Téma: PC na jednoduché operace

Zdravím,
před časem jsem se pověřil úkolem sestavit přítulce jakýsi PC, jelikož její "totální šrot" co nevidět doslouží (nafouklé kondenzátory atd.).
Našel jsem tedy doma desku AsRock 4coredual sata 2, osadil CPU E2200, k tomu 2GBDDR2 667MHz a grafiku Inno3D geforce 8400GS, kterou jsem sehnal za krabičku cigaret smile.
Vše běželo hladce, na disku zůstal nainstalovaný OS který už byl nainstalovaný se starým HW (Win7 Ultimate 32-bit). Při změně komponent počítač normálně nabootoval, jen byli všude po obrazovce artefakty, "zůstávající" barvy atp. Shodou okolností při spouštění winů vypnuli elektřinu, takže při dalším spuštění bylo zapotřebí opravit spouštění winů. To bylo provedeno úspěšně a artefakty poté zmizeli... Týden počítač fungoval normálně, a teď je na tom stejně jako na začátku a už s tím nejde nic dělat. Resp já nic víc nedokážu a nevím čím by to mohlo být.
Grafická karta byla 100% funkční stejně jako zbytek pc, slot PCI-E.

Takže moje otázka je, čím by to mohlo být a jak by se to dalo spravit? smile

Web

Re: PC na jednoduché operace

Hm, tak teda dát disk se systémem do jiného PC a nutit ho najet, to je teda odvaha. Se divím, že se to vůbec chytlo. První bych tamo vyčistil a nahrál novej systém. Bez toho se jentak nepohneš bych řekl.

Web

Re: PC na jednoduché operace

Neměl jsem zrovna ssebou systém, tak jsem to zkusil bez toho, zkusím to... Nenapadlo by mne že tato moje chyba může způsobit chyby v obraze.

Web

Re: PC na jednoduché operace

Přenos systémovýho disku z jednoho pc do druhýho je bez problémů, stačí jenom odebrat starý ovladače a nainstalovat nový.
Podle toho co píšeš bych spíš tipnul že je načatá grafika. Zkus jestli ty artefakty dělá v závislosti na změně rozlišení a barevný hloubky...

(upravil Jurawood 24. 1. 2011 14:58)

Re: PC na jednoduché operace

No že by byla změna základovky v pohodě pouze se změnou ovladačů bych neřek..
Dělal jsem pár počítačů a z deseti to rozchodily tak max. 4 ks, zbytek zhavaroval buď hned a nebo to dělalo prapodivný věci na pozadí, místo dvou jader se detekovalo pouze jedno a běželo to s polovinou výkonu... apod smile

Artefakty = grafika

Re: PC na jednoduché operace

Asi jako Jura, někdy to může vyjít, ale ani to nezkouším, protože když PC dělá blbosti, dokáže mě to docela naštvat. Sformátoval bych to a pak se uvidí. taky bych si myslel, že je to karta, ale když mu to pak zase chvíli šlo... Když se to potvrdí, dal bych jí zapéct do trouby. prej to má docela uspesnost.

Web

Re: PC na jednoduché operace

Grafika, popř. ovladač grafiky (nezní to logicky ale i tohle jsem jednou zažil).

Web

Re: PC na jednoduché operace

Jak říkám, běželo to týden a pak se začalo dít, že cca po 20 minutách to rozhodilo barvy. Artefakty jsou už při bootování, na černé ploše jsou barevné kostičky, chybějí některé čísla/písmena.
Ovladače jsem zkoušel i starší, žádná změna...

Podobné je to tomuto: http://www.youtube.com/watch?v=kh0bYRUI … re=related + kostičky jsou barevné a při načítání win jsou všude po obrazovce malé zelené tečky.

Web

Re: PC na jednoduché operace

tak to bude grafika.

