Re: Hrůza a děs v eteru

Ako môžete počúvať ten zvukový zmrzačený odpad online ? nízky dátový tok , nekvalitné ADC prevoníky a pod..

Re: Hrůza a děs v eteru

Znovu otevírám toto téma, bohužel mě to nedá, přečetl jsem si 1984 od George Orwella a nějak jsem si to spojil s naší dnešní realitou a hlavně s našimi zdělovacímy prostředky...............už je to tady! cool To žvanění a příšerná hudba pro masy "prolétů" mě hrozně připomíná ony obrazovky z tohoto románu s jediným rozdílem,jde to vypnout.........:D

Web

Re: Hrůza a děs v eteru

to pry rekl werich: televize neni nepritel, televize se da vypnout smile to same plati i o radiu. film venujici se problematice sdelovacich prostredku je i obcan kane a par prvku se objevuje i v celkem modernim filmu dobrou noc a hodne stesti...

nedavno jsem zkusmo nahral par casovych useku v televizi a pak je porovnal v audacity. byl to hnus... posilal jsem to sem: http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi … amp;t=7559

co se tyce radii, dnes lze poslouchat asi jen cesky rozhlas a proglas (ovsem ten je nabozensky). s tim, ze cro1 se sazi probit mezi "uspesna radia". casto chodim po kancelarich a skoro v kazde je nejaky zdroj hluku, vetsinou generator ruzoveho sumu evropa2 nebo impuls.
celkem jsem si zvyknul v aute na cro3, doma na dvb-t obcas naladim cro2 ci leonardo. jinak radio neposloucham... neocekavam od radii zadnou kvalitu, mame to jen jako doplnkovy zvuk...

(upravil ondra Ch 16. 8. 2011 7:51)

Re: Hrůza a děs v eteru

Naše zpravodajstvý:
fakt:
v jaderné elektrárně Fukušima 1 našli při odklízení trosek místo kde byla naměřena dosud nějvyšší radioaktivita, dávkový příkon v tomto místě je okolo 10 Sv/hodinu, aby taky ne když je to pravděpodobně v okolí filtrů které mají zachycovat radioaktivní aerosoly, radioaktivita tam byla i dříve,ale to místo bylo pod troskami.Viz článek pana Wágnera http://osel.cz/index.php?clanek=5819

Naše TV Nova to podala takto:
http://tn.nova.cz/zpravy/zahranici/fuku … diaci.html

Lidi se musí udržovat ve stresu....

Web

Re: Hrůza a děs v eteru

Včera mi Baláž s Hubinákom rozšírili obzory, slovenska psychedelia 70tych rokov.
Eva Kostolanyiova & Orchester Gustava Broma:
http://www.youtube.com/watch?v=P0Ha68cSR3I

A ja meliem biele
zrno za vieckami
ked ho zomeliem
tak nebo prisni sa mi....

(upravil MilanTuma 30. 10. 2011 13:46)

Re: Hrůza a děs v eteru

Když už tu bylo o několik příspěvků zmíněno rádio Impuls, tak k tomu také něco napíši. Rádio Impuls má jednu z nejhorších kvalit signálu co se týče kvalitního podání. Změřená dynamika 5.5 dB, indikátory vybuzení signálu se drží stále nahoře. Nejnižší kmitočty signálu jsou zcela oříznuty, ostatní spektrum je kompresorem uměle zesíleno a ořezáváno u maximuma a tam se drží. Lidé to právě poslouchají z důvodu stability a zřetelnosti signálu při poslechu. Ale to, že se zcela zničí akustické podání nahrávky jim je zcela jedno jelikož to nemají s čím porovnat. Třeba osobně poslouchám cizá rádia s dynamikou 10 -11 dB a při testovacím přepnutí na zkažený Impuls je to sluchový šok a humus největšího kalibru.

Re: Hrůza a děs v eteru

Dnéééééés vám povííííméééé, jak to vlastně jéééééé, a těma našema méééédiama :- sou to teroristííííí! mad yikes cool

(upravil ondra Ch 3. 2. 2012 11:20)

Re: Hrůza a děs v eteru

Tyranie rádiem impulz v práci pokračuje, osnuji plán smile nechám se registrovat v té její vohnoutské soutěži "halo tady impulzovi" a pokud by mě náhodou zavolali, tak jim řeknu ať si laskavě ty jejich prachy vstrčí do řiti, a že bych byl štastný kdyby to jejich zasrané rádio zmizelo z eteru .... to by byla frajeřina lol

Pořád ty samé sračky co mě lezli na nervy už jako dítěti a oni to prezentují jako přednost.

