitivní jednu věc, že půjdou mimo nás do pekel i všechny ty podělaný rádia a zvláště haloo tady vohnoutovi!!!!!!! smile))
Já se nepovažuji za žádného intelektuála, jsem normální vesničan, ale opravdu nechápu jak může někdo posluchat něco tak prudce přiblblého jako je Impulz,prudce coolovitého jak EV2 a podobné, celý den a každý den, já mám po cca pátém zaznění slova impulzovi nebo evropa dvěěěě(vychlastaný hlas), chuť to rádio rozbít na molekuly,možná to jednoduše nevnímají, ale potom zůstává otázkou proč to poslochají....


Placený radiožurnál začíná hodně dohánět komerční flašinety, méně přiblblé znělky tam taky pořád točí dokola, koho to doprdele zajímá když žijou ze státního rozpočtu!  Že ze zpráv čiší vlezdobruselizmus?, koho chleba jíš toho píseň zpívej, jenže oni vlastně ujídají chleba nám všem.....
Ostatní stanice českého rozhlasu tak nějak ujdou, nebýt jich tak je v ČR rozhlasový přijímač v podstatě k ničemu.....čest vyjímkám....

Web

Re: Hrůza a děs v eteru

Nedávno jsem četl, že úroveň rozhlasového vysílání stoupá smile. Buďto to psal někdo od reklamy, nebo někdo, kdo už úplně zblbnul. Spíš bych řekl, že díky přiblblým vsuvkám, upoutávkám a stupidním reklamám klesá úroveň prožitku a tím pádem i chuť nějaké médium vůbec pustit. sad Rádio nebo televize - to je jedno.

Re: Hrůza a děs v eteru

http://www.videacesky.cz/hudebni-klipy- … jici-pisen

Poslouchal jsem dnes rádio v autě a tohle video z 90% vyjadřuje můj názor.

Re: Hrůza a děs v eteru

2 Fox_25 fakt dobrej kousek smile

Web

Re: Hrůza a děs v eteru

Rádia v pásmu FM neposlouchám již hezkou řádku let z výše popsaných důvodů, jen občas v autě když se mi zrovna nechce zapínat FM vysílač v mobilu anebo spěchám.  Před nedávnem jsem však v éteru narazil na slovenskou stanici D2 FM o které už tu někdo psal, si tak ladím a náhle mezi záplavou sraček slyším Beautiful Lies od B-Complex. To jsem okamžitě zbystřel a počkal až se prozraděj smile a vyplatilo se smile

Re: Hrůza a děs v eteru

B-Complex-a nedávno bežne hrávali na FM-ku, teda až moc.