Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » prosím o pomoc se SONY TA-AX230

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

(upravil dawe_ova 19. 1. 2011 13:25)

Téma: prosím o pomoc se SONY TA-AX230

Zdravím lidi, dostal jsem od známého "nefunkční" zesilovač TA-AX230. Zapojil jsem vyzkoušel jsem a... ejhle vše běží až na obvod ochrany (IO NEC uPC1237H, relé DEC 24V/DC) problém je v tom, že relé cca po 10sekundách od zapnutí napájení sepne,a po dalších deseti sekundách opět vypne takto se to opakuje neustále. Zde na fóru jsem našel nějaké rady ohledně výše zmíněného IO ( vyměnit elyt na 2pinu ) ale podle datasheetu si nejsem jistý přesnou funkcí obvodu. Prosím Vás odborníky na elektroniku o radu,sám to asi nezvládnu jsem jen pouhý silnoproudař. Díky moc za odpovědi. David

Re: prosím o pomoc se SONY TA-AX230

Tak mi to pošli, je velmi pravděpodobné, že to dělá jeden z koncových stupňů, kterému lítá na výstupu ss ofset. Vyschlé elyty okolo uPC1237HA mají vliv tak akorát na časovou konstantu sepnutí, ale jakmile jednou obvod sepne a na jeho vstupech se neobjeví ss napětí, musí držet.

Web

(upravil dawe_ova 19. 1. 2011 23:48)

Re: prosím o pomoc se SONY TA-AX230

No přivézt to nebude problém. Ale rád bych to zkusil promerit jen mám pár otázek; 1) Koncový stupeň zesilovače je tvořen IO STK4151V,kde mám zhruba měřit jaké napětí (pin č. , proti zemi atd.) 2) znamená vadný offset na koncovém stupni, že je celý obvod v kopru ? Nebo může jít o vadný kondenzátor někde poblíž ? 3) kdybych to přivezl, co by stála oprava ? Díky za odpověď David

Re: prosím o pomoc se SONY TA-AX230

Raději to nech na pokoji. Slušný multimetr je sic dobrá věc, ale ve správných rukou. Ten zesilovač je poměrně slušný a vyplatí se hodit nějakou tu korunu do jeho bezproblémového chodu. Vozit to nemusíš, stačí vhodná krabice, trochu bublinek nebo polystyrénu /molitan je nevhodný/ a poslat to.
Opravené Ti to přivezou až ke dveřím.

Web

Re: prosím o pomoc se SONY TA-AX230

O.K. stejně budu mít v Únoru cestu na Vsetín což není tak daleko do Luhačovic, stačí mi adresa a já si Vás už najdu smile A teď k té ceně, já zatím nějáký zesilovač doma mám, a tady ten bych použil k otci do baru na ozvučení prostor. Kdyby mělo jít o nějákou částku kolem 2000,- tak to radši seženu třeba z Allegra ten samý. Ale každopádně přivezu. A díky za ochotu

Re: prosím o pomoc se SONY TA-AX230

Může to být maličkost za pár korun a může to být nakopnutý hybrid, ale i s jeho výměnou se to pořád vyplatí.

Web

Re: prosím o pomoc se SONY TA-AX230

Dobrá jsme domluveni, omlouvám se, už brouzdám na Vašem webu a tak jsou všechny mé stupidní dotazy zodpovězeny, jen se teda zeptám na něco co tam není a to sic "provozní doba" Vašeho servisu.

Re: prosím o pomoc se SONY TA-AX230

Pokud chceš přijet osobně, tak kdykoliv mezi devátou až desátou ranní a druhou nad ránem. Dělám, jak mi to zdraví dovolí. Telefon tam je.

Web

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » prosím o pomoc se SONY TA-AX230

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£