Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Odrusovac signalu aneb galvanicke oddelovace

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 30 z 30]

Re: Odrusovac signalu aneb galvanicke oddelovace

A dá se někde sehnat jedno to " Vajíčko " ??,,,potřebuji jen mono . Mám to na doma, pouštím si muziku při práci na zahradě  a dnešní  komerční rádia se nedají poslouchat , je to samá reklama. Proto jsem koupil malý netbook, na baterku je to parádní , ale když připojím napájení , trochu to vrčí, není to hrůza , ale vrčí.

Re: Odrusovac signalu aneb galvanicke oddelovace

Zkus web blackout.sk, majitel toho webu, Peter Škunda svého času vajíčka prodával.

Web

Re: Odrusovac signalu aneb galvanicke oddelovace

Dá se něco jako vajíčko vytěžit z novějších televizí? Konkrétně Tesla Color 110ST

Re: Odrusovac signalu aneb galvanicke oddelovace

Pokiaľ sa dobre pamätám tak nie.

Web

Re: Odrusovac signalu aneb galvanicke oddelovace

Z ČERNOBÍLÝCH televizorů se dá použít jenom ten typ, kde v televizoru byl ještě řádkový rozklad, zvuk a konec snímkového rozkladu elektronkový. Odpory a kondenzátory vykuchat a zkusit případně trafo i otočit /má převodní poměr asi 1:3/. V každém případě musí být pak umístěno v silnostěnné kovové krabičce a ani jeden pól VSTUPU transformátoru od PC nesmí být spojen s kostrou, kostru spojit s jedním pólem výstupu pro zesilovač. To znamená izolovaný jack nebo cinche na vstupu, na výstupu mohou být cinche spojené s kostrou krabičky a obrubou trafa.
Podotýkám, že toto trafo je pouze nouzové řešení, i když v mnoha případech pomáhá /používá je např. Kocík z Prodance/ a skutečný oddělovací transformátor v permalloyovém krytu /vajíčko/ nikdy nenahradí.
Škunda nabízel vajíčka za 10 eur, já jsem ochoten jedno pustit za 150Kč + poštovné.

Web

Re: Odrusovac signalu aneb galvanicke oddelovace

Zkoušel někdo?

http://www.dexon.cz/katalog/profesional … filtr.html

Web

(upravil JoinerNet 23. 3. 2011 21:49)

Re: Odrusovac signalu aneb galvanicke oddelovace

sinclair: Já bych to vajíčko vzal, podrobnosti napíši na Tvůj email.

Re: Odrusovac signalu aneb galvanicke oddelovace

Tak mám převodní tráfko doma smile  jen se chce zeptat, jak to zapojt. Mám zapojení modrá/červená  a druhá strana černá/zelená. Kde je vstup ?Nebo to je jedno ? Dík za info

Re: Odrusovac signalu aneb galvanicke oddelovace

Izolovaný vstup je modrá-červená, výstup je zelená-černá, žlutá se spojuje s černou /žlutá je kostra plechů trafa/. Jen ještě jednou připomínám, že vstup musí být od výstupu bezpečně galvanicky oddělený, tzn. izolovaný cinch, izolačními podložkami izolovaný jack apod. Kostra krabičky se spojuje s černým-žlutým drátem, živý ve fázi s červeným je zelený.

Web

Re: Odrusovac signalu aneb galvanicke oddelovace

Sinclair : díky za pomoc smile

Tak jsem to dneska zapojil a nic ,, škrčí v tom dál. Zjistil jsem, že je v tom zesáku rušení i když odpojím audio vstup z netbooku, takže to musí jít s toho napáječe netbooku po síti. Otestoval jsem nějaký odrušovací člen z PC zdroje a nic nepomohlo. Jak jsem s tím laboroval, přehodil jsem v zesáku fázi a nulák , teď je to o 90% lepší, jen při plném vybuzení zesáku je to trochu slyšet .Krabici toho zesáku mám z Abetu (HPL - vysokotlakého laminátu), takže uzemnit to nejde.

Příspěvky [21 až 30 z 30]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Ostatní technika » Odrusovac signalu aneb galvanicke oddelovace

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£