Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Azs 222 (zdroj)

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 36]

(upravil Zdeněk03 21. 3. 2011 20:44)

Téma: Azs 222 (zdroj)

Dobrý večer
Mám doma zesilovač tesla azs 222 a chtěl bych upravit zdrojovou část a to hlavně filtraci . V původním zapojení jsou tam 2000uf na 50V .a asi uz vysychaji,protože ty basy co z toho lezou hučí a nejsou vůbec přirozené.Mám doma 10000uF/50V a chtěl bych je tam dát . Co by bylo ještě potřeba udělat kromě výměny diod v graetzu za schottky sb560 . a výměna pojistek ze 4A na 6,3A ??

URS3100,Technics SL-PG 470A, DAC-1 USB, HYPA-1 full, HYPA-17 MK2

Re: Azs 222 (zdroj)

Schéma:

http://www.pctun.czechian.net/AZS222/so … 222_01.jpg

zvětšil bych na těch 10mF a nic neřešil..

Web

Re: Azs 222 (zdroj)

No jo ale zvládnou ty původní diody co jsou greatzu tak velk nabíjecí proudy ?? byl bych nerad,kdyby došlo k prurazu

URS3100,Technics SL-PG 470A, DAC-1 USB, HYPA-1 full, HYPA-17 MK2

(upravil reeb 21. 3. 2011 21:43)

Re: Azs 222 (zdroj)

Jsou to 3A diody a to trafo neni zas tak tvrdé..

Jinak

http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=780

příp. tlačítko Hledat

Web

Re: Azs 222 (zdroj)

reeb Děkuji vám . A ještě jsem se chtěl zeptat jak by přišly poupravit rezistory v předzesilovači abych tam dal tandemový potenciometr misto chrastícího 100K tak nový  s hodnotou 10K ?? děkuji

URS3100,Technics SL-PG 470A, DAC-1 USB, HYPA-1 full, HYPA-17 MK2

(upravil Hordek 28. 6. 2014 12:23)

Re: Azs 222 (zdroj)

.

Re: Azs 222 (zdroj)

Špatně Hordeku, špatně...loudness jde vypnout, toho sis nevšim? Problém je někde úplně jinde...
Vyměnit poťák 100k za 10k je úplná blbost, navíc bych chtěl vidět, kde bys asi tak vzal slušný poťák TP289 10k/Y, tedy s odbočkou, když se nikdy sériově nevyráběl...Zvol TP289 25k/Y 60B, odpory a kondenzátory, připojené na odbočku potenciometru je třeba přepočítat a ať Tě neplete, že nestačí pouhé vynásobení či vydělení čtyřmi. Potenciometr 100k/Y má jiné vnitřní kapacity a kompenzuje se jinak, než 25k/Y, který je má vcelku zanedbatelné.

Web

(upravil Hordek 28. 6. 2014 12:23)

Re: Azs 222 (zdroj)

.

(upravil reeb 22. 3. 2011 0:13)

Re: Azs 222 (zdroj)

V korekcích přece..

Web

(upravil Hordek 28. 6. 2014 12:22)

Re: Azs 222 (zdroj)

.

(upravil sinclair 22. 3. 2011 11:56)

Re: Azs 222 (zdroj)

Nepouštějte se do toho bez patřičných zkušeností - ss vázané konce typu AZS nebo TW44 každou chybu trestají odpalem dnes již velmi obtížně sehnatelných darlingtonů. SB560 nebo SB5100 do zdroje lze dát, jsou na 5A a ještě se nějaká ta desetinka voltu ušetří. 2x10.000uF je tak asi rozumné maximum, při větších kapaitách to vyžaduje neúměrně zvětšit pojistky na sekundáru /při téhle kapacitě stačí T6,3A/, dávat tam 15.000uF nebo víc je už mrhání penězi bez valného užitku. Pojistky na výstupu bych klidně nechal, jen je třeba vyměnit pojistkové držáky za solidnější. Odpor té pojistky není tak velký, aby to ostře kontrastovalo s dlouhými 35um fólemi na desce, notabene DF nejvíc klesne na reproduktorovém kabelu, o špukách v bednách ani nemluvě. Pojistky jsou dostatečná ochrana, při průrazu nebo poruše konce, kdy se na výstupu objeví třeba cca 28V se do 4R zátěže spolehlivě přepálí.
Ochrany a zpožděné připojení zátěže s relé bych doporučil jen těm nejzkušenějším, kteří ví, co dělají a tím pádem nemají potřebu se na různých fórech ptát na zcela samozřejmé věci, jako je hrubé přepočítání loudnessu na jiný potenciometr.
Víc k tomu psát nebudu, nebo se to zas rozkopíruje po celém netu a nějaký laco pánbůhví odkud a ze které díry to bude kritizovat. Každý ať dělá, na co stačí a na co nestačí, to se stejně na fórech nenaučí.
Dejte si konec s korekcemi AZS223 do nějakého simulačního programu a zjistíte /možná/, proč má zesilovač tak blbý zvuk na basech - podotýkám, že to není ani pojistkami, ani izostatem ani dlouhými cestami po 35um cuprextitu a dokonce to není ani původními DIN reprozásuvkami.

