Téma: Transiwatt TW40 DPS

Mám tento zesilovača desky jsou už dost doničeny napadlo mě udělat denky nové a osadit je novýma součástkama.

http://s19.postimg.cc/alnvjyz1r/6376_p1090098.jpg http://s19.postimg.cc/5bni6f46n/6376_p1090095.jpg

a kondenzátory C-111/211 114/214 115/215 117/217 (elyt. 5u/35V) nemůžu najít jakou mám místo nich použít hodnotu?

Re: Transiwatt TW40 DPS

Ahoj, pokud možno co nejbližší. Z dnešní řady hodnot kondenzátorů třeba 4m7.

(upravil marun 12. 3. 2011 12:32)

Re: Transiwatt TW40 DPS

díky pokusím se
EDIT: nebudu mudet kvuli tomu měnit i jiné hodnoty?

Re: Transiwatt TW40 DPS

marun:
Já bych se s novou deskou nesral... . Vyplatí se ti (časově , finančně ) koupit jinej TW .

Web

Re: Transiwatt TW40 DPS

Klidně tu hodnotu co jsem ti napsal použij. Taky se měnil kondenzátory, svého času ve svém TW, za tyto hodnotu. A nepozoroval jsem, že by to vadilo.

Re: Transiwatt TW40 DPS

voltik ty tranzistory z tw mám doma nepoužite dps už mám navrhly a nějaké desky doma mám a zbytek součástek vyjde na 300

(upravil Kovas 13. 3. 2011 9:00)

Re: Transiwatt TW40 DPS

Koupit novej TW se až moc nevyplatí, docela dost dobře může být ve stejném stavu... Takhle ho opraví a má silič na sakra dlouho. Desku bych raději udělal na chlup stejnou, možná jen poupravenou na nové radiály a podobně... Zas to pojede na Kcčkách kučku a Kdčkách? To už by bylo se vším všudy...

(upravil sinclair 12. 3. 2011 20:49)

Re: Transiwatt TW40 DPS

Někde mám ještě dokonce filmy na dps pro TW40, tenkrát jsem si dal tu práci, že jsem to tuší obkreslil z návodu a ve Fotoslužbě mi z toho udělali zrcadlový pozitiv. Ale kde to skončilo, ví bůh...poslední TW40 jsem stavěl někdy začátkem 80.let minulého století. Možná by sis mohl dát stejnou práci /ať víš, zač je bastlení loket/ a podle návodu na http://www.elektroakustika.cz/tw40.html  na pauzovací papír tuší a trubičkovým perem obkreslit desky a pak v nějaké fotoslužbě nechat udělat zrcadlové pozitivy /v návodu je to ze strany součástek/ a poslat je Kohoutovi, ať Ti z toho udělá desky. Možná, že Kohoutovi filmy na ty desky už dávno mají, bylo by třeba tam zavolat, říct jim číslo desky/každá deska z podniku Elektronika měla svoje šestimístné číslo/ a třeba budeš mít štěstí. Kohoutovi mají webovku http://volny.cz/plspoj
Tenkrát, zhruba v polovině 70.let, kdy se TW40 objevil se to nevyplatilo dělat, protože holé desky šly koupit ve Smečkách anebo potom v DOSSu ve Valašském Meziříčí za pár korun. Zmizely z prodeje v okamžiku, kdy se objevil TW140 Studio.

Web

Re: Transiwatt TW40 DPS

Ano kd a ku mám doma desku mám navrhnutou v ultiboardu a dělám ji uplně nanovo a kondenzátory chci použít ty co mají obě nohy dolů (myslím žě se menují radiální)

Re: Transiwatt TW40 DPS

Ano, ale ne proboha něco z GM, nedejbože HITANO... Jamicony na 105 stupňů by se daly zkousnout, ale i tak...

Re: Transiwatt TW40 DPS

A odkud bych měl vzít součástky? (já to totiž chtěl obědnat u GM)

Re: Transiwatt TW40 DPS

Minimálně www.ezk.cz

Web

Re: Transiwatt TW40 DPS

Semic Trade, Ecom ...

Web

Re: Transiwatt TW40 DPS

Když už to dělá na radiály, tak by možná bylo dobrý emitorový sledovač od korekcí oddělit svitkem Wima 4u7/16V a to samý do kolektorového děliče korekcí. Kondíky, které vedou k běžcům potenciometrů vypustit /zkratovat/. Ještě by to chtělo svitek před balanc a pak to možná přestane chrastit. Potenciometr hlasitosti doporučuju 100k/Y nebo menší, ideálně 25k/Y, pak je ovšem potřeba zvětšit výstupní svitkové kapacity korekčáku pro přenosku na těch cca 2u2/25V a za nimi pověsit proti zemi odpory okolo 47k, jinak to při přepnutí na přenosku práskne.

Web

Re: Transiwatt TW40 DPS

Korekční zesilovaš pro gramofon nebudu dělat pro mě je tam zbytečný a mezi které součástky dát ty svitky?

Re: Transiwatt TW40 DPS

Leoš to píše jasně, ne? Přece nechceš říct, že nepoznáš ani zapojení trandu se společným kolektorem...
Trošku OT: Jak jsou na tom kvalitativně TC206 svitky? Dají se použít jako vazební členy ?

Re: Transiwatt TW40 DPS

Zapojení tranzistorů se společným kolektorem je dralingtonovo zapojení (t-302/402 a t-303/403) a emitorové sledovač jsou asi t-304/404 a t-305/045 a TC206 tam nejsou všechny svitky (asi 8) jsou tc279

Re: Transiwatt TW40 DPS

Ej, chlape, špatně jsi mě pochopil, já ty TC 206 myslel jako náhradu, místo hovňáků, které se zde docela pravidelně vyskytují....

Re: Transiwatt TW40 DPS

Pokud se nepletu a TC206 jsou pěkné žluté válečky, bez rozpaků je použij, jsou to kvalitní MKT!

Web

(upravil Kovas 15. 3. 2011 11:36)

Re: Transiwatt TW40 DPS

Opamp: Dík, já byl jen na pochybách... Že cena byla stejná jak u hovnáku a přitom byl mnohem lepší... big_smile
marun: POkud se nemýlím, zapojení se společným kolektorem je právě emitorový sledovač, nebylo myšleno se společným kolektorem nakreslený ve schématu smile:-)