Téma: Použítí tranzistorů mj21194

Zdravím chtěl bych vás moc poprosit zda by ste někdo nevěděli o nákém zapojení zesilovače do kterého by šly použít tranzistory MJ21194? Mám jich 12 kusů a měli by být i parované díky za rady

Re: Použítí tranzistorů mj21194

Pokud máš jak NPN tak PNP, tak mě hned jako první napadá zesilovač LEACH.

Web

Re: Použítí tranzistorů mj21194

Právě žě mám jen NPN jinak bych šel samozdřejmě do leacha.V zesilovačí z kterého je mám byly jen npn asi kvazikomplementár tak mě napadlo udělat z nich náký jiný zesik.Protožě původní zesík má rosekané smd obvody a prý se to nevyplatí opravovat. díky za rady

Re: Použítí tranzistorů mj21194

Seš Massa Bob, Lakatoši ? smile

Re: Použítí tranzistorů mj21194

kazzatel napsal:

Seš Massa Bob, Lakatoši ? smile

Nevím co tím myslyš?

Re: Použítí tranzistorů mj21194

Moderátory bych poprosil o přesunutí do chlívku. Pokud někdo, kdo chce poradit, není schopen napsat jednu větu bez pěti hrubek, patří do chlíva.
Jiak by Ti nejlíp poradil asi Gavin Milarr, ten dělal kvazikomplementár na nějaké šikovné malé desce a chodilo mu to prý bezvadně s KD503, tak to bude chodit i s tímhle. Hlavně si dej pozor, aby některý z nich nebyl načatý, jinak si odflákneš zbytek případného zesilovače.

Web

(upravil lakatospejslos 25. 2. 2011 16:09)

Re: Použítí tranzistorů mj21194

Předem se omlouvám za ty chyby ale čeština mi nikdy nešla.chtěl bych se zeptat kde bych sehnal toho Gavin Milarr mě to nic neříká díky za rady

Re: Použítí tranzistorů mj21194

A co zkusit Gůgl a hned potom místní vyhledavač ?!
Malá oprava - správně je to "Gavin Milarrr" (se třema rrr).

Re: Použítí tranzistorů mj21194

Aha proto jsem nic nenašel díky

Re: Použítí tranzistorů mj21194

Ještě bych měl dotas daly by se tyto tranzistory použít do modulu AUJ637? popřípadně s vyšším napětím aby to dalo větší výkon díky za rady

Re: Použítí tranzistorů mj21194

Pouhou výměnou koncových tranzistorů, byť za výkonnější, větší výkon z toho zesilovače nedostaneš. Výkon je limitován napájecím napětím toho zesilovače a hlavně dovoleným napětím použitých polovodičů, přičemž na místě rozkmitového zesilovače /KD338/ se zřejmě spoléhalo na rezervy z výroby, protože dovolené Uceo KD338 je jen 80V a napájecí napětí AUJ637 na dnešní síti dosahuje až +/-43V.
Požádej Gavina Milarrra, ať ti pošle podklady k desce na svůj kvazikomplement, měl to poměrně hezky udělaný a učesaný s koncáky na desce.

Web

Re: Použítí tranzistorů mj21194

Gavina Milarrra jsem požádal ale zatím bez odezvy a už je to delší dobu.Mám právě dvě desky těchto modulů tak mě napadlo předělat je na tyto tranzistory je to reálné když by se vyměnily i budiče?Nebo bude lepší skusit sehnat jiné zapojení? mnohokrák děkuji

Re: Použítí tranzistorů mj21194

Leoši toto si mal na mysli?
http://audioweb.cz/uploads/thumbs/6010_quasit_obr.jpg
http://audioweb.cz/uploads/thumbs/6010_quasit_sch.png

Re: Použítí tranzistorů mj21194

Jo, myslím že je to ono. Fotka i schéma jsou Gavinovy. Nejspíš ho zastihneš na chatu v Hospůdce u Amplionu, chodí tam. Neměl by být problém poslat Ti layout nebo soubory z Eaglu, Gavin těch desek určitě dělal víc. Jsou to defacto přeosazené Vráble, trochu odkompenzované, aby to nebylo tak pomalý. Jinak pokud Gavin nebude chtít, zkopíruj koncák Vráble, já Ti pak poradím, jak na kompenzace, aby to nebylo tak pomalý. Dá se to místo KD337/338 přeosadit i těmi BDčky, chová se to s nima slušně. Akorát je blbý, že do kazikomplu je takových tranzistorů škoda...

Web

Re: Použítí tranzistorů mj21194

Sinclaire jaké zapojení máš na mysly tim koncákem vráble? Myslíš ten AUJ637? díky

(upravil sinclair 10. 3. 2011 4:17)

Re: Použítí tranzistorů mj21194

Ne, nemyslím AUJ637, ta je příliš specifická, protože obsahuje navíc i součástky a spoje pro paralelní chod ve výkonových stojanech.
Myslel jsem třeba zapojení jedné výkonové desky třeba z AZK220, která je dělaná na 2 páry konců a s těmihle koncovými tranzistory a výkonnějšími budiči /BD243C-BD244C/ by mohla s příslušným zdrojem a chlazením pracovat i do 2 ohmů.

Web

(upravil nalimko33 10. 3. 2011 9:57)

Re: Použítí tranzistorů mj21194

tu to je:
http://audioweb.cz/uploads/thumbs/6010_220.jpg
EDIT

Re: Použítí tranzistorů mj21194

Ahoj tak jsem našel další kousky techto tranzistorů z jiného zesíku takže jich mám 17 a myslel jsem že bych jich použil 4 páry na kanál šlo by upravit to zapojení té AKZ220?jinak moc díky za rady a omlouvám se kdybych měl náky hloupí dotaz.

Re: Použítí tranzistorů mj21194

No jistě, pokud si navrhneš vlastní desku a použiješ ostatní polovodiče takové, aby snesly zvýšení napájecího napětí a aby tedy čtyři paralelní páry měly nějaký význam. Čtyřmi paralelními páry při zachování původního napájení si výkonově nepomůžeš.
Ještě mě napadá Sedlákova SDA500, ale tu jsem měl občas problémy rozchodit i já, navíc k tomu není deska...
Budeš asi muset tranzistory uložit do krabičky v šuplíku a počkat, až toho o zesilovačích budeš vědět víc.

Web

Re: Použítí tranzistorů mj21194

KC811 máš? bez nich to vraj nejde... chceš tie tranzistory naozaj využiť? napadlo mi jedno riešenie ale musel by som to prekresliť do Eaglu...