Re: ARN-150-05/8 + DT-99

Tenhle malý kond se používá pro upravení strmosti filtru tím, že se zatluče určité místo, kde středobas peakuje, po oktávě to udělá třeba >-10dB. Dá se tím strmost dobře vyhladit nebo ji zvětšit. Naopak za kmitočtem, kde je to naladěno, citlivost vzrůstá. Dával jsem to k L15RLY nebo v KIT2.

(upravil Power of Bass 18. 1. 2014 15:49)

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

Takže to tak má být ok?
Mě se nechce věřit,že by ten chybějící RLC (ten jsem vynechal) nějak brutalně tu vyhybku rozladil.. dávám + na +,podle schematu,tak nevím kde by mohla být jinak chyba, a nemám to jak změřit... kondy mám všude ty TC205-207 vesměs skládané paralelně s měřením výsledné hodnoty, cívky nemám jak změřit ,ale věřím Benazimu, víc tam toho není. ...

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

No je to ok.

Jak už vedle navrhl paf, co takhle se do toho pustit konečně sám? Jestli nevíš, jak změřit cívky, tak si postav aparátek, začni jím.

(upravil Power of Bass 21. 10. 2014 22:32)

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

no impedanci pres artu sem kdysi jeste zmerit dokazal,jen mi to tuším obcas restartovalo komp, nebo to bylo s minipreampem (taky sem to tu tehdy resil a daval fotku), z mikraku se mi do kompu tehdy nepodarilo myslim dostat nic.... snazim se najit jednoduchou cestu,protoze bych se z toho asi jinak uz zblaznil...
dlouhodobe na to nemam bud cas nebo chut a energii experimentovat jeste s timhle,jsem rad když mam chvili klid od všeho ostatniho,nebo naopak musim porad resit jine veci co me tlačí víc..

(upravil Power of Bass 25. 1. 2014 12:58)

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

tak bedny dovezené z lakovny,seskládané,dovytlumené,čelo přilepené (ještě mi jedna zbývá přilepit),ale už to bude komplet... nadělám pak nějake fotky smile 
momentálně testuju, zatím mi to přijde dobré.. snesl bych víc výšek, basy taky na tak male repra dobre,zezadu od BR dost slusne spodky (ted mam bedny v prostoru,nevim jeslti by to jinak zlepsil odraz od steny,nebo by bylo lepsi mit BR zepredu..) , je poznat rozdíl - bedny nehrajou "zprava a zleva",ale "usprostred"- tak jak mezi nima sedim (vzdalenost stredu repraku cca 1m) vokaly slysim v prostoru-pred sebou (tedy ani zleva ani zprava)..
tož zatím asi tak tongue
ochutnavka http://powerofbass.rajce.idnes.cz/Audio … G_5487.jpg
Tondo,Frisko  - nemáte data v PC aby jste mohli odsimulovat vliv chybejciho RLC ? jestli to ma slysitelny vliv k lepsimu,jestli se mam jeste otravovat s tim ho tam dodelat.... DIKY

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

Tak konečně pořádný  bedny.Stolař se určitě vyhrál?

(upravil Power of Bass 21. 10. 2014 22:35)

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

Benazi - Sorry ,že odepisuju až teď ...
Ještě ted po 3/4roce ,když jsem za ním byl nedávno ohledně nábytku mi říkal,že otom mívá noční můry big_smile a že jeslti chci nábytek tak ano,bedny NE big_smile ...  Ale ptal se jak to hraje,škoda,že mu to nemužu předvést a jeho staršímu známému co s ním snad prý taky dělal kdysi v TVM a prznil mi tam ten BR, myslím,že by nechápal .. smile
vzal si 800,- . Dost-frézování jsem si dělal sám,zadní hrany jsem si lepil sám..,dýhu jsem na to splašil za kilo..
            600,-   stál lak čelních desek (včetně celkovéh přelakování pač to nebylo uplně dobře stříknuté a ještě se mi to podařilo škrábnout. Kytování zmršeného navázání výšky a středobasu,kdy jsem to chtěl mít na dotek a nehodlal ustoupit na zmiňovaných 5mm se projevilo tím,že se to projebalo a musel jsem  to dokytovat a pak pracně brousit na prusvitnou tloušťku big_smile  ale výsledek po laku je dobrý.
vědět,že výsledek bude tak dobrý použiju lepší terminály...

Jak jsem psal,už na nich poslouchám 3/4 roku a ikdyž jsem tetřev a snesl bych kdyby uměly udělat větší bordel, na běžný i hlasitý poslech jsou víc než dobré ,pořád si poslech na nich užívám a baví mě jak umějí podat i nějaký ten bass.

