Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Toshiba SC-335, zahrievanie a praskot v reproduktoroch

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

(upravil mss 16. 3. 2011 23:11)

Téma: Toshiba SC-335, zahrievanie a praskot v reproduktoroch

Ahojte,

rad by Vas poprosil o pomoc pri identifikovani problemov, ktore trapia moj cerstvo kupeny bazarovy zosilovac Toshiba SC-335. Pri zapojeni do elektriky sa zacnu ozyvat sporadicke lupance a praskot do reproduktorov. V priebehu zhruba minut, ked za zahreje zosilovac, tieto lupance prestanu.

Mimochodom zosilovac je pri svojej prevadzke taky teply az horuci, ze clovek na nom neudrzi svoju dlan. Mam zapojene archaicke 3-pasmovky, na ktorych je zozadu stitok s 4-8 ohmami. Nechcem si znicit svoje druhe bedne smile

Po naslednom vypnuti a aj po vytiahnuti z elektriky sa lupance vracaju do reproduktorov a vyrusuju pri zaspavani. Naozaj su relativne hlasne. V prvu noc som sa na to par krat zlakol.

Nasledovne 2 otazky mam smile

1) Je taketo znacne zahrievanie pri danom modeli v poriadku?
2) Cim mozu byt lupance/praskot sposobene?

Vopred dik za Vas nazor,
Martin

(upravil reeb 16. 3. 2011 23:47)

Re: Toshiba SC-335, zahrievanie a praskot v reproduktoroch

Nejlíp sehnat si schéma a zjistit jestli je chyba ve zdroji, předzesilovači, korekcích, regulátoru hlasitosti nebo v koncovém stupni. První věc je zkontrolování ss pracovních bodů celého zesilovače, pokud má zesilovač symetrické napájení, mělo by být na výstupu cca 0V, plus mínus nějaký ofset. Jedná se o starší stroj takže projít mechanické části, přepínače, potáky, vystárlé elyty , konektory. Taky to může být výstřelový šum některého tranzistoru což se dá odhalit střídavým zahříváním a ochlazováním jednotlivých součástek (při zapnutém zesilovači). Fén s úzkým proudem horkého vzduchu+ ochlazovací sprej.  Praskání může dělat i nějaký keramický kondenzátor, nahradit typem na 500V.

Zahřívání bývá normální, kontrola klidového proudu napoví. Zároveň bývají u takovýchto zesilovačů vysušené elyty- nutný repas.

Web

(upravil sinclair 17. 3. 2011 2:33)

Re: Toshiba SC-335, zahrievanie a praskot v reproduktoroch

Prskání /pokud to dělají oba kanály/ může dělat třeba reference pro konce, která bývá společná, nakopnuté filtrační elyty, nakopnutý usměrňovač, prostě cokoli. Takto postižený přístroj by měl být na stole odborníka, na dálku je velmi těžko radit, co by to mohlo být. Něco napovídá i zřejmě silně zvýšený klidový proud, proto se tak zesilovač zahřívá. Raději to už nezapínej a odnes to někomu, kdo to dokáže opravit.
Pošli to reebovi nebo mně, moje servisní stránka je http://www.electronicservis.cz , jsou tam i telefony, tak mi můžeš zavolat co a jak.

Web

Re: Toshiba SC-335, zahrievanie a praskot v reproduktoroch

Diky za tipy.

Vidim, ze sa jedna o vec, ktoru by som sam nezvladol a skusim to poslat k Tebe, Sinclair, do Luhacovic asi niekedy v priebehu dvoch tyzdnov. Zavolal by som Ti vopred.

S pozdravom,
Martin

Re: Toshiba SC-335, zahrievanie a praskot v reproduktoroch

V pohodě, nebo to dovez Martinovi Kurpelovi z Trenčína /nick kurpelm/ a on mi to přiveze, v průběhu dvou týdnů sem určitě pojede.

Web

Re: Toshiba SC-335, zahrievanie a praskot v reproduktoroch

Dovoz je možný, v nedeľu by som sa v Luha rád zastavil...

Web

Re: Toshiba SC-335, zahrievanie a praskot v reproduktoroch

To je nahoda, ja byvam v Nemsovej pri Trencine smile

Dik, potesili ste ma smile

Martin

Re: Toshiba SC-335, zahrievanie a praskot v reproduktoroch

Tento týždeň robím nočné, niekedy poobede mi ho dovez do Trenčína na Juh a ja ho zadara dopravím k Sinclairovi. Ak teda chceš.

Web

(upravil sinclair 19. 8. 2011 0:50)

Re: Toshiba SC-335, zahrievanie a praskot v reproduktoroch

Víš, co je zvláštní? Že nikde na internetu nejde najít schéma předzesilovače SY-335, lze najít pouze koncák SC-335 a to ještě neúplný. A pak že na internetu je všecko....hovno tam je a ne všecko. Naštěstí jsem chybu v koncáku odhalil a opravil, ale to byla fakt z prdele klika.
Na konci to má po jednom páru 2SB688/2SD718, napájení +/- 39V, takže jednoznačně osmoohmový koncák. Měl jsem chuť tam dát páry 2SA1941/2SC5198, ale pak jsem si řekl, že jsme se na tom s majitelem nedohodli, tak jsen to  nechal v původním stavu. Až to bude v kupě, může si majitel na konec dát třeba MJW1302/3281:-)
Aparát to není žádná velká sláva, v korekcích a phono preampu jsou RC4558P, což je vskutku sračkový operák. Vyměnil jsem aspoň ten v korekcích za NJM4580DD.
Aparátek to je hezký, ty ručkové budíky v koncáku jsou moc pěkné, je to hezky podsvícené, prostě paráda.
Zítra to budu současně s THXem pana Pavlíka odesílat na Slovensko, je to bedna jak na hady, pošťačky budou mít radost....:-)

Krucifix, fakt nemáte někdo zbytečných 30-50ks TC205  220n/100V? To snad nikdo nemá.... a v EZK to kupovat nebudu, cena je tam naprosto nesmyslně nasazená /15Kč bez DPH/ a u Denkla taky. navíc Denkl má nějaké divné série těchto kondíků je to asi rok, co jsem tam kupoval 100n/250V a co se týče hodnot, byl obrovský problém vybrat páry pro stereo, hodnoty od zdi ke zdi, podle mě nějakej odpad z výroby.
Kupujte polystyrenové NDR kondíky za 0,30 Kč v Tipě, mnozí si dneska možná říkají "k čemu mi to bude". Například k tomu, abyste úspěšně zvládli stavbu např. Actidampu II, s moderními radiálními součástkami to vůbec nedáte do kupy.

Web

(upravil sinclair 22. 8. 2011 6:03)

Re: Toshiba SC-335, zahrievanie a praskot v reproduktoroch

Potřeboval bych se nějak zkontaktovat s panem Bernardem Halasem z Nemšové ohledně té krásné Toshiby. Chtěl bych to dneska odeslat, ale ty koncáky mi nedají spát.

Web

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Toshiba SC-335, zahrievanie a praskot v reproduktoroch

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£