(upravil Vojta1985 19. 1. 2011 16:38)

Téma: Ladění BR

Zdravím Vás, můžu se zeptat, kolik Vám tak vycházej rozměry BR pro 12ndl76 v 43-ti litrový bedně laděný na zhruba 65Hz. moc vám děkuju za odpověď. nejlíp kdyby to byly dvě trojúhelníkový díry. já používám WinISD alpha a to co mi z toho leze za výsledky se mi prostě nezdá smile vyšlo mi že by to mohli bejt dva rovnoramenný trojúhelníky o délce ramena 6,5cm a délka BR odpovídá síle materiálu, to znamená 18mm. je to tak správně nebo ne?


A dá se vůbec takhle laděná bedýnka dělit s basovkama někde na 120Hz? nebo snad i níž? mě i ta charka v tý simulaci padá nějak prapodivně rychle dolu smile

Ještě jednou díky

Vojta

Re: Ladění BR

Funguje to tak běžně, takže je to reálný.

Re: Ladění BR

A proč má teda BC na stránkách plán na bednu s tím ndl-kem, ta jejich skříň je taky kolem 43litrů ale BR maj mnohem větší? Já tomu nerozumim smile
http://www.bcspeakers.com/PDF/SUGG/SGG_45.pdf

Re: Ladění BR

Ta bedna má čistých ani ne 35l bez měničů...
Soft ti to přesně na milimetr nespočítá a zvlášť ne při takto malých délkách, rozdíl 7mm! je tady 12Hz! V reálu to bude jinak.

Re: Ladění BR

Takže to jak to v tom WinISD počítám je správně? já abych věděl i pro příště a pořád vás neotravoval:-) A co potom znamená ten parametr "end correction" kterej dost radikálně mění délku nátrubku

Díky

Vojta

Re: Ladění BR

zaoblení BR na na konci. v tomdle případě by to měl být jen jeden a to vnější pokud se nepletu.

Web

Re: Ladění BR

To už sis mohl vygooglit a mělo by to být i v helpu, zaoblení to není.

Re: Ladění BR

Teď taky zrovna tohle řeším. Ve WinISD a v Bassreflex softu my vycházej rozdílný udaje a nevím čemu věřit. Existuje nějaký vzorec pro výpočet?

Re: Ladění BR

Nevěř ničemu, v bedně to pak může být ještě dost jinak. Jen nastřelit, a doladit na hotovém. V případě trubky řezat, v případě dřeva naopak nastavovat, dokud to nenaladíš tam, kde to má být.

Re: Ladění BR

no jenže ladit sub 2x18" s dvouma trojuhelníkovými BR, bude docela mazec hmm big_smile
To pak jedině říznout si dlouhé BR a postupně je zkracovat a dostat se na požadovanou hodnotu.

Re: Ladění BR

Tím jsi to rozhodl sám. Trojúhelníkové bassreflexy u stěny boxu stejně neodsimuluješ. Budou potřeba asi mnohem kratší. Naopak doporučuju dělat kratší a prodlužovat, protože to prekénko nalepené někde v rohu už asi těžko uřízneš...

Re: Ladění BR

no ten trojuhelnik bych chtel nahore a dole v prostredku bedny. Podobne to maji B&C skelety. Tezko bych to prodlouzil. Neumim si predstavit, jak to nastavuji

Re: Ladění BR

Máš nějaký odkaz? Nic takového jsem nenašel. No já si zas neumím představit to řezání, ale to je asi proto, že nevím co myslíš.