Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Rada s umístěním desek v krabici

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 30]

Téma: Rada s umístěním desek v krabici

Ahoj, řeším problém. chci se vejít s 2 deskama ( 175x125 mm ) do 3U krabice, jenže jak počítám tak počítám a nemůžu se vejít.
Můžu dát dvě desky nad sebe s tím, že desky budou 45 mm nad sebou . Každá deska bude mít svůj úhelník připevněný na chladič skříně zesilovače viz obrázek

Ale nejsem si jistej tím, jestli spodní deska ( což nejspíš bude ) teplotně ovlivňovat horní a tím i možná rozepínat termostat horní desky...
Jedná se o jožiho leach v4

Web

(upravil kazzatel 6. 3. 2011 0:02)

Re: Rada s umístěním desek v krabici

Máš evidentně předimenzovaný trafo a poddimenovanej chladič, proto ti to vypíná...nebo bude vypínat...

(upravil voltik 6. 3. 2011 1:31)

Re: Rada s umístěním desek v krabici

mistře, ještě nevypíná a doufám, že nebude.   Nemám krabici, zes dokončenej a vyzkoušenej v praxi .

E: Trafo mám 2x 40/0/40V / 10A

Web

(upravil kazzatel 6. 3. 2011 3:58)

Re: Rada s umístěním desek v krabici

S takovým trafem ti to dá odhadem 2x220-240W do čtyř, čili zmíněnej chladič je minimálně dvakrát poddimenzovanej...kdyby bylo trafo poloviční, dalo by ti to tak 2x200W a stejně by byl chladič poddimenzovanej, potřebuješ takový chladiče dva a ještě to bude taktak....ale komu není rady...

Re: Rada s umístěním desek v krabici

A mohl byste mi mistře poradit jak to udělat ?
Budu Vám přinejmenším vděčný

Web

Re: Rada s umístěním desek v krabici

tak udelej windtunel, jestli uz se ti tam vetsi chladice nevejdou... dneska uz se delaj i fakt tichy vetracky, takze by to nemuselo ani nijak rusit

(upravil voltik 6. 3. 2011 12:02)

Re: Rada s umístěním desek v krabici

možná by bylo lepší vybodnout se na 3U rack krabici a koupit o pět cm širší a tímpádem by byly desky po každé straně, trafo uprostřed  a nebylo by co řešit. Otázka kde tu krabici koupit . Mě napadá jen modushop a ten nemá .

Web

Re: Rada s umístěním desek v krabici

Nebo si ji sestav z plechů jak to tu mají někteří členové. Chladiče budou bočnice k nim připevníš plech jako přední a zadní panel. No a nakonec horní a dolní plech a na dno by jsi dal ještě pásovinu ke které by byl připevněn trafák. Možná bude problém kde plech koupit a nechat si jej nastříhat.

Re: Rada s umístěním desek v krabici

Honzo, to nechci, takovýhle krabice nejsou moc stabilní a já hošan z činžku nemám patřičné vybavení a upřímně ani moc času

Web

Re: Rada s umístěním desek v krabici

Aha, tak pak ještě koukni do EZK, jestli ti nějaká rozměrově vyhovuje: http://www.ezk.cz/krabicky_kovove.htm . Taky jsem tam kupoval krabici na zesík.

Re: Rada s umístěním desek v krabici

Potřebuješ minimálně tuhle krabici http://www.modushop.biz/ecommerce/cat079_l2.php?n=2, tj. 3U vejšku a 400 mm chladič ( ovšem z jednoho kusu, ne dělenej, jako to dělá Modus ), čili by sis ho musel koupit zvlášť... ovšem trafo je zbytečně předimenzovaný, stačilo by menší. Ideální je použít dvě menší, ale když už si myslíš, že ti jedno stačí, dej ho k zadnímu panelu a dopředu dej konce proti sobě - proto musíš mít chladič z jednoho kusu, aby teplo absorboval celej chladič, ne jen půlka. Převod tepla při nesymetrickým umístění konce na chladič není sice ideální, je nicméně možný, tak by to vyhovělo....

Re: Rada s umístěním desek v krabici

jasně, takže krabice
šířka 450 včetně chladičů, hloubka 400 a výška 120

http://img854.imageshack.us/img854/7177 … 613061.jpg

Na ty chladiče se zeptám, nezdá se mi z fotek, že by byly dělené.

Díky za pomoc Vám všem

Web

Re: Rada s umístěním desek v krabici

Tady máš ten typ chladiče co budeš potřebovat http://www.semic.cz/pasiva/B10_01.pdf, je to typ 8477. Zavolej do Semicu a dohodni se s nima, aby ti uřízli tu vejšku co budeš potřebovat..můžeš to případně sehnat i jinde...

Re: Rada s umístěním desek v krabici

Já mám Leache 4.5 v krabici z modu výška 3U, hloubka 300mm a uchladilo se to s kliďákem cca 70mA i po 8 hodinách nepřetržitého hraní.
Ty 300mm krabice mají ještě nedělené chladiče...

Web

Re: Rada s umístěním desek v krabici

Jenže máš menší trafo a možná i desky . Já mám trafo, že se prostě do 300 mm nevejdu hmm

Vodo když desky maj 175x125 mm a trafo průměr 160 mm je to pak těžký sad

Web

Re: Rada s umístěním desek v krabici

Desky mám menší a moje trafo má 151mm což je skoro totožné, já ho používal na krmení středovrchů v "PA" a myslím si, že pokud to budeš chtít na doma, tak by nevadilo umístit desky na stejné pozice jako jsem to udělal já. Tj až k zadní stěně. Rozložení tepla pak nebude nejideálnější, ale to už záleží od použití smile

Web

Re: Rada s umístěním desek v krabici

A co tak otočit tu druhou desku zrcadlově. Součástkama dolů a tranzistory na druhou stranu od původního chladiče na druhý chladič. Vycházím z tvého původního obrázku. Vedle trafa místo ještě je, pokud to máš trochu v měřítku. Navíc by ti vznikl tunel pro případný ventilátor, kdyby byl ten problém s chlazením.

Re: Rada s umístěním desek v krabici

Ventilátor je naprd, když fouká dovnitř na zadek chladiče, to akorát zasere vnitřek...ale už se na vás vyprdnu, kozám radit je ztráta času...

Re: Rada s umístěním desek v krabici

Bery: fotky máš v " fotogalerie Vašich ..." ?

George: taky možnost .  300 mm krabice bez chladičů a chladiče koupit dodatečně a nechat si je uříznout na velikost o málo menší než je samotná skříň nebo podle Mistra

Web

Re: Rada s umístěním desek v krabici

Nevim, ale buďto budu chladit pasivně, nebo aktivně pořádným tunelem:

http://s4.postimg.cc/gkk8zlkc9/87_spv_001.jpg

smile
Ale dělat něco co má žebra navrch a pak do toho ještě foukat... to je bastl jak hrom...

Web

Příspěvky [1 až 20 z 30]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Rada s umístěním desek v krabici

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£