1

Téma: Řada SHAN

Může mi někdo znalý říct, co se to v Shanu vlastně stalo, že dělají absolutně něco jiného (obyčejného a ošklivého) než dřív? kde jsou ty Apola, Emoušny... to byl ShaN

http://www.shan.cz/bejzik-line.html

Web

2

Re: Řada SHAN

co se stalo ?? jednoduchá věc : značku koupil někdo jinej.

3

přetáhl firmu na Moravu,posledně jak jsme tam byli tak z řeči to vypadá,  že se s někým nepohodl,značku si vzal sebou a stím i nová nabídka.
Já jsem si vzal funglovky apolla 250 ze skladu z Prahy asi poslední vyrobené kusy, ještě jsem je ani nezapojil, třeba zahořet a není času.
http://www12.picfront.org/picture/BM3A2TW2qjf/thb/apollo.jpg

4

se možná snaží zalíbit "konzumnímu trhu"

5 ...editoval Benazi (5. 2. 2011 21:50)

kopni do vrtule a zajed si poslechnout,studio nemáš daleko.

6

Ty bejziky jsou teda nepěkné smile

Web

7

zvukově ale ok.

8 ...editoval Timerobber (6. 2. 2011 12:39)

Společnost Shan definitivně skončila někdy koncem roku 2002. Jakékoliv jiné domněnky jsou mylné.
Důvody uvádět nebudu, stalo se toho více, avšak rozhodně to nebylo obchodní či technickou neschopností jejích členů.
Všichni členové firmy, včetně mě (působil jsem tam přes 2 roky), se rozešli do všech stran za novými zaměstnáními a životy.
Když se tam ke konci odvážely a likvidovaly všechny ty věci, související s výrobou reproduktorů, bylo mi z toho moc smutno, těžko se to popisuje. Bylo to krásné místo, v regálech kvalitní měniče, všude vůně dřeva a laku, však to znáte..
Po nějaké době prodal hlavní protagonista, Standa Votlučka název Shan a výrobní šablony firmě Zeroxx, která z tohoto (oproti velkým zálohám) zákazníkům občas něco vyrobila, ale byly to vážně kusové akce..
Zeroxx se zanedlouho položil kvůli dluhům a o názvu Shan jsem dlouho neslyšel. Až nedávno jsem se doslechl, že ten název koupil nějaký nadšený syn varhaníka či co, který chce dělat reprosoustavy. Výrobní šablony a návrhy jsou již delší dobu kvůli nedostupnosti tehdejších měničů nepoužitelné, tedy používá se pouze značka a reprosoustavy se vyvinuly nové. Rozhodně fandím snaze vyrábět něco českého a oživit značku, avšak nesdílím příliš texty na současných www stránkách, které se odkazují na tvrdé zkušenosti již z 90. let.. Současný majitel nemá s těmi původními nic společného a původní výroba, zkušenosti a lidé s novým projektem nesouvisí.
Od Standy Votlučky jsem se naučil strašné moc o reprosoustavách a jak se vyvíjejí, největší kalibr byl ale Petr Větrovský, mistr technologie - ten mi předal úplně všechno, co dnes vím o technické konstrukci jako takové. Dělal předtím letadla, takže mě naučil mnoho z oblasti kompozitních materiálů, jak se co chová, jak se co aplikuje a obrábí.. Mám sice vzdělání technického směru, ale tohle byla škola života a nedá se to s ničím srovnat...
Dodnes jsou všichni z původního Shanu mými největšími přáteli, mrzí mě jedině, že se s nimi z nedostatku času nemohu tak často vídat.
Když to tehdy skončilo, řekl jsem Standovi, že se jednou pokusím pokračovat v tom, co se jemu nepodařilo. A dnes fandím i synovi varhaníka, protože na vlastní kůži vím, co je to začínat s ničím, spát několik hodin denně, nemít čas na nic, ani na rodinu. Jen doufat, že si vaší dřiny někdo všimne. Pokud má ta práce něco navíc, šance tu je.

9

jo,tak přesně tohle fakt nesnáším ..někdo koupí značku (všechno ostatní se změní) a začne machrovat jak jsou skvělí a jakou mají tradici a kolik usilí do toho vložili ... vpodstatě je to podvod na zákázníka.. ale legální.. tak kde to jsme..
přijde mi to jako hnusny hienysmus a ,že je ho všude kolem víc než plno ...

10 ...editoval Timerobber (6. 2. 2011 19:01)

Takhle bych to nehodnotil, podívej ten člověk za ten název zaplatil a nemyslím si, že by to byla otázka nějakého kalkulu..
Nesoudil bych člověka, kterého jsem nikdy neviděl a neznám ho. Naopak to vidím pozitivně, myslím si, že je to člověk zapálený, nadšený a investoval všechno co má - do toho, aby ten název zase sloužil svému účelu - reprobednám.
Konstatování, že nový projekt nesouvisí se starou gardou nebyl myšlen nějak zle. Odkaz na předchozí historii se používá dost často.
Existuje mnoho značek, například u motorek, které zanikly (Indian, Norton, Voxan, Munch) a opět vznikly jen proto, že přišel nějaký snílek a proměnil svůj sen ve skutečnost.. A ty mašiny jsou stejně dobré, naopak mnohem lepší.
Věci o Shanu jsem napsal jen pro info, určitě nebylo záměrem nějak kritizovat tuhle novou generaci. Ten člověk na tom makal poctivě před tím, než to vzniklo, během vzniku a makat na tom bude dál, aby to k něčemu bylo. Vím o čem mluvím, smést ze stolu se dá věci snadno a dělat závěry také, ale o tom, kolik práce co dá, si každej musí uvědomit..

11

Timerobber: aj keď tu je to OT, aj tak by som rád poprosil o foto tvojho momentálneho výtvoru. Časopis kde je model mám objednaný, ale neviem vydržať smile

12

Nový majitel velice galantní, obětavý človek pro zákazníka vše, studio má velice pěkné,a k soustavám mohu říct akorát jedno aspon já,velice dobrý zvuk všech beden perfektní naladění i když vzhled se nebude někomu líbit ,ale na zakázku udělá i v dýze,posledně jsme si nechali pustit 2 a půl pásmo arn 188 +tonsil 10/80t a šel jsem do kolen co jde vytvořit,za láce ceny měničů.ale za předpokladu mistra.

13

Taky se přidám k timerobberovi - koupit značku je naprosto korektní. Použité měniče taky odpovídají kategorii , tak proč ne....

14

Dobrá v tomhle připadě to třeba muže být ok,nechtel jsme se nikoho dotknout ani jsem to nemyslel zle zrovna v tomhle připade, ale co třeva takový Prim .. přiznejme si ,že je naprosto běžné jinde,že čínan koupí značku ke ktere maji lidi zažitu duveru v kvalitu a začne pod ní prodávat ten svůj šmejd, otom,že se tohle děje tu snad nikoho nemusím přesvedčovat. smile

15

to samé hrozí i při stejném majiteli (nebo taky při generační výměně).... taky jsem to už několikrát viděl.

16 ...editoval angulos (7. 2. 2011 0:27)

Ja tomuto náhodou fandíma a držím palce do ďalšieho vývoja.Čo sa dizajnu týka nie pre každého je to asi príťažlivé ale mne sa páčia.Určite by som si na ne zvykol.A pre mňa ostáva vždy zvuk na prvom mieste a až potom dizajn.Mať tie najvačšie doma tak skáčem dva metre.

17

Pokud je značkou Prim myšlena hodinářská firma, tak je zmínka o Číně jaksi lichá.