Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Ruzne vysledky v LIMPu - proc?

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 34 z 34]

Re: Ruzne vysledky v LIMPu - proc?

Ještě nehaž flintu do žita a zkus před sháněním jiné zvukovky změnit vzorkovací frekvenci u notebookové zvukovky.

Re: Ruzne vysledky v LIMPu - proc?

To jiste zkusim, ale smejdil jsem po disku a hledal predpotopni mereni a vsude je to ve vetsi ci mensi forme pritomne. Drive jsem pouzival 44khz. Nevenoval jsem tomu nikdy pozornost. Nic se nesmi podcenit.

Re: Ruzne vysledky v LIMPu - proc?

Vyzkouseno. Zadna vzorkovaci frekvence nema vliv na vysledek. Na te fazi je porad videt neco co tam nema byt.
Zkousel jsem i v nove verzi limpu pouzit ASIO, ale taky stejny vysledek. Vypada to ze bude treba jina zvukovka.

Re: Ruzne vysledky v LIMPu - proc?

Dostal jsem stary pc a rozhodl jsem se ho vyuzit na laborovani a rad bych i nejake to mereni na nem provadel. Otazka zni zdali budou na mereni vhodne PCI
zvukovky typu SB Live!, Audigy 1 a 2, a podobne typy za par korun. Po inzeratech se jich vali dost.
Merite nekdo na techto kartach nebo jste to zkouseli? Nechci kupovat nic draheho. Pc bylo temer za dekuju a bude v dilne kde to dostane na prdel.

Re: Ruzne vysledky v LIMPu - proc?

Nezkoušel jsem to, ale podle mých dávných měření zvukovek jsou na tom novější integrované zvukovky s parametry líp.
Měřil jsem LIMPem na PC s ALC888, na netbooku s blíže nespecifikovanou zvukovkou realtek a v pásmu 20Hz-10kHz to bylo srovnatelný s Audiotrak Prodigy HD2, mimo toto pásmo ujíždí fáze i přesnost měření. Pokud to PC má integrovanou zvukovku, vyzkoušej nejprve ji, na běžná měření by mohla stačit.

(upravil paf 2. 2. 2011 15:08)

Re: Ruzne vysledky v LIMPu - proc?

no mereni impedacky jsem zkousel, ale (i kdyz je to uverielnejsi vysledek nez z me HD integr. zvukovky v ntb) je to takovy chlupaty a nepodarilo se mi to vyhladit. Ani umistenim repro, ani urovnemi. Myslim ze tam je kodek AC97 nebo jak to bylo.
Nelze v softech nastavit vstupy a vystupy - to se musi poresit hejblaty v mixeru.
Nejakou kartu proste musim koupit.

EDIT:
Na tom notebooku mi prave faze ustreluje od 1Khz dolu, a bohuzel se ukazalo ze i impedacka je tim ovlivnena.

Re: Ruzne vysledky v LIMPu - proc?

Myslel jsem chybu fáze v řádu jednotek stupňů u onboard zvukovky. To se dá ještě snést. Při měření rezistoru se nad 10kHz začíná odkloňovat fáze od 0 a na 20kHz je někde řádově kolem 10°
Co levného do toho koupit neporadím. Se SB live 128 jsem v porovnání s ALC888 nebyl spokojen, ale už si nevzpomínám, jak moc špatně to měřilo - měl jsme ji v PC na zkoušku jen pár hodin než letěla pryč.

(upravil jmalyska 3. 10. 2011 17:27)

Re: Ruzne vysledky v LIMPu - proc?

Zdravím, poradil by mi někdo, co mám špatně nastavené v pc (Limpu) ? Křivka po kalibraci rezistoru 33ohm. Když změřím reproduktor, křivka je stejná + ukáže se hrb na rezonanci reproduktoru, což je správně.
Podle návodu by křivka měla být po kalibraci rovná. Co s tím? Děkuji
http://2i.cz/2i/i/4e89e245/25b03864ea44e98ead7beb597dc8c851/f84d85af7c.f.jpg

Re: Ruzne vysledky v LIMPu - proc?

Mohl by mi někdo poradit s tímhletím? Jeden kamarád DJ mi už dávno půjčil svoje první PA bedny. Včera jsem se rozhodnul že se jim podívám na zoubek trochu. Byly stavěny zakázkově ale kvalita prostě nic extra. No, samo jde o 2p s 15" basákem a tweetrem. Je to tak napůl noname. Basák je HH Acoustics ale typ na štítku je takovej neznámej je tam 15 150BG4 a to je vše. Výhybky pro oba repráky jsou jen 1. řádu nějaký typ CR208-2 asi nějaký typ tesla nebo co je to přiděláno přímo na terminálu.

Jal jsem se tedy změřit TS v Limpu protože se mi na bendě nezdal pro ten 15" reprák 2ks BR průměru +-4cm délky 6cm. Ale výsledky z limpu lezou jakési divné. Při normálním změření před zatéžováním je křivka pěkná +- jak má být (viz obrázek), ale pak to začne dělat úplné ptákoviny podle přidaných hmotností. Viz. obrázky.

fakt nevím co s tím a pak po výpočtu tsp z toho lezou děsný hausnumera:

Spoiler

http://img14.rajce.idnes.cz/d1403/7/7827/7827527_618a57e8137f794f431235eadd8fe34e/images/mer1.jpg?ver=0


Tady se koukněte na celé album: http://onkas.rajce.idnes.cz/TS_limp/#mer1.jpg

Je možné že je ten reprák totální šit? U jiného Hifi repráčku jsem naměřil všechno tak ják má být. Kalibrace provedena několikrát. Honím to přes arta box a zesilovač. Za jakoukoliv radu budu vděčný.

Re: Ruzne vysledky v LIMPu - proc?

Přidáváš asi příliš těžké závaží. Druhý peak je nejspíš od toho, že máš špatně přidělané závaží.  Položit nestačí, musí držet.
Zkus ubrat na hmotnosti závaží a lépe jej přidělat. (osvědčila se "žvýkačka" na lepení papírů na zeď - a když nestačí hrouda té žvýkačky, tak do ní zapichuju dvacetikoruny smile )

(upravil madeindoma 5. 3. 2013 16:58)

Re: Ruzne vysledky v LIMPu - proc?

Tak vyřešeno použitím peněz smile, jogurty, tatranky, různé podmáslí a pomazánky (s deklarovanou hmotností) jsou k měření nevhodné smile

Re: Ruzne vysledky v LIMPu - proc?

Magnetické věci logicky ovlivňují výsledek. Ideálně si sežeň oboustranku, naměř si s přesností desetiny gramu závaží a měř vertikálně.

(upravil Jan16 5. 3. 2013 21:45)

Re: Ruzne vysledky v LIMPu - proc?

Vertikálně znamená osu reproduktoru vodorovně (jako když je v bedně?) Nebo jak se to myslí? Já to měřil dycky "magnet dolů".
Je u toho nějaký velký rozdíl ve výsledku ?

Re: Ruzne vysledky v LIMPu - proc?

Horizontálně tě nutí měřit s lehkým závažím, které nejméně ovlivní Cms, to u vertikálního odpadá.

Příspěvky [21 až 34 z 34]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Ruzne vysledky v LIMPu - proc?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£