Web

Re: Hrůza a děs v eteru

Ondra Ch - Jsme na tom podobně,... můj otec poslouchá impulz protože jsou tam "dopravní hlášení" to hlášebí je stejně vždy od někud z prahy a stojí za ho*. Jenže což o to nechá mě to i přeladit,.. ale ty ostatní rádia jako kiss, evropa, freečko, beat rádio ( taky nic moc ale cokoliv lepší jak impuls a poslouchání hovínek fanda a jeho hloupá česká banda apod. ) nemají vůbec takový signál,.. resp. pokud nejseš ve městě tak můžeš mít v autě co chceš a nic nechytneš,.. Ale haló tady impulzovi a česká diskotéka to chytneš i na konci světa,.. je to normální šikana tohleto ! Bych ten impuls odstřelil nejradši.

Re: Hrůza a děs v eteru

dopravni hlaseni jsou u nas naprosto tragicka, jeste se mi nestalo, ze by hlasili nejake prinosne informace. a kdyz uz nahodou neco hlasi, tak az pote, co uz v te kolone deset minut stojim. o trochu pouzitelnejsi jsou informace v GPS, ale u nas stale docela tragicke. kdyz to srovnam s rakouskem nebo nemeckem.
a co naprosto nechapu, jaky smysl maji hlaseni od ridicu, proc to nemuze zretelnym hlasem precist ten moderator v radiu a musi tam pustit ten sumici a prskajici zvuk mobilu, kteremu absolutne nejde rozumnet. o vyjadrovaci a radoby vtipne mluve soferu ani nemluvim.

nevim, jestli je nejhorsi impuls, evropa nebo frekvence, nejspise se predhaneji v tom, kdo vymysli este vetsi uchylarnu. jsem stastny clovek, ktery tato radia slysi pouze u nekoho v kanclu, ale nemuzu se zbavit pocitu, ze slysim vzdy a vsude porad to same dokola...

(upravil ondra Ch 3. 2. 2012 19:05)

Re: Hrůza a děs v eteru

Jsem rád, že nejsem sám, mě přijde, že už to není hudba, mluvené slovo, ale nekončící šum a lomoz. Je to všude, v práci, v každé hospodě, obchodě, v každém autě autobuse. Doma žádný FM tuner nemám, na co?....

Web

Re: Hrůza a děs v eteru

presne!
uz chapu, proc jsou lide unaveni, nervozni, vystresovani - zkuste poslouchat radio tri hodiny v kuse, jeste nejlepe na radiu 400W PMPO z kauflandu a zarucene vas z toho ruzoveho sumu zacne bolet hlava. fakt to znervoznuje a rusi (zejmena pri praci, kde je potreba pouzivat hlavu).
nicmene v supermarketech byva casto (snazim se vsimat si toho) velmi peclive vybrana hudba, aby lidi podnecovala k nakupovani. tam to neni tak hrozne. myslim, ze nektere retezce si tyhle sety nechavaji pripravovat za nemale penize, vcetne vhodne zvolene hlasitosti.

(upravil MilanTuma 4. 2. 2012 1:02)

Re: Hrůza a děs v eteru

UK Jazz Radio.   Dá se naladit ve Winampu, je to sice 96 kbit, ale indikátory úrovně signálu se krásně hýbou.  Zvukově na nenáročný poslech paráda oproti hnusu českého FM éteru. Další zajímavé rádio je KBC, alebo Rock over ocean, internet či 6095 kHz. To jsou úplně jiné a mnohem lepší stanice než otupělé a přiblblé Frekvence1, Evropa2, Impuls, Magic a bohužel i veřejnoprávní Čro1 či Čro2.

Re: Hrůza a děs v eteru

jacq: Dopravní informace jsou celkem hodnotný na radiu Beat. Nedokážu si dost dobře představit, že by moderátor ve špičce všechny telefonáty musel přetlumočit. To by byly o čtvrt hodiny dýl, než by to někdo přepsal..