Celkově vyšly tak na čtverku, konzumenti by si klepali na čelo, pro mně adekvátní ,rozhodně nelituju ... smile

(upravil Power of Bass 4. 11. 2014 19:22)

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

http://powerofbass.rajce.idnes.cz/Audio … G_5478.jpg

Takhle jsem šolichal zprasenou spáru kytem s vláknem s dyhou by to byla prasečina,pod černý lak ,ale nic co by následně bylo vidět smile  to tmavé je "preventivní impregnace" disperzním lepidlem ...

Náhled neumím vložit :-/ ...

(upravil Power of Bass 30. 12. 2018 10:44)

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

Tak jsem tu zas po letech zabloudil a zjistil,že by ještě mohlo být co zlepšovat.. big_smile
Nikdo tehdá neodpověděl jak je to s tím RLC nebo jeslti a jak to ještě vyšolichat k maximalní dokonalosti (vzato v potaz maximální možnosti daných měničů).. zas nechcu dávat litr někomu kdo to možná nějak změří, nebo Cimbalovi ve VM, spíš najít někoho koho to baví,zajímá a rozumí tomu (nebude mi říkat,že ferit na výškách neva a elyt je taky ok.. big_smile) . ono naslepo dodělávat to RLC asi taky nemá smysl (civky už bych si domotal),raděj bych to ale viděl změřené..
a Little zde taky k porovnání svá data nedal.. smile

PS: poslouchám na nich furt ,ale kdyby byl ještě prostor ke zlepšení,nebráním se big_smile teď fakt nebudu stavět nic nového,vpodstatě mám leta rozestavěno a taky to končí na tom měření a adekvatni kvalitni vyhybce...

(upravil antonio 30. 12. 2018 19:54)

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

PoB: Pokud mluvíš o RLC odtud, půjde o jemnou korekci někde na 1,3 kHz asi vlivem stěny, nepřikládal bych mu velkou váhu, ale jestli píšeš, že to tam občas zaječí, může být.

Jinak ARN-150 jsem měřil dávno, objevil jsem propad kousek výš, který je vidět i na tvém grafu. Poslechově si ale nemyslím, že by tohle měl být problém. Spíš se zaměřit na ten hrb stěnou.

(upravil Power of Bass 31. 12. 2018 10:04)

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

no já tu žádný svůj graf nedal, nemám to změřené,tak ani nevím jak to vypadá.. asi se poptám jeslti by s tím někdo ztrávil 15minut ze zájmu to slyšet... přecijen jsem ozvučnici lehce změnil proti Friskovi, tuším,že jsem ji udělal širší a o to jsem zvětšil zkoseni protože čelo mám lepené zvenku (přes skosené hranoly v rozích pro posílení spoje) čímž jsem i oddělil dýhu od laku.. už nevím .. taky jsem fest vytlumil... je to nejlepší co zatím mám dokončené a jediné co mě asi většinou nejvíc štve je kvalita nahrávky big_smile (jak jinak si vysvětlit,že něco zní skvěle a neco "nemá koule" (hloubku,je zastřené...) a nejde o styl...  jen bych chtěl je zkusit doladit k maximu co jde než snad jednou dokončím něco dalšího... pořád tu mám to kdysi komunitně zamýšlené 3p s Usher 8137+kep 102+rbt95 bez vyhybek (teda s vyhybkama pro teslacke ARS 350 tušim to znělo příšerně s dt-25 na vyškach abych ty rbt neodpalil...to uz bylo přijemnějsiši poslouchat tlakovou hornu z dexonu co mam u 15" cimbaláku big_smile ..  no taky jsem koukal jak šly ceny nahodu,že se mi vyplatilo nechat v krabici ležet 4x sph 135c a dt254ky .. big_smile z těch by mohlo být něco pěkného do bytu doufám.. ale to už si vzpomínám,jsem na dapolitko měl jine tema ... tongue

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

Ty máš ještě furt rozdělanou tu věc s SPH-102kep a RBT-95? big_smile

(upravil Power of Bass 31. 12. 2018 0:04)

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

no jo, furt hledám někoho kdo by tu šílenost uměl změřit a kvalitně odladit (je fakt,že jsme to teda vlastně ani moc neřešil..) big_smile
musim ,chci.. nechat na ty RBT vyfrezovat nove hlinikove faceplaty misto tech plastovych s difrakcema..

