Re: Použítí tranzistorů mj21194

No tak to nevadí klidně si postavím i 2 páry aspon budu mít nahradní kdyby došlo k nějaké chybě big_smile Já vým že moje skušenosti nejsou nijak velké ale hrozně mě to baví a rád se učím a rád bych z nich něco postavil když mi tu zbyly.Tedka mám na stole tu AUJ 637 a upravil jsem jí podle tvého návodu a jede jak hutě ješte jsem dodělal ss ochranu a ještě pár drobností a bude hotová a rád bych začal stavět neco jiného.opravdu moc díky za rady

Re: Použítí tranzistorů mj21194

Mám dva KC809 dva KC810 a ty KC811 bych možná taky nikde našel.Jaké zapojení maš na mysly nalimko33?

Re: Použítí tranzistorů mj21194

Kazzatelova DPA280 s kvazikomplementárnym koncom...

Re: Použítí tranzistorů mj21194

A měl bys na ní zapojení?A kolik výkonu to dodá?díky

Re: Použítí tranzistorů mj21194

schému by som musel nakresliť. pri +/-60V by to mohlo dať 250W/4R - dva páry MJ21194

na čo ten zos vlastne potrebuješ?

Re: Použítí tranzistorů mj21194

Abych ti řek pravdu tak ani ten zesík nepotřebuju mám ted 8kw v pa zesíkách ale rád bych si postavil něco svého a když mi zbyly ty tranzistory a trafo cca 1000w tak bych to rád využil byl bys tak hodný a překreslil to?

Re: Použítí tranzistorů mj21194

prekresliť to môžem - ale až večer...
ešte je tu jedna možnosť - prerobiť na kvazoša PA300... len ten je dosť pomalý...
http://audioweb.cz/uploads/thumbs/6010_pa300_sch.gif

Re: Použítí tranzistorů mj21194

Jo to by taky šlo ale já nemám tolik skušeností abych si dovolil náké upravy.diky

Re: Použítí tranzistorů mj21194

to ani ja - ale nakresliť to môžem...

večer prekreslím PA300.

Re: Použítí tranzistorů mj21194

Ok a desku k tomu nemáš?

Re: Použítí tranzistorů mj21194

Powerbase 300 je zesilovač na hovno a v kvazi bude ještě horší...

Web

Re: Použítí tranzistorů mj21194

ja to viem Leoši... čo mám teda skúsiť nakresliť?

Re: Použítí tranzistorů mj21194

Mě je to jedno pánové co budu stavět jde mi o to aby to šlapalo dobře s přijatelným zvukem a dodalo náký ten wat big_smile

Re: Použítí tranzistorů mj21194

ja večer niečo nakreslím...

Re: Použítí tranzistorů mj21194

A myslíš, že ti to sem někdo přinese i s deskou na stříbrném podnose?
Trochu se snaž sám, ale nalimko je takový dobrák, že ti toho Vrábláka určitě nakreslí.
Ovšem výsledné osazení polovodiči bude tak trochu oříšek, ty BDčka nebudou kvůli Uceo stačit. Pak už zase jedině můstek a to pro začátečníka nebo laika není moc dobrá volba.
Mně se v jednom upravovaném vrábelském koncáku osvědčily 2SA940A/2SC2073A od firmy PMC, ovšem je to už déle a netuším, zda půjdou ještě sehnat a od jedné firmy. Spoustu tohohle staršího šrotu dělá CDIL, na to pozor, to rozhodně nedoporučuju používat.

Web

Re: Použítí tranzistorů mj21194

To ani nečekám že mi to tu nikdo přinese i deskou jen prosím o radu jaké zapojení bude nejlepší a čím to osadit jako budiče atd a kdyby to nahodou měl nidko i deskou tím lip když ne tak se jí pokusím navrhnout sám.díky za rady

(upravil sinclair 10. 3. 2011 14:24)

Re: Použítí tranzistorů mj21194

Tranzistory 2SA940/2SC2073 má na skladě Avelmak, zkusil bych koupit pár kousků tam a otestovat, hlavně na Uceo a druhý průraz.
Je to blbý, připomíná to situaci "mám kola a převodovku, vymyslete mi k tomu nějaké auto"...
Obvodařina, návrhy a odladění nejsou ani lehká, ani levná práce, to asi potvrdí každý, kdo dělal něco svého...

Web

Re: Použítí tranzistorů mj21194

Jo to není problém a to zapojení teda to AZK220 nebo ten powerbase? ? Stěmito budiči?

Re: Použítí tranzistorů mj21194

ja skusím to DPA280 + kvazikoniec... uvidíme čo na to povie Leoš...

Re: Použítí tranzistorů mj21194

Ok moc díky že mi pomaháte