Web

Re: Azs 222 (zdroj)

sinclair napsal:

Potenciometr 100k/Y má jiné vnitřní kapacity a kompenzuje se jinak, než 25k/Y, který je má vcelku zanedbatelné.

To s těma jinejma kapacitama myslíš Leoši vážně ?? A kolikpak dělají ty jiné kapacity, když s nimi počítáš ?

Re: Azs 222 (zdroj)

Leoš chtěl asi napsat, že se ty kapacity u vyššího odporu víc UPLATNÍ.

Web

Re: Azs 222 (zdroj)

Basy hučí i s vyplým loudnessem . Sinclairovi a ostatním moc děkuji za rady smile . všechny potřebné součástky už mám koupené. Tandemový potenciometr jsem sehnal ten samý co je v zesilovači od výroby,čili s hodnotou 100K/Y . Jiný v obchodě neměli. Ve čtvrtek to zbastlím a napíšu pak výslekdy.

URS3100,Technics SL-PG 470A, DAC-1 USB, HYPA-1 full, HYPA-17 MK2

Re: Azs 222 (zdroj)

Basy hučí asi díky zoxidovanýmu vypínači repráků (nevýkonový Isostat), který snižuje DF a může se chovat i jako nelinearita. Taky mi to jedna 223 dělala. Já bych upravil i kabeláž k přepínači a pak ke konektorům, ale nejmenovaný pán z Luhačovic by tady zase skákal, že to nemá cenu (byť to před lety sám doporučoval) smile Tak proklemuj aspoň ty tenké 0,4 mm cestičky mezi pájecími body kabeláže a přepínačem.
Pokud jsou zoxidované držáky pojistek a v nich nějaké pojistky špatných hodnot, taky to nebude bez vlivu.

U toho loudness aspoň vyměň odpory 3k9 za 5k6 a keramické 100n kondy za něco rozumnýho (stejně tak i kondy v Boucherotech).

Web

Re: Azs 222 (zdroj)

Opampe moc vám děkuji do boucherotu dám nové keramické kondíky s původními hodnotami (47p,a 22p) kabeláž určitě taky upravím smile izostat si ještě musím sehnat. pojistkové pouzdra jsem už koupil. jo a chtěl jsem se zeptat ty 100n kondy v loudnessu .. Můžu tam dát svitkové stejné kapacity ??

URS3100,Technics SL-PG 470A, DAC-1 USB, HYPA-1 full, HYPA-17 MK2

Re: Azs 222 (zdroj)

Boucherot je R-C kombinace na výstupu (10R-150n) a kondenzátory svitkové..

Web

Re: Azs 222 (zdroj)

Jj, víceméně libovolné foliáky (do Boucherotů raději nějaké s nižší indukčností). Ty keramiky mají asi +-30% toleranci a max. napětí 12,5V smile

Zkus ten isostat dočasně proklemovat, jestli to bude mít vliv. Dráty můžeš i nechat, průřezem tak nějak vyhoví, ale zkontroluj také to, jak jsou zapájené do desky. Někdy jsou defakto nepájitelné a drží jen silou vůle -> studeňáky. V tom případě vyměnit.

Pracuj precizně a s dobrým vercajkem, nezapomeň používat odsávačku, ať nedokurvíš plošný spoj. Nedrží nijak úžasně!

Web

Re: Azs 222 (zdroj)

Zítra si zesilovač vezmu do školy na dílnu smile tam máme veškeré potřebné vybavení.Vše provedu podle tvých rad a pak napíšu jak to dopadlo.

URS3100,Technics SL-PG 470A, DAC-1 USB, HYPA-1 full, HYPA-17 MK2

Re: Azs 222 (zdroj)

Tak jsem dnes provedl všechny úpravy co jste mi popsali smile. kondenzátory c23 a c24 jsem dal svitkové 100n (tesla (žluté). Do boucherotu jsem dal ty samé ale s hodnotou 150n, vyměnil jsem kondy 22p a 47p za nové. (ty už jsem dal keramiky). Odpory R43 a R44 jsem dal 5k6, dal jsem nové pojistkové pouzdra, nové kondy do filtrace a nové usměrňovací diody (schottky sb560 a ještě nový potenciometr na hlasitost. Na desce se mi pájelo pěkně smile S odsávačkou to šlo samo smile akorát mě sralo, že jsou vývody součástek v desce zahlé. Bál jsem se, že semi odloupnou cesty u potenciometru a u filtračních kondenzátorů, ale povedlo se to bez jakéhokoli poškození smile na izostatu (na repro) jsem odsál původní cín a dal nový. Ono celkově tam bylo dost studeňáků.
No pak jsem to zapnul a zvuk je jemější, potenciometr neškrtá, basy už nehučí, ba naopak jsou přesné smile.

http://s4.postimg.cc/50xlyfet5/6352_24032011079.jpg

URS3100,Technics SL-PG 470A, DAC-1 USB, HYPA-1 full, HYPA-17 MK2

Příspěvky [1 až 20 z 36]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Azs 222 (zdroj)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£