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

Není to tak dávno, co jsem SPH-102kep + RBT-95 odlaďoval. Akorát tedy naspodu nebyl Usher ale SPH-200KE. Nevyšlo to nakonec tak úplně zle. Ani výhybka nebyla nijak šílená. Bedny klasický sloupy, v uspořádání TMW.
https://img18.rajce.idnes.cz/d1802/10/10620/10620212_0a2734231bf5c1c55a77bcb7346978ef/images/sim_summedFR.jpg?ver=0
https://img18.rajce.idnes.cz/d1802/10/10620/10620212_0a2734231bf5c1c55a77bcb7346978ef/images/sim_directivity.jpg?ver=0

(upravil Power of Bass 31. 12. 2018 13:25)

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

super,kouknu,beztak tu na to mam vlakno,můžem to hodit tam big_smile
vím,že to chtělo tak 18db na ty výšky nad 5khz, a basak až kolem 800-1k.. Ushery proto místo monacoru,protože jsem to bral tehdy od Kyselyma a s ním jsme nějak dospěl k MTW s vyosením vyškače a čelem pod uhly (basák 3-5°záklon, pásek kolmo,střed 3-5°předklon, prý kvůli fázi-stejné vzdálenosti-hloubce membrán... plus navhroval nejaky brutalni baflestep snad s 15mH před basakem,ale když to motnu z 2,5ky tak to pujde.. no chtěl bych to echt, měly to být bedny za 15 co přehrajou komerci za 50 big_smile zatím v uzavřených cca 50litrech pro basak z 38mm DTD (čelo zafrezovana mdf), BR možná trubka nebo šterbina do podlahy zepředu..
https://powerofbass.rajce.idnes.cz/Audi … G_4616.jpg
tak jsem o tema nenašel..
ta nepěkná díra na 2k v ose je místnost,nebo to tak blbě vyšlo?  no jina bedna,jiny bass,jine uspořadani stejně chce nové měření a ladění..

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

To není místnost...to je víceméně dost typický pro malý střeďák na relativně širokým bafflu. Já jsem si za referenční poslechovou os zvolil 30° mimo os bedny a snažil se, aby soustava byla výkonově co nejvyrovnanější s co nejlepší směrovostí. A obětoval jsem tomu osovou charku, která ve finále není až tak důležitá. Moh jsem jí udělat úplně rovnou, ale zase všude mimo osu by byl na těch 2kHz přebytek výkonu a bedna by byla uječená.

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

Ahojte, tak jsem se kolegama v práci co si hráli se starýma teslákama nechal strhnout a že propísknu tyhle svý dvoupásma...
že zjistím jak na tom opravdu jsou a kouknu co zlepšit... 
roky mě lákala ta 2,5ka drát (cca 5mm2 pruřez)... že minimalizuju odpor civky před basakem,skončilo to failem,byla by to špule jak čtvrt bedny big_smile ..  elektricky se ověřilo,že přenost odpovídá simulaci..  následně Spectroid appkou v telefonu a šuměním generatoru se potvrdil propad urpostřed pasma kolem děličky  a prostě mě to dycky bez loudnesu znělo divně a něoc tomu chybí...
každopádně něž vyřeším jak to smysluplně změřit na mikrofonu,tak s emi nechce nic měnit,ikdyž jsme koumali jak bez následků snížit zatlumení toho výškáče.. a taky bych použité dratove výkonáky (7W TR279) vyhodil a použil metalizované tesláky (TR226).. a to RLCčko jeslti neřeší reprák ale stěnu,tak tu mám možná jinak než Frisko.. pořád by mě zajmalo jak to měl ten Little..  a bez mikraku teda ani enma smysl abych to dodělaval tak jak je to navržene

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

Existuje něco, čemu se říká hmotové odpory. Hodně malá indukčnost. Když nakoupíš 1-2W a dáš jich víc paralelně, tak skoro žádná indukčnost.
Před výšku fajn řešení.

(upravil Power of Bass 26. 2. 2022 17:10)

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

jardag69 - tak od toho tam chci dát ty metalizované tesly TR226 -ty jsou 6W ,ať neskládám x 2Wataku ..

jen tam ted dam asi jak to je ,stoji 5kc..  a pka po měření by se to chtělo předělat, protože tam je asi nějaka dira uprostřed a chtělo by to zvyšit citlivost na tom zatlučeném vyškači..  (divné,že k DT-80 od Monacoru nejdou najít data,charka ani u Monacoru samotneho)

Re: ARN-150-05/8 + DT-99

Někdy je výhodnější skládat paralelně. Může to snížit indukčnost. I u kondíků.