Jinak v práci mě drtěj rádiem Blaník, naštěstí je to ve vedlejší místnosti, takže slyšim akorát slabě těch deset písniček, který opakujou každej den, ale moderátora ne. Když jsme měli půl roku zakázku na stereotypní robotickou práci, tak jsme ovšem Blatníka museli něčim přehlušit, jinak by to bylo o mozek... Mno museli jsme zvolit kompromis, takže hrál Hey - sice rock, ale taky playlist o 15ti songách, každej den skoro stejný, moderátoři ráno občas sranda, jinak ubohý. Bohužel (ne, vlastně naštěsí) radio Beat má ve svym repertoáru taky náročnější kousky, který někdo, kdo poslouchá Evropu 2, tak nějak nechápe.. smile

Takže co se mě týče, tak v autě buď MP3 nebo radio Beat, protože i 8GB mp3 se časem ohraje.. Na Beatu taky možná nějakej ten playlist bude, ale určitě ne celej den a navíc tak obsáhlej, že to není znát. Dopravní info hodnotný, ze zpráv se člověk taky něco dozví jo a mimochodem reklamy, když už jich je tam tolik, tak některý kousky vážně výborný. To opravdu člověk jinde neslyší.
Jinak doma rádia z netu, nejčastějc ale stejně Beat nebo český Radio 1 (což je vůbec alternativa bez playlistu, ale poslouchatelný jen někdy, vysílač v podstatě jen pro prahu a střední čechy). Na hudbě jsem naprosto závislý, takže doma mi nic nehraje jenom když spim nebo jsem pryč.

Re: Hrůza a děs v eteru

dust - náročnější kousky který někdo kdo poslouchá evropu 2 nechápe ? jsou to taky sra*ky to co je na beat rádiu smile jinak asi se shodnem v tom, že české rádia stojí za prd všecky

(upravil Martin 5. 2. 2012 12:36)

Re: Hrůza a děs v eteru

Ani mi to neříkejte, máme v práci tři režimi na poslech rádia. Když je tam ta mrcha vedoucí, tak chce celej den poslouchat radiožurnal(hnus blít) stokrát za dopoledne mají hlavní zprávy a playlist dokážu spočítat na prstech obou ruk, DĚS!!!! Když tam vedoucí s ředitelem nejsou, tak nastupuje mistr skladník, který jede  evropu 2, která mi taky leze krkem, tohle přece nemůžou poslouchat ani magoři v pubertě!!! No a když je tam ředitel a vedoucí je pryč, posloucháme radio BEAT a to je krom reklam naprosto supr rádio, poslouchám ho i v autě spolu s Rock radiem a nemůžu si to vynachválit. Dokonce se tam onehda v beatu omlouvali za ty otravný reklamy, ale že se nějak živit musí.... Tohle je gesto hodné dobrého rádia.

(upravil dust 6. 2. 2012 17:49)

Re: Hrůza a děs v eteru

Paull25 napsal:

dust - náročnější kousky který někdo kdo poslouchá evropu 2 nechápe ? jsou to taky sra*ky to co je na beat rádiu smile jinak asi se shodnem v tom, že české rádia stojí za prd všecky

Sory, to bylo myšlený jako konkrétní případ u nás z práce, ne všeobecně smile Jako evropu jsem možná ještě před pár lety taky poslouchal, ale přestalo mě to bavit. Dneska když to slyšim, tak je to v podstatě pořád stejný, jenom daj jinej beat nebo to nazpívá někdo jinej, ale vesměs pořád to samý dokola. Proto právě poslouchám Beat, kde se skladby oproti ostatním opakujou mnohem míň, ale i tak je to kompromis, někdy mě to poslouchat taky nebaví. Jenže, jak píšeš, u nás si pořádně nevybereš..

Martin: jo s těma reklama na Beatu jsem to taky někdy slyšel, to bylo dobrý gesto. A jak jsem psal, je dobrý když ty komerční občas proložej svejma kouskama, který bejvaj dost povedený.

Re: Hrůza a děs v eteru

Je to asi v tomto...:
http://www.youtube.com/watch?v=5Jr8bSL2r_k

Web

Re: Hrůza a děs v eteru

Podle mého se projevuje v eteru všeobecná "debilizace" a je to rok od roku horší. Co bylo pře deseti lety nemyslitelné je dnes naprosto běžné........

Web

Re: Hrůza a děs v eteru

Dobré video.

Web