Re: PC na jednoduché operace

Pokud to dělá už BIOS, tak to bude grafika. V té době ještě žádný systém neběží.
Něco podobnýho jsem měl už na dvou různých PC, při bootování dělal jeden čáry přes obraz a druhý kostičky jako tobě, wokna zlobily. V prvním případě čistá instalace XP běžela pár týdnů, jen občas udělala grafika nějakou chybu. Pak zhavarovala a už ani neťukla. Napodruhý jsem rovnou vyměnil grafiku, wokna pak běžela normálně.
Tu druhou grafiku tu ještě mám - běží jen při bootu, jakmile najedou wokna tak zčerná. Navíc ještě jen přes redukci na CRT, LCD přes DVI nezobrazí ani boot.

Re: PC na jednoduché operace

čo viem, tak 8000 rada mala problémy s tepelným cyklovaním, jadrá sa rozpadávali, problém bol ale výraznejší u notebookových jadier, neviem ako veľmi sa to prejavovalo na desktopových grafikách...

Re: PC na jednoduché operace

Tak je to grafika, vyzkoušel jsem ji u sebe v pc, dělá to samé... Co byste mi doporučili koupit jetého?
Uvažoval jsem o nějaké Geforce 8400/8600, nebo řadou 2xxx od Ati. Seznam podporovaných karet u desky dosti zužuje výběr...
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M … DUAL-SATA2

Web

Re: PC na jednoduché operace

Mrknu se jestli někde nevyhrabu 6600GT PCIE, pokud ano tak ji vyzkouším a když tak ti ji dám za 2 kila ať mám alespoň na tabák.

Re: PC na jednoduché operace

No potřeboval bych něco výkonnějšího... nevím jak je na tom 6600GT výkonově. Přítulka dělá do školy s ArchiCADem a podobnými programy.

Web

Re: PC na jednoduché operace

Ach to je jedna z tých hovadín čo Asrock vymýšľa, s prítomným PCIe aj AGP, blä.
Ajtak ale nechápem prečo by tam nemali fungovať novšie grafiky... Keď používané, tak asi 8600, výkon to síce nemá, ale aspoň to vie akcelerovať HD video.

(upravil ROB_525 24. 1. 2011 23:00)

Re: PC na jednoduché operace

A jéje, deska s AGP i PCI-e big_smile Koukam že jsou oblíbený všeobecně. No grafiku tam dostaneš jakoukoli, problém by mohl bejt s tim že PCI-e jede jenom na 4 linky kdežto klasický na 16. Jestli ten CAD chodil na 8400GS tak na 6600GT bude chodit ok, je výkonnější.

Jo a s tou HD2xxx řadou opatrně, jsou to docela žrouti, aby to utáhl zdroj..

Re: PC na jednoduché operace

Tu desku jsem našel na půdě smile dostal jsem rozpočet okolo 1500kč na upgrade, tak se není čemu divit smile
Pokud neseženu něco novějšího od některého ze známých, tak bych asi vzal tu 6600GT, vzhledem k tomu že stará karta byla 6200 tak to bude krok vpřed... Ale zase chci aby se na to příštích pár let nemuselo hrábnout smile Jaký je to konkrétně typ?

Jinak, Kocur říkal, že nevidí důvod proč by nešli použít i novější grafiky... Do grafiky mohu vrazit kolem 800 kč tak bych je chtěl co nejsmysluplněji využít smile

Hodím něco do placu: http://aukro.cz/item1424572212_asus_en9 … _ddr3.html

Web

Re: PC na jednoduché operace

No za 800,- novejch grafik moc nekoupíš... Nějaký ležáky 8400GS, Radeon HD4350 nebo GeForce 210. Tipuju že výkonově budou pod úrovní tý 6600GT..

Re: PC na jednoduché operace

Myslel jsem třeba jetou. Ale novějšího data výroby...

Web

Re: PC na jednoduché operace

výkonově možná jo ale spotřebu bude mít mnohem větší. Za 800 si myslim muzes koukit nejakou zanovní lowendovou grafiku, což bych do takovýho kompu daval raději.

Web