Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Ostatní technika » tube phono preamp

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 35]

Téma: tube phono preamp

cawte,oplati sa to postavit? lampy mam http://members.aol.com/sbench101/Preamps/RIAA5.gif

Web

Re: tube phono preamp

Já mám vyzkoušené zapojení JJ243, funguje, naprostá pohoda!

Re: tube phono preamp

je niekde na nete aj schema? jaksi som ju nenasiel

Web

Re: tube phono preamp

No jasně, na netu je úúúplně všecko.

Web

(upravil right13 17. 8. 2007 23:35)

Re: tube phono preamp

to sinclair....to vazne pochybujem , schema na tvoj aldaxa tam nie je,pokym ju tam nejaky ko*ot neda smile

Web

Re: tube phono preamp

načo je schéma, keď nie su vedomosti navrhnúť tomu dostatočne dobrú DPS smile

Web

Re: tube phono preamp

Schema na JJ243 bola zverejnena v Lamparni.

Re: tube phono preamp

redyuri to mas pravdu. co je preboha lamparen?

Web

Re: tube phono preamp

Taková dost pochybná knížka, kterou vydal tuším BEN.

Web

Re: tube phono preamp

A česko-slovenští bastlíři jsou čím dál víc informovanější...

Web

(upravil right13 9. 9. 2007 13:18)

Re: tube phono preamp

prosim vas,skusam zohnat tu knizku,ale BEN take nieco nevydal.mohli by ste mi niekto povedat co je to zac? alebo mohli by ste mi odporucit nejaku dobru literaturu o elektronkach?


P.S uz som nasiel nazov Lampárna aneb Co to zkusit s elektronkami? ale mohli by ste poradit este nejaku dobru literaturu

Web

Re: tube phono preamp

Prď na nějakou Lampárnu a navštiv nějakou větší knihovnu nebo antikvariat,kup nějako starou poctivou literaturu,kde se dozvíš víc než v těchto rychlokvaškách,dnes už s elkami nikdo neumí dělat,až na pár vyjímek..........Sinclair určitě napíše pár titulů ,které stojí za to............

Web

Re: tube phono preamp

Například :

Lukeš : Věrný zvuk
Jurkovič-Škrovánek : Príručka nízkofrekvenčnej techniky

Web

Re: tube phono preamp

dakujem vam,skusim zohnat tie knizky .este taka otazocka,nahodou v nejakom starom amaterskom nebolo nic o elektronkach? v nejakych 70-80 rokoch?

Web

Re: tube phono preamp

Když už, tak v 60. letech... Třeba Janda publikoval poměrně zajímavý PPP konce s televizníma pentodama... a abych nezapomněl - už tehdy jsem v nějakým amáru našel koncepci sterea se subem - postavený kompletně na lampách a tehdejších reprákách smile

KDYBYSTE MĚLI NĚKDO TOHO LUKEŠE NA PRODEJ, DEJTE MI VĚDĚT, DÍKY!!!

Web

Re: tube phono preamp

ja sa tiez pridavam,tiez by som ho rad dakde zohnal.

Web

Re: tube phono preamp

az je to taka mala tenka kniha s cervenym obalom tak ju mam doma a je to zaujimave citanie , ked budem mat cas tak ju mozno naskenujem a uploadnem niekam ked budete chciet

Re: tube phono preamp

Stavěl jsem elektronkové zesilovače naposledy v roce 1963. Pak už jsem to považoval za pasé. Vedla mě Lukešova kniha "Věrný zvuk", ale v té době jsem to uměl i navrhnout. Nikdo tady nepřipomenul F. Hlavu na netu, najde se tam dost inspirace. Přidávám se k Sinclairovi, elektrika podle mě zabíjí rychle, ale ne bezbolestně, bez slušné praxe je to nesmysl zkoušet. Nechci nikoho poučovat, přesto před stavbou elektronkových zesilovačů doporučuji jistou opatrnost. Mám s tím docela zkušenost, doporučuji podívat se na hybridy, na vstupu na př. ECC88, výstup FET s proudovým buzením v A třídě, umí to BORBELY. Ušetří to spoustu problémů, a také peněz s výstupními transformátory. Jako sluchátkový zesilovač to hraje slušně. Zkoušel jsem to.
Honza

Re: tube phono preamp

Tom.boyi, Lukeš je poměrně silná kniha/3,5cm/ formátu cca A5 a asi 400 stranách. S něčím si to pleteš.

Web

Re: tube phono preamp

je to ona, 100%, som ju vecer este vyhrabal medzi knihami a ma cervene dosky, asi zhruba tie 3 cm, na obale z vrchu napisane Lukes a velkym Verny zvuk smile

Příspěvky [1 až 20 z 35]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » tube phono preamp

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£